SZKOŁA PODSTAWOWA Nr 4

im. Stefana Batorego w Zamościu

 

 

WYCIECZKI ZAWODOZNAWCZE

 

 


 

Zawodowy strzał w 10!

W piątek 26 października uczniowie z klas 8 SP oraz 3 Gim wraz z wychowawcami wybrali się do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 w Zamościu na Targi Edukacyjne „Zawodowy strzał w 10!- wybierz swoją przyszłość”. Inicjatorem targów było Lubelskie Kuratorium Oświaty. W trakcie imprezy swoje oferty i kierunki kształcenia przyszłych fachowców zaprezentowały zamojskie technika, szkoły branżowe, czy też szkoły policealne.To dobra impreza dla młodzieży planującej już swoją karierę zawodową, lub też rodziców poważnie myślących o edukacji zawodowej swoich pociech.  


 

 Dni Otwarte dla gimnazjalistów

dni otwarte 9 20180325 111092507221.03.2018r. klasy trzecie naszego Gimnazjum wraz z wychowawcami wybrały się na Dni Otwarte w szkołach ponadgimnazjalnych. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia szkół, rozmowy z nauczycielami i uczniami, którzy przygotowali liczne pokazy, konkursy, loterie fantowe i koncerty. Uczniowie mogli zapoznać się z ofertą m. in. technikum elektrycznego, mechanicznego, ekonomicznego. 23.03.2018 r. swoje drzwi dla uczniów otwierają licea. (AS)

 


 

Dzień Motoryzacji

 

dzie motoryzacji 5 20180527 112069625025 maja uczniowie klas III naszego Gimnazjum wraz z wychowawcami wzięli udział w Dniu Motoryzacji w Zespole Szkół nr 2 w Zamościu (Mechanik). Impreza rozpoczęła się o godzinie 10:00 efektowną paradą motocykli. Uczniowie mogli podziwiać motocykle, samochody, quady, pojazdy specjalistyczne służb mundurowych, służb miejskich oraz amfibię – słowem wszystko, co kojarzy się z motoryzacją. Podczas Dni Motoryzacji zorganizowano także wiele konkursów m.in. konkurs strogmanów czy konkurs strzelecki. Po raz pierwszy na Dniach Motoryzacji zaprezentowany został klasyczny model forda oraz tandem, rower przeznaczony dla dwóch osób. Gimnazjaliści mieli okazję zobaczyć trzy akcje policyjne oraz pokaz straży pożarnej.

 


 

CZY W TODZE MI DO TWARZY?

 

W dniu 06 kwietnia 2018 roku uczniowie klas 7 i 2 gimnazjum uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do Sądu Rejonowego w Zamościu. Celem wycieczki było zapoznanie się z obowiązkami pracowników sądu oraz drogą do zawodu prawnika. Uczniów po sądzie oprowadzała pani sędzia Monika Gardziel – za co bardzo jej dziękujemy. Zaprosiła uczniów do jednej z sal rozpraw, gdzie zapoznała młodzież z przebiegiem rozprawy sądowej, wskazała miejsca zajmowane w czasie rozprawy przez sędziego, oskarżonego, adwokata, świadków, etc. W trakcie spotkania nasi uczniowie mogli dowiedzieć się m.in. jak wygląda codzienna praca sędziego, jaką drogę trzeba przebyć, by zostać sędzią, jak funkcjonuje wymiar sprawiedliwości w Polsce. Na pewno wszyscy zapamiętają tę wycieczkę i wyniosą z niej wiele wiedzy. Tylko czekać aż nasi uczniowie będą sławnymi na cały świat prawnikami. (MJ) 

 


 

ZAPLANUJ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ

 

   W  czwartek 26 października grupa uczniów naszej szkoły wybrała się na wycieczkę zawodoznawczą do siedziby Centrum Kształcenia Praktycznego w Zamościu przy ul. Piłsudskiego 65. Uczniowie mogli zapoznać się z ofertą szkół ponadgimnazjalnych (szkół średnich) w zakresie kształcenia zawodowego. Mogli zobaczyli pracownie praktycznej nauki zawodu, takie jak:gastronomiczna, fryzjerska, instalacji elektrycznych,cukierniczo-piekarnicz, hotelarska, ogólnobudowlana, obróbki drewna. Moglismy poczuc się jak uczniowie szkoły średniej – technikum klas gastronomicznych. Wypiekalismy różnego rodzaju ciasta i oczywiscie degustowaliśmy je. Wielu z nas odkryło w sobie talenty kulinarne. Opiekunem grupy był szkolny doradca zawodowy p.Małgorzata Jasek.

