26 września 2022 r w naszej szkole gościliśmy pana policjanta z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. Poprowadził on lekcję „Bezpieczni na drodze”. Uczniowie klas I – III uczestniczyli w pogadance oraz projekcji filmu na temat bezpiecznego poruszania się i właściwego zachowania pieszego w różnych warunkach ruchu drogowego.
             Na spotkaniu zorganizowanym dla klas starszych pan policjant podjął temat zgodnego z prawem użytkowania mediów społecznościowych, skutków hejtu, filmowania i nagrywania osób oraz rozpowszechniania tego typu nagrań. Poruszona została też problematyka spożywania alkoholu i następstw, które ten fakt ze sobą niesie.
Na zakończenie uczniowie mieli okazję wziąć udział w dyskusji podczas której szukali odpowiedzi na nurtujące ich problemy.