X WYJAZDOWY SEJMIK SAMORZĄDOWY

SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

14 czerwca 2019 odbył się X Wyjazdowy Sejmik Samorządowy Szkół Podstawowych Miasta Zamość do Sejmu RP. Organizatorem sejmiku była Szkoła Podstawowa Nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu. Celem wizytyw Parlamencie było przybliżenie idei demokracji oraz przygotowanie uczniów do świadomego udziału w życiu społecznym kraju. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Korniewska z kl. VIIIA, Weronika Iwaniec kl. VIB, Weronika Puławska kl.VI C oraz opiekun SU p. Barbara Korona.

W oczekiwaniu na wejście do Sejmu zobaczyliśmy wielu parlamentarzystów: posłankę p. Pawłowicz oraz posłów p. Kuchcińskiego, p. Piotrowicza i p. Glińskiego oraz naszego zamojskiego reprezentanta pana posła Sławomira Zawiślaka. Pan poseł powitał serdecznie wszystkich uczestników sejmiku, w wielkim skrócie opowiedział na czym polega jego praca. Podziękował uczniom i opiekunom za wieloletnią współpracę i kształtowanie postaw patriotycznych uczniów. Podczas zwiedzania Sejmu uczniowie poznali historię polskiego parlamentaryzmu, zapoznali  się z codzienną pracą, obowiązkami i prawami parlamentarzystów. Uczestnicy sejmiku mieli również okazję zobaczyć manifestujących pracowników Poczty Polskiej przed Kancelarią Premiera RP. Podczas wizyty w stolicy nasi reprezentanci zwiedzili : Łazienki Królewskie, Zamek Królewski, warszawską Starówkę, obejrzeli pomnik Syrenki oraz zobaczyli treningi drużyn piłkarskich na Stadionie Narodowym. ZDJECIA 

Skip to content