Poznajemy historię naszego miasta Klasa 4 c w dniu 15.11.2022 r. wybrała się na wycieczkę po Zamościu. Wycieczka z przewodnikiem p. Wojtkiem Łosiewiczem dostarczyła wielu wrażeń i ciekawych informacji o zakątkach naszego miasta. Uczniowie poznali historię Zamościa, dokonania rodu Zamoyskich, zwiedzili m.in. Katedrę zamojską, więzienie SS, muzeum fotografii. Pomnik Jana Zamoyskiego, Akademia Zamojska i fortyfikacje miejskie (Bastion VII, Nadszaniec) również znalazły się na naszej trasie wycieczkowej. Uczniowie odkryli, jak bardzo ciekawe miejsca kryją się także w bocznych uliczkach Starego Miasta. Tak jak mówi popularna fraza Stanisława Jachowicza „Cudze chwalicie, Swego nie znacie, Sami nie wiecie, Co posiadacie…” Pogoda i humory dopisały, a oto fotorelacja z naszej trasy wycieczkowej…

Skip to content