BADMINTON


2025 / 2026


Miejskie Igrzyska SZS Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Badmintonie

3 października 2025 r. odbyły się Miejskie Igrzyska SZS Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Badmintonie.

Nasze drużyny spisały się wyśmienicie zdobywając cztery tytuły mistrzowskie.
Igrzyska Dzieci SZS dziewcząt:
 Maja Łuczka, Kinga Szałacha, Jagoda Jadczuk – uczennice klasy 6c 
Igrzyska Dzieci SZS chłopców:
 Natan Drzewosz – kl. 5a, Oliwier Maścibroda i Stanisław Ulanowski – kl. 6b 
Igrzyska Młodzieży Szkolnej SZS dziewcząt:
Oliwia Sawicka – kl. 7c, Maja Maścibroda – kl. 8b, Julia Stopa i Alicja Wójcicka – kl. 8c 
Igrzyska Młodzieży Szkolnej SZS chłopców:
 Michał Dobosz – kl. 7a, Bartłomiej Dobosz – kl. 8a 
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów na 1/2 Finału Wojewódzkiego 

 

 


2024 / 2025


 Lubelska Liga Badmintona 2024

Od 20 września do 24 listopada 2024r. w halach sportowych województwa lubelskiego rozgrywana była LUBELSKA LIGA BADMINTONA 2024 – Elity (dawniej seniorów). Po raz pierwszy Szkoła Podstawowa Nr 4 w Zamościu postanowiła wystawić swoją drużynę do tych rozgrywek. Po 11 kolejkach rozgrywkowych nasza drużyna ostatecznie zdobyła 8 miejsce, co pozwoliło jej w przyszłym roku dalej rywalizować w pierwszej lidze LLB 2025.

Skład drużyny SP 4 Zamość: Bartłomiej Dobosz 7a, Maja Maścibroda 7b, Julia Stopa 7b, Lena Jargieło 7b, Alicja Wójcicka 7c, Katarzyna Niedziółka 8c.

Lubelska Liga Badmintona 2024

    Klasyfikacja                            Pl.Won               Drw    Lst      Pkt  Mecze           Mecze Punkty                 

   1  AB Lublin                                     11          9         1       1         38          38-6       76-14      1770-1142

   2  UKS Dratovia I Dratów              11        10         0       1          36         36-8       73-19      1812-1201

   3  PIĄTKA Chełm                             11          8         0       3          33         33-11      69-26     1847-1403

   4  UKS KIKO Zamość                      11          8         2       1          33         33-11       70-32     1981-1615

   5  Badmintonowe JL Lublin          11           7        1        3       30           30-13       62-31      1712-1326

   6  ZSB Lotka                                    11           6        1        4       27           27-17       60-38      1849-1537

   7  Górnik Łęczna I SA                     11           5        0        6       22           22-22       44-50      1571-1570

   8  SP 4 Badminton Zamość           11          3         1       7       14           14-30      35-63       1581-1766

   9  UKS Czwórka Zamość                11          2         1       8       11           10-33       31-67      1462-1789

   10 Górnik Łęczna II SA                   11          1         2       8       10           10-34       26-70      1473-1841

   11 UKS Dratovia II Dratów            11          2         1       8         9              9-35    19-73       1040-1810

   12 UKS Dratovia III Dratów           11          0         0       11      1               1-43      4-86       776-1874

Awans uczennic Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zamościu

na Krajowy Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Badmintonie

W dniu 14 listopada 2024r. w Hali Tenisowej OSiR w Zamościu odbył się Wojewódzki Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej SZS w Badmintonie. Zawody te zorganizowane były przez Lubelski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy.

Wyniki zawodów wojewódzkich w Zamościu:

Dziewczęta:

1 miejsce Szkoła Podstawowa Nr 4 w Zamościu – Maja Maścibroda 7b, Alicja Wójcicka 7c, Julia Stopa 7b, Zuzanna Malec 8c

– awans do FINAŁÓW OGÓLNOPOLSKICH

Chłopcy:

3 miejsce Szkoła Podstawowa Nr 4 w Zamościu – Bartłomiej Pióro 8c, Bartłomiej Dobosz 7a, Ksawery Ścibak 7a.

