5 listopada odbyła się uroczystość

odsłonięcia pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego.

 

 

            7,7 metrowy pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego ważący 700 kilogramów odlany z brązu umieszczony został na granitowej kolumnie przed Klubem Batalionowym. Pomnik jest nawiązaniem do kamiennej postaci marszałka Piłsudskiego sprzed II wojny światowej zniszczonej przez Niemców w 42 roku

 

 

Uroczystość rozpoczęła msza w intencji Ojczyzny (10:00) w kościele pw. św. Michała Archanioła, której przewodniczył biskup diecezjalny Marian Rojek. W homilii podkreślił rolę narodowej jedności i zawołania ”Bóg, Honor, Ojczyzna”

Po Mszy wojsko, poczty sztandarowe i uczestnicy przeszli w defiladzie pod Klub Batalionowy, gdzie odbyło się odsłonięcie pomnika z ceremoniałem wojskowym.

Końcowym akcentem uroczystości był koncert patriotyczny Orkiestry Symfonicznej im. K. Namysłowskiego. w sali widowiskowej Klubu Batalionowego. (AD)

ZDJĘCIA 

 

 

 

Skip to content