Uczniowie, którzy wzięli udział w wycieczce będą mieli za zadanie wykonać film na temat zawodu, który można zdobyć ucząc się w jednej z zamojskich szkół. Ich prace zostaną wysłane na konkurs organizowany przez Poradnie Psychologiczno Pedagogiczną w Zamościu. (MJ)

 


  

ZAPLANUJ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ

 

    W środę 25 października grupa uczniów naszej szkoły wybrała się na wycieczkę zawodoznawczą do siedziby Centrum Kształcenia Praktycznego w Zamościu przy ul. Szczebrzeskiej 41. Uczniowie mogli zapoznać się z ofertą szkół ponadgimnazjalnych (szkół średnich) w zakresie kształcenia zawodowego. Mogli zobaczyli pracownie praktycznej nauki zawodu, takie jak: samochodowa, elektroniki i elektryki samochodowej, obróbkI mechanicznej i ręcznej metali, połączeń nierozłącznych, maszyn i urzadeń elektrycznych, mechatroniczną. CKP sąsiaduje z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 (potocznie nazywanym MECHANIK). Wstąpiliśmy tam aby zobaczyć pracownie gastronomiczną. Ponadto uczestnicy wycieczki mogli wypróbować swoje umiejetności w komuterowym symulatorze jazdy. Opiekunem grupy był szkolny doradca zawodowy p.Małgorzata Jasek.

Uczniowie, którzy wzięli udział w wycieczce będą mieli za zadanie wykonać film na temat zawodu, który można zdobyć ucząc się w jednej z zamojskich szkół. Ich prace zostaną wysłane na konkurs organizowany przez Poradnie Psychologiczno Pedagogiczną w Zamościu. (MJ)


 

ZAPLANUJ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ

 

        W środę 8 listopada grupa 50 uczniów z klas gimnazjalnych i klas 7 szkoły podstawowej uczestniczyła w V Szkolnym Dniu Zawodów zorganizowanym przez „Ekonomik” – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1. 

W programie uwzględniono m.in. konferencję nt. roli doradcy zawodowego w życiu młodego człowieka, przerwę na poczęstunek, spotkania z doradcą zawodowym i pracodawcami, a także pokazy umiejętności uczniów Ekonomika w następujących zawodach: technik ekonomista, technik handlowiec, technik informatyk, technik, technik spedytor, technik fotografii i multimediów, technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik usług fryzjerskich, technik hotelarstwa, technik obsługi turystycznej.  

 


 

Na ramię broń…

czyli o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych

 

      W dniu 6 listopada roku miało miejsce spotkanie zawodoznawcze w ramach programu „Zaplanuj swoją przyszłość”. Młodzież naszego gimnazjum oraz uczniowie klas siódmych szkoły podstawowej spotkali się z Panem podporucznikiem Andrzejem Nowosadem z 25 batalionu lekkiej piechoty 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Zamościu. 

     Spotkanie zostało poświęcone służbie i pracy żołnierza. Uczniowie dowiedzieli się, że praca w wojsku jest dla osób silnych, odważnych, zdyscyplinowanych, odpowiedzialnych, wysportowanych i sprawnych fizycznie, wytrzymałych oraz takich, którzy potrafią się podporządkować zwierzchnikom. Praca żołnierza to m.in. obrona kraju, pomoc ludności cywilnej w czasie klęsk żywiołowych, katastrof, sytuacji kryzysowych, udział w akcjach zbrojnych, misjach pokojowych. Zaproszony gość w sposób wyczerpujący przedstawił różne drogi umożliwiające zostanie żołnierzem zawodowym. Dziękujemy bardzo za spotkanie. (MJ)

 


 

Jak to jest ratować ludziom życie?

– wycieczka zawodoznawcza

do Stacji Pogotowia Ratunkowego

 

 

27.04. odbyła się kolejna, już wycieczka zawodoznawcza organizowana przez uczennice 2a – Kamilę Michońską i Dominikę Malicką pod opieką pani Małgorzaty Jasek. Uczniowie wybrali się do Straży Pożarnej, w której mieści się dyspozytornia. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć jak przebiega proces odbierania zgłoszeń ludzi, którzy potrzebują pomocy medycznej. Panowie wyjaśniali cały przebieg ich pracy oraz jakie kwalifikacje muszą posiadać.