Drużyny dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zamościu

medalistami międzyszkolnych zawodów badmintona

W dniu 13 listopada 2024r. w hali sportowej OSiR w Zamościu zakończył się wojewódzki etap Igrzysk Dzieci SZS w Badmintonie Drużynowym:

Wyniki dziewcząt:

1 miejsce Szkoła Podstawowa Nr 4 w Zamościu – Emilia Jajus 6c, Oliwia Sawicka 6c, Maja Łuczka – 5c, Jagoda Jadczuk – 5 c

W finale startowało 10 drużyn z całego województwa lubelskiego.

Wyniki chłopców:

2 miejsce Szkoła Podstawowa nr 4 w Zamościu – Michał Dobosz 6a, Oliwier Maścibroda 5b, Stanisław Ulanowski 5b

W finale startowało 10 drużyn z całego województwa lubelskiego.

Drużyny Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zamościu

najlepsze w Półfinałach Mistrzostw Województwa Lubelskiego SZS

w Badmintonie Drużynowym

4 listopada 2024r. w Hrubieszowie odbyły się Półfinały Mistrzostw Województwa Lubelskiego SZS w Badmintonie Drużynowym. W zawodach tych 4 drużyny z naszej szkoły rywalizowały z zespołami całego rejonu zamojskiego o awans do finałów wojewódzkich.

Wyniki uczniów SP Nr 4 nie zawiodły kibiców badmintona z Zamościa i wszystkie zespoły awansowały (z pierwszych miejsc) do finałów, które odbędą się w dniach 13 i 14 listopada 2024r. na Hali Tenisowej OSiR w Zamościu.

Wyniki:

Igrzyska Młodzieży Szkolnej SZS w Badmintonie Drużynowym – Półfinał Mistrzostw Województwa Lubelskiego:

  • Dziewczęta: I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 4 w Zamościu – Zuzanna Malec 8c, Maja Maścibroda 7b, Julia Stopa 7b, Alicja Wójcicka 7c.
  • Chłopcy: I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 4 w Zamościu – Bartłomiej Dobosz 7a, Bartłomiej Pióro 8c, Ksawery Ścibak 7a.

Igrzyska Dzieci SZS w Badmintonie Drużynowym – Półfinał Mistrzostw Województwa Lubelskiego:

  • Dziewczęta: 1 miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 4 w Zamościu – Jagoda Jadczuk 5c, Emilia Jajus 6c, Oliwia Sawicka 6c.
  • Chłopcy: 1 miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 4 w Zamościu – Michał Dobosz – 6b, Oliwier Maścibroda 5b, Stanisław Ulanowski – 5b.

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zamościu

na największym na świecie turnieju badmintona:

„Denmark OPEN 2024” w Odense

„Cena sukcesu to ciężka praca, poświęcenie i determinacja, by niezależnie od tego

czy w danej chwili wygrywamy, czy przegrywamy dawać z siebie wszystko“

Vince Lombardi

W dniach 16 – 19 października 2024r. w Odense, w Danii odbył się najbardziej prestiżowy i najbardziej popularny na świecie turniej badmintona. Podczas rozgrywek na 124 boiskach rozlokowanych w kilku halach w powiecie duńskiego miasta Odense ponad 3000 zawodników z całego świata uczestniczyło w rozgrywkach badmintona w każdej kategorii wiekowej i w każdej kategorii umiejętnościowej.

W 2024 roku badmintoniści Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zamościu już 15 raz mieli okazję korzystać z gościnności Duńczyków, aby sprawdzić swoje umiejętności rywalizując z zawodnikami ze Skandynawii.

Wyniki naszych zawodników:

  • Alicja Wójcicka – 7c – II miejsce gra pojedyncza U-15B, II miejsce gra podwójna U-15B,

  • Maja Maścibroda – 7b – II miejsce gra podwójna U-15B, V miejsce gra pojedyncza U-15B,

  • Julia Stopa – 7b – VI miejsce gra pojedyncza U-15B,

  • Emilia Jajus – 6c – VII miejsce gra podwójna U-13B, XIII miejsce gra pojedyncza U – 13B,

  • Ksawery Ścibak 7a – XXVI miejsce gra pojedyncza U – 15B.

