W środę 21 września 2022 roku w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu uczniowie z klas VIII uczestniczyli w przedsięwzięciu pod hasłem: Zawodowy strzał w 10! – wybierz swoją przyszłość organizowanym przez Lubelskiego Kuratora Oświaty we współpracy z organami prowadzącymi szkoły ponadpodstawowe. Celem imprezy była przede wszystkich promocja szkolnictwa zawodowego, zachęcenie uczniów do podjęcia nauki w szkołach branżowych i technikach, świadome planowanie przebiegu dalszej kariery edukacyjnej jak również zmiana panujących w społeczeństwie stereotypów o wyższości szkolnictwa ogólnego nad zawodowym. Dzięki atrakcyjnym stoiskom, pokazom oraz prezentacjom uczniowie mieli okazję zobaczyć wiele zawodów z bliska i porozmawiać z przyszłymi absolwentami szkół branżowych.