Okazuje się, że nie jest to taka łatwa praca, ponieważ trzeba być bardzo opanowanym i cierpliwym aby podjąć właściwą decyzję i niejednokrotnie umieć uspokoić zdenerwowanego dzwoniącego. Wymaga również wielkiej wytrzymałości, ponieważ jeden dyżur trwa aż 12 godzin.

Następnie uczniowie wybrali się na ul. Starowiejską do siedziby ratowników – Stacji Pogotowia Ratunkowego. Została tam pokazana karetka razem z całym jej specjalistycznym wyposażeniem. Pan, który opowiadał o swojej pracy robił to bardzo ciekawie, ponieważ każdy uważnie słuchał. Pokazał nam różne sprzęty i wyjaśnił jak dokładnie się ich używa. Mogliśmy przez chwilę poczuć się jak ratownik medyczny. Chętnym pozwolono wyciągnąć nosze z ambulansu i położyć na nich jedną z naszych koleżanek jako symulanta. Trzeba przyznać, że są one bardzo ciężkie, a jeśli leży na nich pacjent to już nie lada wyzwanie, aby udźwignąć ten ciężar.

Dzięki tej wycieczce mogliśmy bliżej poznać zawód ratownika medycznego. Kilka osób zadeklarowało, że chcą ten zawód wykonywać w przyszłości.

Tekst: K. Michońska

 


 

Jak zostać policjantem?

– wycieczka zawodoznawcza

do Komendy Miejskiej Policji

 

 

W dniu 16.03.2016r. grupa młodzieży z naszego gimnazjum z klasy 2A w ramach projektu edukacyjnego odwiedziła Komendę Miejską Policji w Zamościu. Dwaj policjanci w sposób niezwykle ciekawy i obrazowy zapoznali nas ze specyfiką swojej pracy, zasadami rekrutacji do policji, regulaminem obowiązującym w komendzie. Mieliśmy okazję zobaczyć areszt – miejsce,w którym przebywają zatrzymani. Na jednym z naszych kolegów policjant zademonstrował zakładanie kajdanek. Wycieczka okazała się cennym i pouczającym przeżyciem. Być może dla niektórych z nas będzie miała wpływ na wybór przyszłego zawodu.  

 


 

Jak wygląda praca urzędników? 

– wycieczka zawodoznawcza do Urzędu Miasta


Na powyższe pytanie wyczerpujących odpowiedzi udzielili uczniom naszej szkoły osoby pracujące w Ratuszu, a także panie pracujące w naszej szkole m.in pani dyrektor, czy też pani sekretarz. Ochotnicy mogli poznać odpowiedzi na każde nurtujące je pytanie, dzięki temu,że uczennice klasy 2a- Kamila Michońska i Dominika Malicka pod opieką pani Małgorzaty Jasek i Małgorzaty Hrycyk zorganizowały tę oto wycieczkę.

Było to nie lada wyzwanie dla naszych koleżanek, ponieważ jak każdy wie urzędnicy mają mnóstwo pracy, a co się z tym wiąże – mało wolnego czasu. Nasi uczniowie dowiedzieli się, że zależnie od tego jakie stanowisko zajmuje dana osoba ma ona inne obowiązki, np. osoba pracująca w księgowości nie ma kontaktu z ludźmi, jedynie z liczbami jak powiedziała główna księgowa naszej szkoły. Natomiast osoby pracujące w administracji, np. pani sekretarz, kadrowa mają już go więcej, bo ich praca opiera się w jakiejś części na kontakcie z pracownikami. Tak oto swoją pracę przybliżyły nam panie pracujące w naszej szkole.

Następnie udaliśmy się do Urzędu Miasta, gdzie przemiła pani opowiedziała nam o poszczególnych stanowiskach pracy, co zadziwiające różniły się one od siebie bardzo i wymagały innych kwalifikacji.

Cała rozmowa przebiegała w głównej sali Ratusza, mieliśmy tam do dyspozycji mikrofony, jeśli ktoś chciał zadać pytanie. Zwiedziliśmy różne oddziały pracy m.in. miejsce, gdzie wyrabiane są dowody. Jednak najbardziej szokującym, a zarazem najlepszym punktem wycieczki było spotkanie z panem prezydentem Andrzejem Wnukiem. Uczniowie jak i nauczyciele nie spodziewali się tego i byli bardzo zaskoczeni, a także zadowoleni. Każdy z uczestników dostał pamiątkowe zdjęcie z prezydentem. 

