W deszczowy czwartek 3 października uczniowie klasy 5a i 5c wyjechali na wycieczkę w poszukiwaniu soli i smoka. Aby podszlifować kondycję wykonali szereg skłonów, skoków i salt we FlyParku w Tarnowie  i…wyruszyli do Kopalni Soli w Bochni. Tam, szybem górniczym, pokonali 250 metrów w dół. Mogli podziwiać uroki kopalni oraz zapoznali się z legendą. Przejechali się też podziemną kolejką.  Specyficzny nastrój „surowych”, lecz przez to tchnących autentyzmem podziemi, przeniósł zwiedzających w odległe stulecia. Stare wyrobiska – prawdziwy podziemny labirynt pod miastem dostarczyły także niezrównanych wrażeń estetycznych. Największą atrakcją był nocleg w komorze Ważyn. Następnego dnia wszyscy udali się do Krakowa. Tam uczniowie przeszli Drogą Królewską, która prowadzi przez: Barbakan – Bramę Floriańską – Rynek – ulice: Grodzką i Kanoniczną – Wawel. Zwiedzili:Barbakan, Katedrę, Groby Królewskie, Dzwon Zygmunta, Smoczą Jamę, Bazylikę N.M.P. i Sukiennice. Okazało się, że sól w Bochni wydobywano już od wielu stuleci i zostało jej tam jeszcze trochę. A smok – chociaż wypił prawie cała wodę z Wisły, nadal zionie ogniem. Ale dlaczego co 10 minut? Jeszcze ta zagadka nie została rozwiązana.

Skip to content