Zaznacz stronę

 

 

BADMINTON

 


 


  

2016 / 17

  


 

 

Grand Prix Lubelszczyzny Młodzików z Badmintona

 

 

– IV edycja w Łopienniku Górnym, 29.03.2017r.

 

 

badminton grand prix 7 20170331 1915322816

 

 

W IV edycji turnieju spotkali się zawodnicy z natępujących klubów : UKS Amikus Łopiennik Górny, UKS KIKO Zamość, Gimnazjum nr 4 Zamość, ZSO Nr 6 Chełm, MUKS 5 Chełm. Wszyscy zawodnicy turnieju rozegrali mecze w fazie grupowej, których wynik awasował do kolejnej rundy. Każdy mecz dla poszczególnych osób był ważny i pełen sportowych emocji. Pauzujący zawodnicy wspomagali swoich graczy poprzez kibicowanie, a nawet drobne podpowiedzi dotyczące taktyki gry.

 

ZDJĘCIA

 

Kolejna faza gier była trudniejsza i  bardziej wymagająca. Widzowie, nauczyciele i trenerzy mogli podziwiać techniczne umiejętności badmintonistów, ich sportowe zacięcie i wolę walki.Gry były bardzo urozmaicone ,również dzięki rozpiętości wiekowej grających. Na boisku rywalami byli zawodnicy ze szkoły podstawowej i gimnazjanej. Młodsi udowadniali, że systematyczna praca na treningach pozwala im podjąć równą walkę ze starszymi kolegami, a nawet ją wygrać. Przykładem takich zawodników ze szkoły podstawowej są: Oskar Szewczuk( KIKO Zamość), Łukasz Woźniak( KIKO Zamość), Jakub Zawada( UKS Amikus Łopiennik Górny), Pola Zaj( UKS Amikus Łopiennik Górny).

 

 

Wyniki końcowe IV rundy przedstawiają się nastepująco:

 

Singiel męski

 

– 1m- Karol Suchodolski ( Łopiennik Górny),

 

– 2m- Jakub Zawada (Łopiennik Górny),

 

– 3m- Kacper Wołk (Gim 4 Zamość),

 

– 4m- Kacper Korzeniewski( MUKS 5 Chełm).

 

Singiel kobiecy

 

– 1m- Patrycja Sysa( Łopiennik 

 

– 2m- Natalia Wójcik( UKS KIKO Zamość),

 

– 3m- Emilia Mazurek( UKS KIKO Zamośc),

 

– 4m- Oliwia Małecka(UKS KIKO Zamość).

 

Debel męski

 

– 1m – Oskar Szewczuk, Łukasz Woźniak( UKS KIKO Zamość),

 

– 2m – Krystian Chwiejczak, Kacper Wołk9 UKS KIKO Zamość),

 

– 3m – Karol Suchodolski, Łukasz Szadura( Łopiennik Górny).

 

Debel kobiecy

 

– 1m- Magdalena Kasperska( UKS KIKO Zamość),Patrycja Sysa( Łopiennik górna),

 

– 2m- Oliwia Bojarska( Gim 4 Zamość), Natalia Wójcik( UKS KIKO Zamość),

 

– 3m/4m- Aleksandra Sapieszko( ZSO Nr 6 Chełm), Katarzyna Tatys( ZSO Nr 6 Chełm),

 

– 3m/ 4m- Oliwia Małecka( UKS KIKO Zamość), Weronika Słoma( UKS KIKO Zamość).

 

Miksty

 

–  1m – Patryk Furmańczuk – Oliwia Bojarska ( Gim 4 Zamość),

 

–  2m – Jakub Zawada – Pola Zaj (Łopiennik Górny).

 

Do rozegrania pozostały jeszcze dwie edycje, które wyłonią zwycięzców wszystkich sześciu rund.

 

Powodzenia!!!!!!!!!

 

Opiekunami zawodników byli: trener Slawomir Moździoch, Barbara Gaca, Maros Smolak.

