W krainie instrumentów muzycznych

 

w krainie instrumentow 1 20190617 1841821464W dniu 13 czerwca 2019r. Uczniowie klas młodszych uczestniczyli w spotkaniu z cyklu “Dzieci-dzieciom” pod hasłem “Wkrainie instrumentów muzycznych”. Dzieci mogły poznać różne grupy instrumentów – klawiszowe, dęte, perkusyjne. Dowiedziały się czym się różni pianino od keyboarda, co ma wspólnego flet z akordeonem oraz gitara ze skrzypcami, z czego zrobiony jest smyczek, jakie są rodzaje gitar?

W drugiej części spotkania odbył się koncert, w którym uczniowie zespołu Ładne Kwiatki z klasy II c zaprezentowali kilka utworów na flet prosty. Uczennica z tej samej klasy Zuzanna Kubicka zagrała melodie na skrzypcach. Uczeń klasy IIIa Szymon Małys popisał się wspaniałym wykonaniem utworów muzyki poważnej z repertuaru Fryderyka Chopina oraz Edvarda Griega. Słuchacze poznali możliwości nietypowego instrumentu perkusyjnego, jakim są bum-bum rurki. Uczestniczyli też w zabawach przy muzyce w oparciu metodę aktywnego słuchania muzyki Batti Strauss. Dzieci mogły wykazać się kreatywnością, tworząc, przy akompaniamencie akordeonu, układy ruchowe z użyciem kolorowych rekwizytów. Pomysłodawczynią i autorką scenariusza spotkania była pani Jolanta Wilawer.

 

w krainie instrumentow 2 20190617 2064303927

w krainie instrumentow 3 20190617 1713612222

Skip to content