Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

W ramach tej akcji kolejny już raz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 4 im. Stefana Batorego w Zamościu porządkowali groby żołnierzy na cmentarzu parafialnym. Uczniowie oddali również hołd pamięci pod Pomnikiem Pomordowanych Dzieci Zamojszczyzny. Rzeźba przedstawia orła z wyrwanym sercem i postaciami dzieci za drutem kolczastym. Autorem tej rzeźby jest pan Zygmunt Jarmuł. Podczas tej niecodziennej lekcji historii nasi uczniowie wyrazili swój szacunek i pamięć bohaterom czasów wojny.

Skip to content