    Gratulacje dla wszystkich uczestników.

b  ::: 

         

 

BADMINTON


2016 / 17


Grand Prix Lubelszczyzny Młodzików z badmintona

– IV edycja w Łopienniku Górnym, 29.03.2017r.

 

W IV edycji turnieju spotkali się zawodnicy z natępujących klubów : UKS Amikus Łopiennik Górny, UKS KIKO Zamość, Gimnazjum nr 4 Zamość, ZSO Nr 6 Chełm, MUKS 5 Chełm. Wszyscy zawodnicy turnieju rozegrali mecze w fazie grupowej, których wynik awasował do kolejnej rundy. Każdy mecz dla poszczególnych osób był ważny i pełen sportowych emocji. Pauzujący zawodnicy wspomagali swoich graczy poprzez kibicowanie, a nawet drobne podpowiedzi dotyczące taktyki gry. Kolejna faza gier była trudniejsza i  bardziej wymagająca. Widzowie, nauczyciele i trenerzy mogli podziwiać techniczne umiejętności badmintonistów, ich sportowe zacięcie i wolę walki.Gry były bardzo urozmaicone ,również dzięki rozpiętości wiekowej grających. Na boisku rywalami byli zawodnicy ze szkoły podstawowej i gimnazjanej. Młodsi udowadniali, że systematyczna praca na treningach pozwala im podjąć równą walkę ze starszymi kolegami, a nawet ją wygrać. Przykładem takich zawodników ze szkoły podstawowej są: Oskar Szewczuk( KIKO Zamość), Łukasz Woźniak( KIKO Zamość), Jakub Zawada( UKS Amikus Łopiennik Górny), Pola Zaj( UKS Amikus Łopiennik Górny).

Wyniki końcowe IV rundy przedstawiają się nastepująco:

Singiel męski

– 3m- Kacper Wołk (Gim 4 Zamość),

Singiel kobiecy

– 2m- Natalia Wójcik( UKS KIKO Zamość),

– 3m- Emilia Mazurek( UKS KIKO Zamośc),

– 4m- Oliwia Małecka(UKS KIKO Zamość).

Debel męski

– 1m – Oskar Szewczuk, Łukasz Woźniak( UKS KIKO Zamość),

– 2m – Krystian Chwiejczak, Kacper Wołk9 UKS KIKO Zamość),

Debel kobiecy

– 1m- Magdalena Kasperska( UKS KIKO Zamość),Patrycja Sysa( Łopiennik górna),

– 2m- Oliwia Bojarska( Gim 4 Zamość), Natalia Wójcik( UKS KIKO Zamość),

– 3m/ 4m- Oliwia Małecka( UKS KIKO Zamość), Weronika Słoma( UKS KIKO Zamość).

Opiekunami zawodników byli: trener Slawomir Moździoch, Barbara Gaca, Maros Smolak.


Grand Prix Województwa Lubelskiego Młodzików w badmintonie – 3 edycja

10.02.2017r odbyła się 3 edycja zawodów Grand Prix, w których wystartowało 38 badmintonistów z naszej szkoły. Byli to uczniowie z  klas sportowych 1a i 2a, którzy rywalizowali w punktacji generalnej z zawodnikami nastepujących klubów sportowych: Amikus Łopiennik Górny, UKS Orlik Ludwin, UKS Orły Orłów Drewniany, MUKS 5 Chełm, Górnik Łęczna S.A, UKS Ostrówek.

Po wielu zaciętych i ciekawych meczach miejsca medalowe zdobyli:

gra mieszana – 1m- Woźniak Bartłomomiej, Sternik JUlia

                        2m – Wójcik Natalia, Furmańczuk Patryk,

                        3m – Kozłowska Dominika, Nowosad Łukasz,

                        3m – Kasperska Magdalena, Nosal Patryk.

debel chłopców: 1m- Kasprzak Adam, Smolak Jakub,

                         2m- Korga Jakub, Lepianka Piotr,

                         3m- Kołodziejczuk Jakub, Pałczyński Kacper.

gra pojedyńcza dziewcząt: 1m- Cios Paulina, 2m- Szczepańska Julia.

gra pojedyńcza chłopców: 1m- Kasprzak Adam, 2m- Smolak Jakub.

