W czwartek 10 października 2019 r. w naszej szkole odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa Każde dziecko jest ważne pod honorowym patronatem Wojewody Lubelskiego Pana Przemysława Czarnka, Prezydenta Miasta Zamość – Pana Andrzeja Wnuka, Lubelskiego Kuratora Oświaty – Pani Teresy Misiuk oraz Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Zamościu. Dziennikarz, pisarz i publicysta – Szymon Hołownia wygłosił prelekcję dotyczącą wychowania do wartości. Podkreślił rolę rodziców i nauczycieli w wychowaniu młodego pokolenia oraz zwrócił uwagę na najważniejsze wartości w życiu współczesnego człowieka. Pani Magdalena Nasiadka w swoim wykładzie dotyczącym technologii pełnej wartości wskazała na ważną rolę  kreatywności podczas procesu nauczania i uczenia się.  Jak się uczy  mózg – omówiła Pani dyrektor II LO w Zamościu, Beata Chmura, a na umiejętność pokonywania barier w uczeniu i rozwijaniu umiejętności zwróciła uwagę Pani Dagmara Pająk. Konferencję uświetnił pokaz tańca w wykonaniu  grupy tanecznej z klasy 3a  pod kierunkiem Pani Beaty Karchut. Prowadzili absolwenci  szkoły – Jakub Szumowski i Wiktoria Tyszko. Na konferencję przybyło wielu nauczycieli, pedagogów oraz zainteresowani rodzice uczniów i wszyscy, którzy chcieli porozmawiać o problemach współczesnego wychowania dzieci i młodzieży.

 

 

Skip to content