„Nie zginie Polska, nie zginie! Lecz żyć będzie po wieki wieków w potędze i chwale. Dla was, dla nas i dla całej ludzkości”

                                                                                                                   Ignacy Jan Paderewski

11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków. Polskie państwo narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach i I wojnie światowej, wolna Polska wróciła na mapę świata.
Z okazji  104 rocznicy  odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole odbyły się dwa uroczyste apele dla klasy I – III oraz IV – VIII.
Po uroczystym wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu narodowego uczniowie zaprezentowali  montaż słowno – muzyczny. Recytacja wierszy i śpiew, przy pełnej powagi i skupienia postawie uczniów, tworzyły niezapomnianą, pełną szacunku atmosferę.
Na zakończenie akademii głos zabrał pan dyrektor Tadeusz Sałamacha, który wspomniał o historycznych aspektach roku 1918 oraz podziękował za przygotowanie szkolnych obchodów 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Reprezentacja szkoły: p. Dyrektor wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyła też w obchodach Narodowego Święta Niepodległości na Rynku Wielkim w Zamościu. 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tych wydarzeń.

 

Skip to content