Miło jest nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję MEN „Razem na Święta”. Celem inicjatywy jest zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym oraz budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii tegoroczna edycja akcji miała nieco odmienny charakter.
Podczas lekcji plastyki uczniowie przygotowali kartki świąteczne, które trafiły do skrzynek sąsiadów i znajomych. Pod kierunkiem pani Małgorzaty Hrycyk powstały również ekologiczne zabawki dla zwierząt, które z pewnościa uradują naszych małych pupili. Ponadto uczniowie wspólnie z panią Małgorzatą Jasek przygotowali życzenia z pozytywnym przesłaniem świątecznym dla sąsiadów, które zawisły na tablicach ogłoszeniowych. Wraz z pedagogiem szkolnym panią Renatą Sadowską-Bodziuch, uczennice klasy 2a i 6a podczas świątecznych warsztatów artystycznych online wykonały kartki bożonarodzeniowe. To bardzo budujące, że w naszej szkole jest wielu uczniów, którzy włączają się w akcje wolontariackie. Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczniów i nauczycieli zaangażowanych w akcję “Razem na Święta”.
Tekst: RSB.
Zdjęcia: uczniowie.

Skip to content