Ogólnopolska kampania społeczna

„Cała Polska Czyta Dzieciom”

 

 

   Złota Lista, styczeń 2015 

  

Przebieg całorocznych działań:

Całoroczne, cykliczne głośne  czytanie w klasach przez nauczycieli i rodziców.
– Kl. 1 – seria o Franklinie
– Kl. 2 – wybrane fragmenty książek G. Kasdepke
– Kl. 3 – wybrane fragmenty książek K. Drzewieckiej

 

Październik
– Szkolny Konkurs  Czytelniczy ,,Pięknie czytam” zorganizowany przez bibliotekę szkolną.

24 października przypada Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych.

Wizyta w bibliotece – obowiązkowa! Paniom Bibliotekarkom miło będzie otrzymać laurki  i kwiaty. My także przyłączamy się do najlepszych życzeń i podziękowania za pracę!

 

Listopad
-Zorganizowanie wystawy misiów z okazji urodzin Kubusia Puchatka

Zachęcamy rodziny do czytania i tworzenia Klubów Czytających Rodzin. Idei rodzinnego czytania, a także promowaniu powstawania Klubów Czytających Rodzin poświęcony jest fundacyjny portal internetowy: www.rodzinneczytanie.pl.

11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości. Pośpiewajmy z dziećmi pieśni patriotyczne i legionowe.

12 listopada przypada 110 rocznica urodzin Jana Marcina Szancera, grafika, scenografa, malarza i ilustratora książek (m.in. Pinokio C. Collodiego, Podróże pana Kleksa J. Brzechwy, Bajki i satyry I. Krasickiego). Pokażmy dzieciom ilustracje J.M. Szancera oraz ilustracje książek współczesnych, omówmy, jak rozwijała się ilustracja, jakie pełni funkcje w książce.

 

Grudzień
–  Głośne czytanie w świetlicy szkolnej i w klasach pod hasłem „Lubimy Boże Narodzenie”

6 grudnia zaprośmy także dzieci na Mikołajki z „Mikołajkiem”. To okazja do poczytania książek René Goscinnego o przygodach Mikołajka i jego kolegów.

 

Styczeń
–  Głośne czytanie w klasach przez zaproszone babcie i dziadków

 

Marzec
–  Szkolny Konkurs recytatorki „Świat Dziecka”

21 marca to Światowy Dzień Poezji. Zachęcamy do czytania naszych klasyków: Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Joanny Kulmowej, Wandy Chotomskiej, Ewy Szelburg-Zarembiny, Joanny Papuzińskiej

 

Kwiecień/maj

8-15 maja– Tydzień Bibliotek. Bijemy rekordy wypożyczania książek i uczestniczymy w imprezach lokalnych

Szkolny Konkurs Czytelniczy ,,Moje lektury” w kl. III

 

Czerwiec

Wielki Tydzień czytania w szkole

W dniach 1-8 czerwca odbędzie się XII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom.  Wspólne czytanie Lokomotywy Juliana Tuwima przez nauczycieli, wychowawców, rodziców, artystów, przedstawicieli władz lokalnych, mediów, kościołów, itp.

 

Zapraszamy do uczestnictwa w akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” wszystkich uczniów i nauczycieli.

 

Koordynatorem akcji jest pani Renata Kowarz.

 

 


 


„Dzieci lubią Misie, Misie lubią Dzieci!!!”

26 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia pluszaki opuściły dziecięce pokoje i zagościły w salach lekcyjnych uczniów klas I-III oraz w grupie sześciolatków ,,Biedronki”. A ponieważ każdy ma swoją ulubioną maskotkę – misiów przybywało wiele. Dzieci ponadto zapoznały się z historią pluszowych zwierzątek. Święto Pluszowego Misia przypomniało wszystkim, jak ważną rolę w rozwoju emocjonalnym i społecznym dziecka odgrywają pluszaki, jak są im bliskie. Bo przecież:

„Dzieci lubią Misie, Misie lubią Dzieci!!!”

 

Zapraszamy do obejrzenia WYSTAWY MISIÓW w naszej galerii zdjęć.

 

 


 

Świąteczne czytanie dzieciom

„Lubimy Boże Narodzenie”

 

20.12.2012 roku w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom odbyło się świąteczne czytanie w klasach I, II, III, w grupie przedszkolnej „Biedronki” oraz w świetlicy szkolnej. Zaproszenie do czytania przyjęły: dyrekcja zespołu szkół nr 4: p.Jolanta Goryczka, p.Danuta Margol, p.Małgorzata Pokrzywa, a także p.Danuta Łuszczewska- nauczyciel biblioteki i p.Joanna Chyrchała- pielęgniarka. Na zakończenie spotkania uczniowie śpiewali kolędy. Panowała świąteczna atmosfera, ponieważ dzieciom czytano opowiadania związane z Bożym Narodzeniem.

 

Książka „uczy, bawi, wychowuje” czytanie dzieciom dla przyjemności jest najskuteczniejszą metodą wychowania czytelnika – człowieka samodzielnie myślącego, posiadającego wiedzę i umiejętność jej poszerzania.

 

 

 

 

 

 

 

Skip to content