Opiekunami młodzieży byli p.Barbara Gaca i p.Maros Smolak.Sędzią głównym zawodów był p.Sławomir Moździoch.                                  

Nasi badmintoniści najlepsi w województwie

15.11.2016 r. odbyła się Wojewódzka Gimnazjada z Badmintona, w której wzięło udział 9 drużyn żeńskich i 9 drużyn męskich z całego województwa lubelskiego. Naszą szkołę reprezentowali najlepsi zawodnicy z tej dyscypliny w składzie:  Kasprzak Wiktoria (kl.3A), Laskowska Aleksandra (kl.3A), Cios Paulina (kl.2A), Piotrowski Miłosz (kl.3A), Kasprzak Adam (kl.2A), Smolak Jakub (kl.2A). Doświadczenie, profesjonalne przygotowanie pod każdym względem naszych badmintonistów nie mogło zakończyć się inaczej, niż wygraną. Wszystkie bezpośrednie spotkania zakończyliśmy w obu grupach zwycięstwem. Nasi uczniowie są zawodnikami UKS KIKO przy naszej szkole, a ich trenerm jest p.Sławomir Moździoch. Wszyscy bardzo cieszymy się ze zwycięstwa na zawodach tak wysokiej rangi, gdyż daje nam to możliwość reprezentowania naszej szkoły, miasta i województwa w zawodach ogólnokrajowych. Gratulujemy zawodnikom i dziękujemy za radość jakiej nam dostarczyli. Gratulujemy, również trenerowi za wspaniałe przygotowanie swoich podopiecznych. Podziękowania należą się również nauczycielom wychowania fizycznego z gimnazjum p.Barbarze Gacy i p.Marosowi Smolakowi, którzy kibicowali swoim uczniom, wspierali ich i byli obecni na turnieju. Klasyfikacja końcowa dziewcząt: 1m  Gim4 Zamość, 2m  Gim Łopiennik Nadrzeczny,  3m  Gim Piotrowice, 4m  Gim6 Chełm, 5m  Gim1 Bystrzyca Stara, 6m  Gim Pallotyn Lublin, 7m  Gim2 Chełm, 8m  Gim2 Kraśnik, 9m  Gim Nowodwór. Klasyfikacja końcowa chłopców: 1m Gim4 Zamość, 2m Gim5 Zamość, 3m Gim Piotrowice, 4m Gim6 Chełm, 5m Gim Nowodwór, 6m Gim1 Włodawa, 7m Gim 10 Lublin, 8m Gim Tarnogród, 9m Gim1 Kraśnik


Sukces na Rejonowej Gimnazjadzie SZS w badmintonie

26.10.2016 w naszej szkole odbyła się rejonowa Gimnazjada SZS w Badmintonie. Nasi badmintoniści nie dali żadnych szans rywalom z rejonu, a zgłosiło się aż 7 drużyn żeńskich (Gim. 4 Zamość, Gim. Łopiennik Nadrzeczny, Gim. 5 Zamość, Gim. Lubycza Królewska, Gim. Werbkowice, Gim. 5 Krasnystaw, Gim. 1 Hrubieszów) i 8 drużyn męskich (Gim. 4 Zamość, Gim. 5 Zamość, Gim. Orłów Drewniany, Gim. Werbkowice, Gim. 1 Hrubieszów, Gim. Łopiennik Nadrzeczny, Gim. 1 Tomaszów Lubelski, Gim. Lubycza Królewska). Po rozegraniu poszczególnych spotkań, w finale, walkę o miejsce pierwsze stoczyliśmy  z Gim. Łopiennik Nadrzeczny (dziewczęta) i Gim. Orłów Drewniany (chłopcy). Poziom gry był wysoki i bardzo emocjonujący zarówno dla zawodników jak i dla opiekunów.  Startujący zawodnicy musieli zagrać na 100 % swoich umiejętności, gdyż wyniki z bezpośrednich spotkań były sumowane oddzielnie dla dziewcząt i chłopców.

