W dniach 19 i 20 września uczniowie klas 2 b i 2 c wzięli udział w jesiennej akcji edukacyjnej zorganizowanej przez ZOO w Zamościu. Dużą atrakcją dla dzieci była podróż do ogrodu zoologicznego zamojskim szynobusem. Wizyta w ZOO rozpoczęła się od zajęć w sali dydaktycznej, których tytuł brzmiał ,,Oto sowa mądra głowa – nocni mieszkańcy zamojskiego zoo”. W ciekawy sposób zostały przybliżone dzieciom gatunki zwierząt prowadzących nocny tryb życia oraz różnice między gatunkami sów prowadzących dzienny tryb życia, a tymi aktywnymi nocą. Na koniec każdy mógł wykonać swoją sowę.

Następnie uczniowie udali się na wspólne zwiedzanie, które sprzyjało rozmowom, wymianie doświadczeń, obserwacji zwierząt i wzajemnej integracji. Dużą frajdę dzieciom sprawiło Mini Zoo, gdzie mogły pogłaskać i nakarmić króliki, świnki morskie, żółwie i kózki karłowate. Podczas zwiedzania, największym zainteresowaniem cieszyły się żyrafy. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody.

Skip to content