 


 

Wycieczka zawodoznawcza

Praca w Telewizji Polskiej i na lotnisku Okęcie

 

wycieczka w-wa 8 20170219 190146217416.02.2017 r. uczniowie Gimnazjum nr 4 uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do Warszawy. Podczas jednodniowego pobytu uczniowie zwiedzili Telewizję Polską m.in. studia programów „Jaka to melodia” oraz „Pytanie na śniadanie”, poznając jednocześnie specyfikę pracy w zawodach związanych z mediami. Gimnazjaliści mieli okazję zwiedzić również Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina, sale odpraw, taras widokowy skąd mogli obserwować starty  i lądowania z płyty lotniska. Na lotnisku mieli możliwość poznać bliżej zawody związane z transportem lotniczym i obsługą pasażerów. Podczas wycieczki uczniowie zwiedzili również Stare Miasto, komnaty Zamku Królewskiego jak również wystawę multimedialną w jego podziemiach. 

Spacer po Placu Zamkowym z kolumną Zygmunta, pomnikiem Syrenki Warszawskiej, Pomnikiem Małego Powstańca, Barbakanem były również atrakcją dla tych, którzy po raz pierwszy zwiedzali stolicę. Wolny czas uczniowie spędzili w słynnej Galerii Warszawskiej „Złote Tarasy”. Punktem kulminacyjnym wycieczki był spektakl w teatrze Buffo. Musical „Romeo i Julia” w reżyserii Janusza Józefowicza stanowił współczesną wersję słynnej tragedii Williama Szekspira. Dużym walorem przedstawienia była muzyka Janusza Stokłosy. Spektakl bardzo spodobał się naszej młodzieży nie tylko ze względu na obsadzenie głównych ról nastolatkami lecz również tym, iż szekspirowska tragedia została osadzona w czasach współczesnych. Spektakl urozmaicały pokazy wschodnich sztuk walki, taniec breakdance, hiphopowe piosenki, muzyka disco. Opiekunami młodzieży były panie Anna Smolak i Iwona Rahman.

 


  

Jak wygląda rozprawa sądowa?

– wycieczka zawodoznawcza do Sądu Rejonowego

 

W ramach poznawania zawodów kilku uczniów naszej szkoły udało się na wycieczkę zawodoznawczą do Sądu Rejonowego na ul. Akademickiej. Ochotnicy mieli okazję zobaczyć na żywo jak przebiega rozprawa sądowa. Ponadto mogli poznać pracę adwokata, sędziego i prokuratora, a także mnóstwa innych ludzi, którzy pełnią różne funkcje w sądzie. Uczniowie pod opieką pani Agnieszki Jedlińskiej na początku byli obserwatorami rozprawy o pobicie. Następnie dostali propozycję pozostania na kolejnej rozprawie, opierającej się na oszustwie. Trwała ona aż kilka godzin. Niestety nie została rozstrzygnięta i pani sędzia postanowiła odroczyć ją na dalszy termin. Dziewczyny z 2a GIM – Kamila Michońska i Dominika Malicka planują kolejne wyjście do sądu, aby obserwować jej dalszy ciąg. 

Każdy z uczestników był zadowolony. Był to dobry sposób, aby zobaczyć jak tak naprawdę wygląda rozwiązywanie konfliktów prawnych i czy praca prawnika jest to ciekawa i ekscytująca.

 


 

POZNAJEMY ZAWÓD DZIENNIKARZA

 

wycieczka do warszawy 9 20140314 158364410013 marca grupa uczniów gimnazjum uczestniczyła w wycieczce do Warszawy, której celem było poznanie tajników zawodu dziennikarza. Wycieczkę zorganizowała pani Małgorzata Jasek, która pełni w naszej szkole funkcje doradcy zawodowego. Zwiedziliśmy siedzibę Agory – wydawcy „Gazety Wyborczej”, następnie po pięknym wiosenym spacerze w Łazienkach Królewskich, udaliśmy sie do gmachu Telewizji Polskiej. Tu czekały na nas liczne atrakcje – uczestniczyliśmy w nagraniach programu „Jaka to melodia?” i obejrzeliśmy studia programów emitowanych w TVP1 i TVP2. Podczas wycieczki zwiedziliśmy również Stare Miasto w Warszawie – w archikatedrze odwiedziliśmy również grób patrona naszej szkoły Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Pełni wrażeń i emocji wróciliśmy bogatsi o wiedzę dotyczącą pracy w gazecie i telewizji. Krótką fotorelację możecie obejrzeć  tutaj.

