Szanowni Państwo,

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Medycyny Transplantacyjnej, realizowanego ze środków Ministerstwa Zdrowia, Fabryka Komunikacji Społecznej realizuje kampanię edukacyjno-informacyjną pod hasłem Solidarnie dla transplantacji. Głównym celem kampanii jest budowanie aprobującej postawy społecznej wobec medycyny transplantologicznej oraz idei dawstwa.

Jednym z elementów kampanii są działania edukacyjne w formie opracowanych pakietów edukacyjnych, mające na celu zwiększenie społecznego poparcia dawstwa narządów, tkanek i komórek do przeszczepienia. Materiały są adresowane do nauczycieli, a także do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych i młodzieży ze szkół ponadpodstawowych.

Materiały zostały opracowane przez profesjonalistów z dziedziny transplantologii przy konsultacji z ekspertami ds. metodyki. Umożliwiają realizację zajęć edukacyjnych według wybranego scenariusza lekcji. Przygotowana formuła prezentacji Power Point sprawdzi się zarówno podczas lekcji w klasie szkolnej jak i zajęć prowadzonych online.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z materiałów. Proszę kliknąć >> tutaj << , aby przejść do strony z pakietem materiałów dla nauczycieli i uczniów szkół podstawowych.

Jedynie poprzez podejmowanie wspólnych inicjatyw jesteśmy w stanie wpłynąć na zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat leczenia przeszczepami.

  Z wyrazami szacunku
Ireneusz Stankiewicz i Paweł Prochenko
2020_Solidarnie_dla_transplantacji_list_przewodni

Skip to content