25 lutego 2020 roku uczniowie klas pierwszych naszej szkoły złożyli uroczyste przyrzeczenie czytelnicze i zostali czytelnikami biblioteki szkolnej.
Spotkanie wzbogaciła inscenizacja w wykonaniu uczniów klasy IIIc i IIId oraz piosenki i utwory instrumentalne na flet prosty. Zgromadzoną publiczność w świat książek wprowadziły postacie z ulubionych bajek i baśni. W trakcie uroczystości młodzi artyści, przebrani w piękne kolorowe stroje, przeprowadzili rozmowę na temat zasad korzystania z biblioteki szkolnej oraz poszanowania książek. Następnie odbył się krótki quiz ze znajomości bajek.
Na zakończenie wszyscy uczniowie klas pierwszych otrzymali pamiątkowe dyplomy i udali się do biblioteki szkolnej aby wypożyczyć swoją pierwszą książkę.
Uroczystość zorganizowała pani Danuta Łuszczewska, nauczyciel bibliotekarz.
Oprawę muzyczną przygotowała pani Jolanta Wilawer, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej.

 

 

 

Skip to content