 

 

 

 

 

 


 

Grand Prix Województwa Lubelskiego Młodzików w Badmintonie – 3 edycja

 

10.02.2017r odbyła się 3 edycja zawodów Grand Prix, w których wystartowało 38 badmintonistów z naszej szkoły. Byli to uczniowie z  klas sportowych 1a i 2a, którzy rywalizowali w punktacji generalnej z zawodnikami nastepujących klubów sportowych: Amikus Łopiennik Górny, UKS Orlik Ludwin, UKS Orły Orłów Drewniany, MUKS 5 Chełm, Górnik Łęczna S.A, UKS Ostrówek.

W czasie zawodów rozegrano:

– gra podwójna dziewcząt –  23 pary,

– gra mieszana –  19 par,

– gra pojedyńcza dziewcząt – 38 osób,

– gra pojedyńcza chłopców – 35 osób,

– gra podwójna chłopców – 13 par.

Po wielu zaciętych i ciekawych meczach miejsca medalowe zdobyli:

gra mieszana – 1m- Woźniak Bartłomomiej, Sternik JUlia

                        2m – Wójcik Natalia, Furmańczuk Patryk,

                        3m – Kozłowska Dominika, Nowosad Łukasz,

                        3m – Kasperska Magdalena, Nosal Patryk.

debel chłopców: 1m- Kasprzak Adam, Smolak Jakub,

                         2m- Korga Jakub, Lepianka Piotr,

                         3m- Kołodziejczuk Jakub, Pałczyński Kacper.

gra pojedyńcza dziewcząt: 1m- Cios Paulina,       

                                         2m- Szczepańska Julia.

gra pojedyńcza chłopców: 1m- Kasprzak Adam,

                                        2m- Smolak Jakub.

 

Opiekunami młodzieży byli p.Barbara Gaca i p.Maros Smolak.Sędzią głównym zawodów był p.Sławomir Moździoch.                                  

Zawody Grand Prix odbędą się jeszcze dwukrotnie i wtedy zostaną wyłonieni zwycięzcy poszczególnych gier po 5 edycjach spotkań.

badminton grand prix 7 20170225 1351910775

ZDJĘCIA

 


 

 

Nasi Badmintoniści najlepsi w województwie!!!!!

 

15.11.2016 r. odbyła się Wojewódzka Gimnazjada z Badmintona, w której wzięło udział 9 drużyn żeńskich i 9 drużyn męskich z całego województwa lubelskiego. Naszą szkołę reprezentowali najlepsi zawodnicy z tej dyscypliny w składzie:

Kasprzak Wiktoria (kl.3A), Laskowska Aleksandra (kl.3A), Cios Paulina (kl.2A), Piotrowski Miłosz (kl.3A), Kasprzak Adam (kl.2A), Smolak Jakub (kl.2A).

Doświadczenie, profesjonalne przygotowanie pod każdym względem naszych badmintonistów nie mogło zakończyć się inaczej, niż wygraną. Wszystkie bezpośrednie spotkania zakończyliśmy w obu grupach zwycięstwem.

Nasi uczniowie są zawodnikami UKS KIKO przy naszej szkole, a ich trenerm jest p.Sławomir Moździoch. Wszyscy bardzo cieszymy się ze zwycięstwa na zawodach tak wysokiej rangi, gdyż daje nam to możliwość reprezentowania naszej szkoły, miasta i województwa w zawodach ogólnokrajowych. Gratulujemy zawodnikom i dziękujemy za radość jakiej nam dostarczyli. Gratulujemy, również trenerowi za wspaniałe przygotowanie swoich podopiecznych. Podziękowania należą się również nauczycielom wychowania fizycznego z gimnazjum p.Barbarze Gacy i p.Marosowi Smolakowi, którzy kibicowali swoim uczniom, wspierali ich i byli obecni na turnieju.

gimnazjada wojewodzka 5 20161116 1264339424

 

gimnazjada wojewodzka 2 20161116 1695927219

Klasyfikacja końcowa dziewcząt:

1m  Gim4 Zamość,

2m  Gim Łopiennik Nadrzeczny,  3m  Gim Piotrowice, 4m  Gim6 Chełm, 5m  Gim1 Bystrzyca Stara, 6m  Gim Pallotyn Lublin, 7m  Gim2 Chełm, 8m  Gim2 Kraśnik, 9m  Gim Nowodwór.

