Z wizytą u św. Katarzyny

 

              Kard. Stefan Wyszyński to filar Kościoła w Polsce, zmarł w dniu 28 maja 1981 roku. Każdego 28. dnia miesiąca w Kościele św. Katarzyny w Zamościu odprawiana jest Msza św. w intencji Jego szybkiej beatyfikacji.

Członkowie Fundacji Dom Trzeciego Tysiąclecia w Zamościu zaprosili naszych uczniów do wspólnej modlitwy. Młodzież z kl. 3b i 8a aktywnie włączyła się w oprawę liturgiczną Eucharystii pod opieką p.Małgorzaty Jasek. Po wieczornej Mszy św. młodzież naszego gimnazjum przypomniała zebranym wiernym życie i działalność swojego Patrona oraz znaczenie jego osoby dla naszej ojczyzny. Część artystyczną przygotowali uczniowie z klasy 3b Gimnazjum nr 4 i pod okiem p. Joanny Kosz.

Ten miły czas zakończył się w sali spotkań zwanej „Betlejemką” wspólnym spotkaniem przy słodkościach występujących uczniów i ich rodziców z przedstawicielami Fundacji Dom Trzeciego Tysiąclecia oraz ks. Rektorem Markiem Doboszem.

 

 

 

 

 

 

 

Skip to content