 


 

Łamanie szyfru sejfu bankowego  


Uczniowie klas II A i II B pojechali do Lublina na Dni Otwarte Narodowego Banku Polskiego, Oddziału Okręgowego w Lublinie. Hasłem tegorocznej (IX) edycji jest: „NBP – skarbnica wiedzy o pieniądzu”.

  

NBP w Lublinie przygotował dla zwiedzających wiele atrakcji. Oto niektóre z nich: 

* magia złota… – mogliśmy dotknąć fragmentu polskich rezerw dewizowych w postaci 2 sztab złota  o łącznej wadze 25 kg i wartości ponad 4 mln złotych,
* grosz do grosza… – poznaliśmy ponad 600 lat historii polskiego grosza ( od czasów Kazimierza Wielkiego do współczesności), 
* sport na monetach… – obejrzeliśmy wystawę monet okolicznościowych wyemitowanych przez NBP od 1976 roku,
* praca w sortowni… – zobaczyliśmy jak produkuje się, liczy, pakuje, sprawdza pieniądze , 
* bicie monet… – każdy z nas sam bił miedzianą monetę – na pniu, przy pomocy młota (ciężkiego),
* „łamanie” szyfru sejfu bankowego… – … i zdobycie ukrytych tam skarbów … 
* „wygraj srebrną monetę”… – to konkurs wiedzy o NBP, w którym możemy uczestniczyć po uzupełnieniu indeksu bankowego i rozwiązaniu krzyżówki z pojęciami ekonomicznymi.
Pobyt w NBP był bardzo interesujący.
Wycieczkę zakończyliśmy spacerem pol Starówce lubelskiej. W Katedrze zwiedziliśmy wyjątkową Kaplicę Akustyczną, w której nawet szept z dużej odległości jest słyszany… Czy to ” sala prawdy” ..?
Dodatkową atrakcją naszej wycieczki była podróż szynobusem …. Było super.. Zobaczcie sami.. 

 KUCHARZ – ARTYSTA CZY RZEMIEŚLNIK? 

Grupa uczniów z klas 2 i 3 gimnazjum wybrała się na kolejną wycieczkę zawodoznawczą. Byliśmy z wizytą w Hotelu Renesans i  poznawaliśmy bliżej pracę kucharzy. Dowidzieliśmy się jakie umiejętności i predyspozycje powinien mieć kandydat do pracy w tym zawodzie,  jaką wybrać ścieżkę edukacyjną aby pozyskać potrzebne kwalifikacje oraz jak w praktyce wygląda praca w hotelowej kuchni. Mieliśmy możliwość pod kierownictwem szefa kuchni samodzielnie przygotować spagetti z sosem. Krojenie, mieszanie, smażenie, samakowanie, doprawianie oraz mycie naczyń to nowe umiejętności, które  nabyliśmy i wykorzystamy w domu. (Mama sie ucieszy!) Potrawa wyszła wyśmienicie, chociaż rozgotowaliśmy trochę makaron. Talent do przyrządzania potraw jest dziś w cenie – szczególnie w rejonie turystycznym, takim jak nasz. Kucharz plasuje się w pierwszej dziesiątce najbardziej poszukiwanych zawodów na rynku pracy. 

 


 

DZIEŃ MOTORYZACJI

 

1 czerwca grupa chłopców z klasy 3c wybrała się na DZIEŃ MOTORYZACJI zorganizowany przez ZSP nr 2 w Zamosciu (Mechanik). Mogli oglądać quady, gokardy, motocykle i pojazdy zabytkowe. Ponadto prezentowane były tuningowane pojazdy uczniów i absolwentów. Uczniowie mieli okazję poćwiczyć jazdę samochodem na symulatorze, ale największym hitem była jazda samochodem po torze przeszkód. Utrudnieniem była jazda ze specjalnym urządzeniem na masce samochodu, w którym znajdowała się piłka. Chwila nieuwagi i piłka spadała na ziemię. Kilku chłopców przeszło próbę pomyślnie. Można się było sprawdzić też i w innych konkurencjach. Karol Matej zajął pierwsze, a Piotrek Sokołowski trzecie miejsce w rzucaniu lotkami do tarczy.

