W naszej szkole ten wyjątkowy dzień obchodziliśmy w piątek, 24 listopada. Z tej okazji uczniowie klas I – IV przygotowali ciekawe dekoracje w swoich salach lekcyjnych. Przynieśli również swoje ulubione misie. Podczas zajęć poznali historię pluszowego misia, wykonali misiowe prace plastyczne oraz śpiewali piosenki o misiach i oglądali filmy animowane. Również dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 15 z grup – Biedronki, Stokrotki i Delfinki włączyły się do wspólnego świętowania.

W ramach ogólnopolskiej akcji Cała Polska Czyta Dzieciom pierwszoklasiści wysłuchali fragmentów książki pt. , „Przygody i wędrówki Misia Uszatka” oraz ,, Pamiętnik Czarnego Noska “. Dodatkowo 27 listopada uczennice klas IV czytały fragmenty ,,Pamiętnika Czarnego Noska” dzieciom ze wspomnianych grup przedszkolnych.

Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego dokonali oceny wystroju sal przyznając:

I miejsce – kl. I A, I B, I C oraz gr. Stokrotki,

II miejsce – kl. III A, III B, II C, II A, II B oraz gr. Biedronki,

III miejsce – kl. III C i IV A.

Wspólne świętowanie wraz ze swoimi pluszakami dostarczyło dzieciom wiele radości i wrażeń.

Tekst, zdjęcia: B.Zembroń, R.Kowarz