ŚNIADANIE DAJE MOC!

 

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! 8 listopada 2018 r. uczniowie klas pierwszych, drugich i trzeciej najpierw przygotowali, a potem wspólnie spożywali drugie śniadanie. W akcję „Śniadanie Daje Moc” włączyli się również rodzice. Dzięki nim na szkolnych „stolikach śniadaniowych” znalazły się kolorowe kanapki, smaczne przekąski i owocowe sałatki.

Oprócz tego w klasach przeprowadzono pogadanki na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Uczniowie dowiedzieli się że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Ważne jest też, by jeść pięć posiłków w ciągu dnia o stałych porach i bez pośpiechu, systematycznie sięgać po nabiał, ryby i mięsa, ciemny chleb zamiast bułek, a także picie wody czy soków, zamiast szkodliwych napojów gazowanych. Mowa była też o niezbędnym ruchu oraz o unikaniu słodyczy i niezdrowych chipsów. (RK)

Wierzymy, że udział w akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych
i większej dbałości o spożywanie śniadania – w domu i szkole.

 ZDJĘCIA 

 

Skip to content