W bieżącym roku szkolnym  uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej kolejny już raz wzięli udział w Konkursie Międzyszkolnym „Czy znasz baśnie Andersena?” organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 10 w Zamościu. Uczniowie klas I i II brali udział w części plastycznej i malowali ilustracje do najpiękniejszych baśni Andersena. Natomiast uczniowie klas III uczestniczyli w części literackiej sprawdzającej znajomość treści wybranych baśni.
W dniu 7 listopada 2019r.w SP Nr 10  naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy III d. Pisali test sprawdzający wiedzę o baśniach  J.H. Andersena. Wykazali się bardzo dobrą znajomością treści baśni i odnieśli sukces. I tak Mateusz Strąk zdobył II miejsce, a Dominika Szczucka zdobyła III miejsce. Uczniów do zmagań konkursowych przygotowała wychowawczyni Elżbieta Seńko. Uczniowie klas I i II wykonali piękne ilustracje do baśni i otrzymali nagrody i wyróżnienia. Jagoda Kozłowska z klasy Ic uzyskała I miejsce, a Julia Krzywoń z klasy IIc otrzymała wyróżnienie. Dziewczynki wykonały prace konkursowe pod kierunkiem Pań: Bożeny Kierepy i Doroty Skotarskiej.
Serdecznie gratulujemy i cieszymy się z sukcesów młodych czytelników.
Tekst i zdjęcia: Elżbieta Seńko

      

Skip to content