Być jak …

Paweł Fajdek

czterokrotny mistrz świata w rzucie młotem, wytrwały i uparty w dążeniu do celu sportowiec, który był gościem w naszej szkole 14 listopada 2019 r. Miał być kolarzem, ale nie wciągnęło go jeżdżenie rowerem po górach, wybrał młot.  Paweł Fajdek to człowiek z dużym poczuciem humoru i dystansem do siebie.  W wywiadach przyznaje się do wielu kompleksów, które miał jako bardzo młody człowiek. Swoje słabości potrafił przekuć na sukces.

Andrzej Maciejewski

utytułowany zawodnik i wieloletni instruktor karate tradycyjnego, którego podopieczni to  wielokrotni medaliści mistrzostw świata, Europy i Polski.

Obecnie prezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego.

Sensei Andrzej Maciejewski  gościł w naszej szkole w  piątek, 25 października 2019 r. Uczniowie mieli okazję spotkać się i uczestniczyć w krótkim treningu, a także uzyskać autograf Mistrza. Wizyta związana była z przypadającym w tym roku jubileuszem 40-lecia Karate Tradycyjnego na Lubelszczyźnie i zapowiedzią realizacji zajęć w naszej szkole w ramach programu „Sportowy Talent”.

(mp)

Szymon Hołownia

wielokrotnie nagradzany dziennikarz i publicysta, autor ponad 20 książek, współprowadzący popularnego programu telewizyjnego „Mam talent”. Założył białostocki oddział fundacji „Pomoc Maltańska” Kasisi oraz fundację Dobra Fabryka.

Szymon Hołownia był naszym gościem 10 października 2019 r. Wygłosił prelekcję dotyczącą wychowania do wartości. Podkreślił rolę rodziców i nauczycieli w wychowaniu młodego pokolenia oraz zwrócił uwagę na najważniejsze wartości w życiu współczesnego człowieka.

(mp)