 

Klasyfikacja końcowa chłopców:

1m Gim4 Zamość,

2m Gim5 Zamość, 3m Gim Piotrowice, 4m Gim6 Chełm, 5m Gim Nowodwór, 6m Gim1 Włodawa, 7m Gim 10 Lublin, 8m Gim Tarnogród, 9m Gim1 Kraśnik

 


 

 

Sukces na Rejonowej Gimnazjadzie SZS w Badmintonie

 

 

gimnazjada rejonowa 2016 8 20161105 1743085651

 

 

26.10.2016 w naszej szkole odbyła się rejonowa Gimnazjada SZS w Badmintonie. Nasi badmintoniści nie dali żadnych szans rywalom z rejonu, a zgłosiło się aż 7 drużyn żeńskich (Gim. 4 Zamość, Gim. Łopiennik Nadrzeczny, Gim. 5 Zamość, Gim. Lubycza Królewska, Gim. Werbkowice, Gim. 5 Krasnystaw, Gim. 1 Hrubieszów) i 8 drużyn męskich (Gim. 4 Zamość, Gim. 5 Zamość, Gim. Orłów Drewniany, Gim. Werbkowice, Gim. 1 Hrubieszów, Gim. Łopiennik Nadrzeczny, Gim. 1 Tomaszów Lubelski, Gim. Lubycza Królewska).

 

ZDJĘCIA

 

Po rozegraniu poszczególnych spotkań, w finale, walkę o miejsce pierwsze stoczyliśmy  z Gim. Łopiennik Nadrzeczny (dziewczęta) i Gim. Orłów Drewniany (chłopcy). Poziom gry był wysoki i bardzo emocjonujący zarówno dla zawodników jak i dla opiekunów.  Startujący zawodnicy musieli zagrać na 100 % swoich umiejętności, gdyż wyniki z bezpośrednich spotkań były sumowane oddzielnie dla dziewcząt i chłopców.

 

Nasi badmintoniści wygrali wszystkie mecze, a wystąpili w następującym składzie: 

Wiktoria Kasprzak (kl.3A), Aleksandra Laskowska (kl.3A),

 

 

Miłosz Piotrowski (kl.3A), Adam Kasprzak (kl.2A), Bartłomiej Woźniak (kl.2A).

              

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

Dziewczęta:

I miejsce            –            Gimnazjum Nr 4, awans wojewódzki.

II miejsce             –            Gimnazjum Łopiennik Nadrzeczny, awans wojewódzki.

Chłopcy:

I miejsce            –            Gimnazjum Nr 4, awans wojewódzki.

II miejsce             –            Gimnazjum Nr 5, awans wojewódzki.

 

Gratulujemy naszym sportowcom i życzymy zwycięstw w kolejnych zawodach.

Opiekunami młodzieży była p. Barbara Gaca i p. Maros Smolak – nauczyciele wychowania fizycznego.

Zawody wojewódzkie odbędą się 15.11.2016r. na terenie naszej szkoły.

Gorąco zapraszamy kibiców i sympatyków badmintona.

 

 


 

 

Grand Prix Lubelszczyzny Młodzików w Badmintonie

 

Ludwin,21.09.2016r.

 

 

 grand prix lubelszczyzny 9 20161105 1093073310

 

W Ludwinie badmintoniści rozpoczęli swój szkolny sezon sportowy. Była to jedna z sześciu rund meczy, które zostaną przeprowadzone aby wyłonić najlepszych graczy. Szczegółowe zestawienie wyników znajduje się na blogu SP4. 

Naszą szkołę reprezentowała młodzież z klas 1A i 2A, która w drodze losowania została przegrupowana i przydzielona do różnych grup. W tych grupach do końca trwania 6 rund będą walczyć o punkty i wygraną.

Drużynę gimnazjalną wspomagają młodsze koleżanki i koledzy z klasy 6A – SP4. 

 

Opiekunami dzieci byli p.Barbara Gaca, p.Maros Smolak i p.Sławomir Mozdzioch.

