V Świetlicowy Turniej Mikołajkowy z Badmintona

mikoajkowy turniej badmintona 1 20190112 169837617418 grudnia 2018r w auli szkolnej odbył się V Świetlicowy Turniej Mikołajkowy z Badmintona. W tym roku zawodnikami turnieju były dzieci z klasy 2a-sportowej. Nauczyciele ze świetlicy zgłosili zespół 14 zawodników,  6 dziewczynek i 8 chłopców.Uroczystego otwarcia turnieju dokonała p.Ewa Lorenz.
Dzieci  rywalizowały ze sobą w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. Sędzinami zawodów były uczennice klasy sportowej 3a Gimnazjum. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała  p.Barbara  Gaca. Wyłoniono najlepszych zawodników turnieju – Maja Borkowska, Bartosz Pióro, Błażej Lis. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i słodycze. W czasie zawodów uczniowie z klasy 2a otrzymali żywiołowy doping od kibiców ze świetlicy. Celem turnieju była popularyzacja badmintona wśród najmłodszych, integracja dzieci, umiejętność podjęcia  walki sportowej z zachowaniem zasad fair play i uczczenie ulubionego przez dzieci święta mikołajkowego. Dzieci  ze świetlicy były pod opieką p.Barbary Dardy.