Dziękuję nie! ”

 

– S. Mieszalski, E. Morawska,

J. Morawski,  M. Szymański

program dla klas V -VI

 

 

Opis problemu:  Wielu młodych ludzi, posiadających odpowiednią wiedzę i motywację, poddaje się niepożądanej presji rówieśników, gdyż ma braki w umiejętnościach związanych z odmawianiem. Nieumiejętna odmowa może wywoływać w gronie  młodych ludzi drwiny, próby ośmieszania, posądzenia o uległość wobec dorosłych, niekoleżeńskość.  Istotną rolę odgrywać będzie kształcenie umiejętności komunikacyjnych i związanej z tym umiejętności odmawiania. 

 

Cel programu: wychowanie w trzeźwości,  kształcenie umiejętności interpersonalnych,  wiedza o substancjach psychoaktywnych, ich szkodliwości na psychikę i organizm człowieka, kształtownie poczucia więzi z innymi ludźmi, podejmowanie działań mających na celu zapobieganie

 

Główne tematy:  zajęcia integrujące, mapa zagrożeń, warsztat asertywnej odmowy, zdrowy styl życia, podsumowanie

 

Realizacja zadań: burza mózgów, rozwiązywanie konfliktów, odgrywanie scenek

 

 

Kwalifikacje realizatorów

Certyfikat do prowadzenia programu „Dziękuję nie!”

 

1.

mgr Joanna Grzesik

Pedagog szkolny

2

Mgr Małgorzata Pokrzywa

Wicedyrektor szkoły

 

 

 

 

Skip to content