Wizyta w Gospodarstwie Agroturystycznym „Szajówka Alpaki”

 

wycieczka 10 20181016 1123333622Dnia 15.10.2018r. odbyła się wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego „Szajówka Alpaki” w Tarzymiechach, w której uczestniczyli uczniowie klasy 4a i 4b pod opieką pani Danuty Margol, pani Marii Prażak i pani Krystyny Kułaj. Możliwość bezpośredniego kontaktu z alpakami sprawiły uczniom ogromną radość. Sam wygląd alpak wzbudził sympatię, dlatego uczniowie nie mieli problemów, aby je pogłaskać, przytulić czy karmić marchewką – ich ulubionym przysmakiem. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali opowiadania o pochodzeniu alpak, hodowli i ich pielęgnacji. Uczniowie poznali też sposób pozyskiwania cennej wełny zwierząt i jej zalet. Uczestnicy wyjazdu mieli okazję spróbować pieczonych ziemniaków z ogniska oraz grillowanej kiełbaski. Ponieważ pogoda dopisała chętne osoby rozegrały mecz piłki nożnej. Kontakt z alpakami rozwija sferę emocjonalną, buduje pewność siebie, odpowiedzialność i empatię. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania z tymi przesympatycznymi zwierzętami. (M.P.)

ZDJĘCIA

Skip to content