Nasi badmintoniści wygrali wszystkie mecze, a wystąpili w następującym składzie: Wiktoria Kasprzak (kl.3A), Aleksandra Laskowska (kl.3A), Miłosz Piotrowski (kl.3A), Adam Kasprzak (kl.2A), Bartłomiej Woźniak (kl.2A).              

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

Dziewczęta:  I miejsce – Gimnazjum Nr 4, awans wojewódzki.

Chłopcy: I miejsce – Gimnazjum Nr 4, awans wojewódzki.

Gratulujemy naszym sportowcom i życzymy zwycięstw w kolejnych zawodach.

Opiekunami młodzieży była p. Barbara Gaca i p. Maros Smolak 


Grand Prix Lubelszczyzny Młodzików w badmintonie

Ludwin,21.09.2016r.

W Ludwinie badmintoniści rozpoczęli swój szkolny sezon sportowy. Była to jedna z sześciu rund meczy, które zostaną przeprowadzone aby wyłonić najlepszych graczy. Szczegółowe zestawienie wyników znajduje się na blogu SP4. Naszą szkołę reprezentowała młodzież z klas 1A i 2A, która w drodze losowania została przegrupowana i przydzielona do różnych grup. W tych grupach do końca trwania 6 rund będą walczyć o punkty i wygraną. Drużynę gimnazjalną wspomagają młodsze koleżanki i koledzy z klasy 6A – SP4. Opiekunami dzieci byli p.Barbara Gaca, p.Maros Smolak i p.Sławomir Mozdzioch.


2015 / 16


WOJEWÓDZKA GIMNAZJADA SZS w badmintonie drużynowym

Najlepsi w województwie lubelskim!!!!!!!

19 listopada w naszej szkole odbyła się Wojewódzka Gimnazjada SZS w Badmintonie Drużynowym. Nasi badmintoniści w składzie: Monika Piotrowska( kl.3A), Natalia Żujewska (kl.3A), Aleksandra Laskowska( kl.2A), Wiktoria Kasprzak( kl.2A), Miłosz Piotrowski (kl.2A), Jakub Korga (kl.1A) pokonali wszystkich rywali wygrywając złote medale i puchary.

Na zawody zgłosiło się 8 drużyn żeńskich i 8 męskich. Z uwagi na rangę rywalizacji emocje były ogromne. Kibice wspólnie z zawodnikami uczestniczyli w tych zmaganiach sportowych. Nasi uczniowie wygrali dzięki  swoim umiejętnościom taktyczno- technicznym, które zdobyli po wieloletniej pracy treningowej. Bardzo im dziękujemy i gratulujemy wielkiego sportowego sukcesu. Dziękujemy trenerom p. Sławkowi Moździochowi, p.Junuszowi Głebockiemu, p.Andrzejowi Śiergoniowi, to również dla nich bardzo miłe chwile.

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

Dziewczęta: 1 m-Gim 4 Zamość, 2 m – Gim Piotrowice, 3 m – Gim Łopiennik Nadrzeczny

