W dniu 21 listopada 2019 r. uczniowie  klasy II c, III c i  III d wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Sandomierza i Nowej Dęby.
W Sandomierzu, jednym z najstarszych miast Polski, dzieci zwiedzały m.in. zabytkową Katedrę, Kościół Św. Jakuba, Wąwóz Królowej Jadwigi, Ucho Igielne, Bramę Opatowską oraz Rynek z Ratuszem. Wiele radości uczestnikom wycieczki dostarczyła wizyta w Zbrojowni Rycerskiej i spotkanie ze średniowiecznym rycerzem, który w humorystyczny sposób przybliżył dzieciom wydarzenia związane z historią miasta. Dzieci miały możliwość przymierzyć strój szlachcianki, rycerza, włożyć zbroję lub wziąć do ręki szablę czy miecz i w ten sposób odbyć podróż w przeszłość.
Następnym punktem programu było zwiedzanie Fabryki i Muzeum Bombek Choinkowych w Nowej Dębie. Zwiedzających zachwyciły choinki udekorowane na styl francuski, angielski, amerykański, norweski i staropolski oraz kolekcje tradycyjnych i unikatowych bombek zgromadzonych
w gablotach. Uczniowie mieli możliwość poznania procesu powstawania bombek, podziwiania różnorodnych wzorów, form i kształtów, począwszy od tradycyjnych, aż po te bardziej wyszukane.
Dzieci uczestniczyły też w warsztatach kreatywnych malowania bombek, co dało im szansę na stworzenie własnej niepowtarzalnej ozdoby choinkowej.
Na pamiątkę wizyty w fabryce wszyscy uczestnicy otrzymali upominek w postaci bombki z własnym imieniem i dokonali zakupów ozdób choinkowych dla najbliższych.
Pobyt w Sandomierzu był podsumowaniem cyklu tematów związanych z historią Polski, a wizyta w Fabryce Bombek Choinkowych, wśród przepięknych dekoracji i iluminacji, wprowadziła wszystkich w nastrój świąt Bożego Narodzenia.
Tekst i zdjęcia: Elżbieta Seńko, Jolanta Wilawer
(eb)

Skip to content