 

ZDJĘCIA

 

 


 

2015 / 16


 

 

WOJEWÓDZKA GIMNAZJADA SZS

w Badmintonie Drużynowym

 

Najlepsi w województwie lubelskim!!!!!!!

 

wojgim badminton 10 20151121 1800142754

 

 

19 listopada w naszej szkole odbyła się Wojewódzka Gimnazjada SZS w Badmintonie Drużynowym. Nasi badmintoniści w składzie: Monika Piotrowska( kl.3A), Natalia Żujewska (kl.3A), Aleksandra Laskowska( kl.2A), Wiktoria Kasprzak( kl.2A), Miłosz Piotrowski (kl.2A), Jakub Korga (kl.1A) pokonali wszystkich rywali wygrywając złote medale i puchary.

 

Na zawody zgłosiło się 8 drużyn żeńskich i 8 męskich. Z uwagi na rangę rywalizacji emocje były ogromne. Kibice wspólnie z zawodnikami uczestniczyli w tych zmaganiach sportowych. Nasi uczniowie wygrali dzięki  swoim umiejętnościom taktyczno- technicznym, które zdobyli po wieloletniej pracy treningowej. Bardzo im dziękujemy i gratulujemy wielkiego sportowego sukcesu. Dziękujemy trenerom p. Sławkowi Moździochowi, p.Junuszowi Głebockiemu, p.Andrzejowi Śiergoniowi, to również dla nich bardzo miłe chwile.

 

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

Dziewczęta 

1 m-Gim 4 Zamość, 

2 m – Gim Piotrowice, 

3 m – Gim Łopiennik Nadrzeczny

 

Chłopcy

1 m – Gim 4 Zamość,

2 m- Gim Łopiennik, 

3 m- Gim Piotrowice

 

ZDJĘCIA

 


 

REJONOWA GIMNAZJADA SZS

w Badmintonie Drużynowym

 

30.10.2015

 

badminton druynowy 2015 16 4 20151116 1053031978

 

Zawody rejonowe są kolejnym szczeblem w rywalizacji SZS, kolejnym trudniejszym wyzwaniem. Nasi mistrzowie miasta Zamościa spotkali się z najlepszymi badmintonistami z całego rejonu. Zgłosiło się 7 drużyn żeńskich i 7 drużyn męskich z następujących miast: Werbkowice, Łopiennik Nadrzeczny, Bełżec, Lubycza, Orłów Drewniany, Krasnystaw, Gim 4 Zamość, Gim 5 Zamość. Dla wszystkich były to trudne mecze, pełne napięcia do ostatniej lotki.

 

Zawodnicy walczący o miejsca na podium zagrali bardzo widowiskowe spotkania. Kibice mogli podziwiać umiejętności jakie posiadają najlepsi, trenujący zawodnicy. Wspólnie z naszymi badmintonistami przeżywaliśmy decydujące trzecie sety, wspólnie z nimi dzieliliśmy radość ze zwycięstwa.

 

Po kilku godzinach sportowych zmagań, zepsutych lotek, wymienionych rakietek sędzia główny zawodów p.Janusz Głębocki ogłosił wyniki końcowe dla obu kategorii (dziewcząt i chłopców):

 

1m- Gim 4 Zamość,

2m- Gim Łopiennik,

3m- Gim 5 Zamość.

 

Wygraliśmy zawody rejonowe, a dokonali tego Wiktoria Kasprzak kl.2A, Aleksandra Laskowska kl.2A, Monika Piotrowska kl 3A, Natalia Żujewska kl.3A, Miłosz Piotrowski kl.2A, Jakub Korga kl.1A, Adam Kasprzak kl.1A, Jakub Smolak kl.1A.

 Opiekunem młodzieży był p.Andrzej Świergoń.

 

Gratulujemy pięknego sukcesu i oczywiście trzymamy kciuki za powtórkę tego wyniku na zawodach wojewódzkich  25.11.2015 u nas w szkole. Zapraszmy przy okazji całą społecznośc szkolną do współnego kibicowania.

 badminton druynowy 2015 16 5 20151116 1117091753