Wycieczka klasy IV – c, e i f

 

6 grudnia to magiczny, cudowny dzień. Dzień, w którym do wszystkich – małych i tych trochę większych – przychodzi święty Mikołaj. Z tej okazji klasy IV – c, e i f wybrały się na wspaniałą wycieczkę do pierwszego w świecie Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie oraz miasta ojca Mateusza, Sandomierza.

W muzeum powitał nas serdecznie święty Mikołaj, który wyjątkowo hojnie obdarował wszystkich cukierkami. Potem z zapartym tchem śledziliśmy proces tworzenia bombki oraz podziwialiśmy kunszt artystyczny pań ozdabiających te kolorowe piękności. Każde z dzieci mogło poczuć się jak zawodowy plastyk i własnoręcznie ozdobić przygotowane bombki.

Po ciężkiej pracy ruszyliśmy oczywiście na zakupy. Tylko którą bombkę wybrać? Oto jest pytanie! Tysiące ręcznie wyprodukowanych bombek, setki niesamowitych eksponatów w galeriach to istne skarby tego niezwykłego muzeum. Wszyscy znaleźli coś ciekawego dla siebie.

Następnie ruszyliśmy do miasta ojca Mateusza. Sandomierz przywitał nas chłodnym czwartkowym południem. Rozgrzaliśmy się dopiero w sandomierskiej Zbrojowni, w której mogliśmy poczuć się jak prawdziwi rycerze i królewny. Piękny Rynek, Ucho igielne – to miejsca, do których z pewnością wrócimy.

 

 ZDJĘCIA  

 

 

 

 

Skip to content