Chłopcy: 1 m – Gim 4 Zamość, 2 m- Gim Łopiennik, 3 m- Gim Piotrowice


REJONOWA GIMNAZJADA SZS w badmintonie drużynowym

Zawody rejonowe są kolejnym szczeblem w rywalizacji SZS, kolejnym trudniejszym wyzwaniem. Nasi mistrzowie miasta Zamościa spotkali się z najlepszymi badmintonistami z całego rejonu. Zgłosiło się 7 drużyn żeńskich i 7 drużyn męskich z następujących miast: Werbkowice, Łopiennik Nadrzeczny, Bełżec, Lubycza, Orłów Drewniany, Krasnystaw, Gim 4 Zamość, Gim 5 Zamość. Dla wszystkich były to trudne mecze, pełne napięcia do ostatniej lotki. Zawodnicy walczący o miejsca na podium zagrali bardzo widowiskowe spotkania. Kibice mogli podziwiać umiejętności jakie posiadają najlepsi, trenujący zawodnicy. Wspólnie z naszymi badmintonistami przeżywaliśmy decydujące trzecie sety, wspólnie z nimi dzieliliśmy radość ze zwycięstwa. Wyniki końcowe dla obu kategorii (dziewcząt i chłopców): 1m- Gim 4 Zamość, 2m- Gim Łopiennik,3m- Gim 5 Zamość. Wygraliśmy zawody rejonowe, a dokonali tego Wiktoria Kasprzak kl.2A, Aleksandra Laskowska kl.2A, Monika Piotrowska kl 3A, Natalia Żujewska kl.3A, Miłosz Piotrowski kl.2A, Jakub Korga kl.1A, Adam Kasprzak kl.1A, Jakub Smolak kl.1A.

 Opiekunem młodzieży był p.Andrzej Świergoń. 


MIEJSKA GIMNAZJADA SZS w badmintonie drużynowym

23.10.2015r

Badminton jest wiodącą dyscypliną w klasach sportowych naszego gimnazjum. Reprezentując szkołę zawodnicy są świadomi, że cała społeczność szkolna oczekuje od nich po prostu zwycięstwa, miejsca na podium. O awans rejonowy rywalizowaliśmy z drużyną, z Gim5 w Zamościu. Wszystkie spotkania bezpośrednie były ważne, gdyż decydowały o sumie zdobytych punktów przez drużynę.Były emocje te duże i te małe, kibice nie zawiedli. Wspomagali naszych badmintonistów w czasie całego turnieju. Udało się, wygrali najlepsi!!!!!! Wygraliśmy w obu kategoriach dziewcząt i chłopców. Nasi Mistrzowie od badmintona to: Paulina Cios kl.1A, Julia Szczepańska kl.1A, Wiktoria Kupiec kl.1A, Miłosz Piotrowski kl.2A, Jakub Korga kl.1A, Adam Kasprzak kl.1A, Jakub Smolak kl.1A, Piotr Lepianka kl,1A, Bartłomiej Woźniak kl.1A, Kacper Flak kl.1A, Patryk Nosal kl.1A.

Opiekunem zawodników był p.Andrzej Świergoń.

Gratulujemy i dziękujemy za chwile szczęścia, których nam dostarczacie.Będziemy z Wami na zawodach rejonowych 30.10 br.


2014 / 2015


 

WOJEWÓDZKA GIMNAZJADA SZS Z BADMINTONA

JESTEŚMY MISTRZAMI WOJEWÓDZTWA!!

20 listopada w naszej szkole spotkali się najlepsi badmintoniści z województwa lubelskiego. Do turnieju zakwalifikowały się 8 drużyn żeńskich: Gim. nr 4 w Zamościu, Gim. nr 5 w Zamościu, Gim. w Nałęczowie, Gim. w Tarnogrodzie, Gim. Piotrowicach, Gim. w Bystrzycy Starej, Gim. w Łęcznej, Gim. w Puchaczowie i 8 drużyn męskich : Gim. nr 4 w Zamościu, Gim. nr 5 w Zamościu, Gim. w Nałęczowie, Gim. w Aleksandrowie, Gim. w Piotrowicach, Gim. nr 6 w Chełmie i Gim. nr 1 w Łęcznej.

Naszą szkołę reprezenowali następujący uczniowie: Julia Ziemińska (kl. 3a), Wiktoria Kasprzak (kl. 1a), Aleksandra Laskowska (kl.1a),  Mateusz Hałasa (kl. 1a), Miłosz Piotrowski (kl.1a).

