16 listopada 2021 r. klasy 7 wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do Warszawy. W programie znalazły się takie atrakcje jak: wjazd na XXX piętro Pałacu Kultury i Nauki – podziwianie wspaniałej panoramy Warszawy z  tarasu widokowego „Trzydziestka„, znajdującego się na 30. piętrze Pałacu (na wysokości 114 m), spacer z przewodnikiem po  Starym Mieście – podziwianie  Kolumny króla Zygmunta III Wazy i Zamku Królewskiego, Bazyliki Archikatedralnej pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela oraz najwęższej kamienicy. Z Gnojnej Góry, uczniowie podziwiali prawobrzeżną część miasta. Zwiedzili też Rynek Starego Miasta – Pomnik Warszawskiej Syrenki, Barbakan i mury obronne oraz  Pomnik Małego Powstańca i Pomnik Jana Kilińskiego. Niezapomniane wrażenia na wycieczkowiczach  wywarły wystawy w Centrum Nauki Kopernik.

 

Skip to content