Było super!  


 

CZAR CZTERECH KÓŁEK….

czyli o zawodzie mechanika pojazdów samochodowych

 

W czwartek 17 lutego grupa chłopców klas 3 uczestniczyła w wycieczce zawodoznawczej do Centrum Kształcenia Praktycznego w Zamościu. Celem wycieczki było poznanie pracowni zajęć praktycznych, gdzie można zdobyć zawód mechanika samochodowego.

Kolejne etapy kształcenia w zawodzie technik pojazdów samochodowych omawiał Pan wicedyrektor Kazimierz Tęczak. Poinformował On uczniów gimnazjum ?o wymaganiach psychofizycznych, etapach kształcenia i potrzebie ciągłego doskonalenia zawodowego spowodowanego rozwojem techniki samochodowej. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się ze standardowym wyposażeniem pracowni zajęć praktycznych. Spotkanie wywarło bardzo duże wrażenie na młodzieży. Szczególnie spodobała im się praktyczna forma prowadzenia zajęć.

W obecnych czasach samochód stał się powszechnym środkiem transportu. Masowo z niego korzystamy. Mechanik samochodowy to bardzo odpowiedzialny zawód, albowiem sprawny samochód to podstawa bezpieczeństwa na drodze.

Serdecznie dziękujemy dyrekcji Centrum Kształcenia Praktycznego? w Zamościu za życzliwe przyjęcie.

 


 

 Spotkanie z architektem

Aranżacja przestrzeni…. czyli o architektac 

 

Zawód architekta cieszy się wielkim zainteresowaniem uczniów naszego gimnazjum. Wobec tego 30 listopada po raz kolejny zagościliśmy w pracowni architektonicznej. Tym razem kolejna grupa zaineresowanych zawodem była z wizytą w Architektonicznej Pracowni Projektowej pani mgr inż. Marii Gmyz.

Serdecznie dziękujemy pani architekt i pracownikom Architektonicznej Pracowni Projektowej z Zamościa za życzliwe przyjęcie. 

Wycieczka do Hotelu Orbis Zamojski

Gość ma zawsze rację… czyli o zawodzie hotelarza. 

 

       Grupa dziewcząt uczestniczyła w kolejnej wycieczce zawodoznawczej. Celem jej było bliższe poznanie zawodu hotelarza oraz zasad funkcjonowania hotelu. Nie wszyscy wiedzą, że hotel jako jednostka organizacyjne wyróżnia takie obszary pracy, jak: służby parterowe, służby recepcyjne, służby piętra, gastronomię, pralnie, administrację, dział techniczny, obsługę konferencji, dział rekreacji i inne w zależności od wielkości placówki. Praca w tych działach wymaga odrębnych kwalifikacji. Jest jednak coś co je łączy – dążenie do perfekcjonizmu i znajomość języków obcych.

Serdecznie dziękujemy dyrekcji i pracownikom Hotelu Orbis Zamojski  w Zamościu za życzliwe przyjęcie.  

 


  

Z wizytą u architektów

 

        Grupa 12 uczniów wraz z doradcą zawodowym poznawała wymogi jakim muszą sprostać młodzi ludzie, aby uzyskać tytuł architekta i wykonywać różne projekty budowlane. Swoje podwoje otworzyło bardzo życzliwe dla młodzieży Biuro Projektowe „Architekci – Zbigniew Jendrzejczak” z Zamościa.

Kolejne etapy ścieżki kariery zawodowej omawiał Pan mgr inż. architekt Zbigniew Jendrzejczak. Scharakteryzował on zasady pracy architekta oraz poinformował uczniów gimnazjum  o wymaganiach psychofizycznych, etapach kształcenia i potrzebie ciągłego doskonalenia zawodowego. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się ze standardowym wyposażeniem biura oraz specjalistycznym oprogramowaniem do wykonywania projektów. Spotkanie wywołało bardzo duże zainteresowanie młodzieży i zmobilizowało od większego zaangażowania w nauce przedmiotów ścisłych i plastycznych.

Serdecznie dziękujemy pracownikom Biura Projektowego „Architekci” z Zamościa za życzliwe przyjęcie. 

 

Skip to content