Każdy kibic sportowy wie, że ranga wojewódzka zawodów wiąże się z wysokim poziomem sportowym. Nie było łatwo przedostać się do gier finałowych. Każdy mecz to wielkie emocje i stres dla zawodników. Emocje udzielały się również trenerom, opiekunom drużyn i kibicom. Badmintoniści nie byli podzieleni na kategorie wiekowe, grali jako uczniowie gimnazjum. Nasza drużyna w większości składała sie z pierwszoklasistów, którzy mają za sobą ważne turnieje, ale wiedzieli, że tym razem walczą o MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA dla swojej szkoły. Udało sie kolejny raz wygrać, udowodnić, że Gimnazjum 4 w Zamościu ma najlepszych badmintonistów w całym województwie. Wszyscy wiemy, że nie byłoby tego sukcesu bez sumiennej i ciężkiej pracy tych młodych ludzi na treningach oraz bez trenera p.Sławomira Moździocha. Gratulujemy zwycięskiej drużynie, dziękujemy za festiwal pięknej gry i dostarczone emocje.


AWANS WOJEWÓDZKI !!

REJONOWA GIMNAZJADA SZS Z BADMINTONA

4 listopada odbyły się w naszej szkole Rejonowe Zawody z Badmintona w ramach sportowej rywalizacji Szkolnego Związku Sportowego. Zgłosiło się 7 drużyn żeńskich z następujących szkół: Gim Bełżec, Gim Orłów Drewniany (Krasnystaw), Gim Werbkowice, Gim 4 Zamość, Gim 5 Zamość, Gim Łopiennik Nadrzeczny oraz 5 drużyn męskich: Gim 2 Tomaszów Lubelski, Gim Werbkowice, Gim 4 Zamość, Gim 5 Zamość, Gim Łopiennik Nadrzeczny.  Wszystkie drużyny bardzo ambitnie rywalizowały ze sobą wnosząc dzięki temu piękne sportowe widowisko dla kibiców. Rozegrane zostały mecze singlowe i mecze deblowe w obu kategoriach. Nasi zawodnicy wygrali wszystkie bezpośrednie spotkania i wywalczyli tytuł MISTRZA REJONU i oczywiście awans wojewódzki. Towarzyszyły im duże emocje i napięcie do ostatniej lotki kończącej mecz. Szkołę naszą reprezentowali: JULIA ZIEMIŃSKA, OKTAWIA KOISZ, WIKTORIA KASPRZAK, Mateusz HAŁASA, MIŁOSZ PIOTROWSKIktórzy są również zawodnikami UKS KIKO i trenują pod kierunkiem trenera Sławomira Mozdziocha. Bardzo się cieszymy, gratulujemy i już trzymamy kciuki za województwo (20.11.2014). 

Opiekunem zawodników była p.Barbara Gaca.


SUKCES NASZYCH BADMINTONISTÓW 

w Miejskiej Gimnazjadzie SZS

29 października odbyły się zawody z badmintona w ramach Miejskiej Gimnazjady SZS. Zgłosiły się trzy szkoły z miasta Zamościa: Gim. nr 1, Gim. nr 4 i Gim. nr 5. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Julia Ziemińska, Oktawia Koisz, Natalia Żujewska, Monika Piotrowska, Wiktoria Kasprzak, Aleksandra Laskowska, Mateusz Hałasa i Miłosz Piotrowski.

Badmintoniści rozegrali mecze singlowe i deblowe. Głównymi rywalami naszych zawodników byli uczniowie z Gim. nr 5, którzy są absolwentami naszej szkoły podstawowej. Nie były to łatwe spotkania, ich poziom był bardzo wysoki i naprawdę miły dla oka kibica. Nasi badmintoniści wywalczyli już po raz kolejny tytuł Mistrza Miasta Zamościa i awans do zawodów rejonowych, które odbędą się 4 listopada w naszej szkole. Trzymajcie kciuki i przyjdźcie zagrzewać nas do walki. Nasi kibice to nie tylko uczniowie z gimnazjum, każde spotkanie oglądali i nagradzali oklaskami młodsi badmintoniści ze szkoły podstawowej, członkowie KS KIKO. Dziękujemy kibicom za ich obecność. Zawodnikom z Gimnazjum należą się  podziękowania i gratulacje za wygrane Mistrzostwo. Gracie pięknie technicznie i taktycznie, wynik sportowy to podsumowanie waszej pracy na treningach. To również miły akcent w pracy trenera p.Sławomira Moździocha, bez którego nie byłoby tego sukcesu. Dziękujemy!!!!!



 

Przejdź do treści