20 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Zamościu odbył się XV Międzyszkolny Konkurs  „Nasze miasto
i region”. Celem konkursu było wzbogacenie wiedzy uczniów o Zamościu i regionie, wzmacnianie poczucia więzi z miastem i regionem, stwarzanie możliwości do twórczego rozwoju uczniów, promowanie dorobku i osiągnięć uczniów oraz integracja dzieci z różnych szkół naszego miasta.
W konkursie brali udział uczniowie klas I, II i III zamojskich szkół podstawowych. Uczniowie klas pierwszych wykonali prace plastyczne nt. „Pocztówka
z Roztocza”. Dzieci z klas drugich wykonały prace plastyczne nt. „Pomniki Zamościa”.
Uczniowie klas trzecich brali udział w konkursie wiedzy o Zamościu i regionie składającym się z 2 części: indywidualnego testu oraz zadań praktycznych do wykonania przez zespół reprezentujący szkołę.
Oto lista nagrodzonych uczniów z naszej szkoły:
Konkurs wiedzy o Zamościu i regionie – II miejsce
Zuzanna Kubicka – kl. III c- opiekun Jolanta Wilawer
Zuzanna Bondyra,  Adam Kurzempa – kl. III d – opiekun Elżbieta Seńko
konkurs plastyczny:
I miejsce – Lidia Dawidowska – kl. I c opiekun – Bożena Kierepa
II miejsce – Weronika Borys – kl. I c opiekun – Marzena Mazur
III miejsce – Jagoda Kozłowska – kl. I b opiekun – Bożena Kierepa
I miejsce – Julia Matwij – kl. II c opiekun Dorota Skotarska
II miejsce – Patryk Sikora – kl. II a opiekun Bożena Kukiełka
III miejsce – Zuzanna Plewa –kl. II a opiekun Bożena Kukiełka
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!
Tekst i zdjęcia : Elżbieta Seńko i Jolanta Wilawer