W czwartek 12 stycznia 2023 r. w Szkole Podstawowej Nr 6 w Zamościu odbyła się gala podsumowująca Współzawodnictwo Sportowe Szkół Miasta Zamość za rok szkolny 2021/2022 w ramach kalendarza imprez Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego.

Galę poprowadził wiceprezes Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego Pan Dariusz Herbin. Podsumowanie swoją obecnością uświetnili zaproszeni goście: Pani Agnieszka Kowal – Dyrektor Wydziału Oświaty Miasta Zamość, Pan Łukasz Gajdecki – Dyrektor Wydziału Kultury i Sportu Miasta Zamość, Pan Mateusz Ferens – Dyrektor OSiR Zamość. Obecni byli dyrektorzy, nauczyciele oraz uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych Miasta Zamość biorących udział we współzawodnictwie sportowym w roku szkolnym 2021/2022.

Współzawodnictwo szkół przedstawił Pan Grzegorz Pańko – Prezes Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego w Zamościu. Przypomniał, że rok poprzedni był bardzo trudny z powodu kończącej się pandemii oraz inwazji Rosji na Ukrainę. Pomimo tego, udało się zorganizować wszystkie zawody w ramach kalendarza imprez – 69 zawodów w 12 dyscyplinach sportu, a udział w nich wzięło 1988 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

W miłej i sportowej atmosferze, na ręce Pana Dyrektora Tadeusza Sałamachy, zostały wręczone  podziękowania. Listy gratulacyjne otrzymali następujący nauczyciele: p. Małgorzata Adamowicz – Biernacka, p. Jerzy Andruszek, p. Beata Karchut , p. Jolanta Kunicka, p. Rafał Malec, p. Sławomir Moździoch , p. Maros Smolak  oraz pamiątkowe dyplomy i puchary w kategoriach: Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej.

We współzawodnictwie sportowym szkół w województwie lubelskim zajęliśmy siódme  miejsce.

Gratulujemy uczniom osiągnięć sportowych, życzymy dalszych sukcesów i dziękujemy nauczycielom wychowania fizycznego, którzy przyczynili się do ich osiągnięć.
Wyniki  współzawodnictwa szkół:
IGRZYSKA DZIECI