Zaznacz stronę

Rok szkolny 2020/2021

Prace plastyczne

Gry i zabawy

,,Gdy za oknem szaruga, gdy dzień krótki noc długa, gdy wiatr targa gałęziami drzew – to najlepiej przenieść się w zwariowany świat kolorów.”

,,A tak w świetlicy uczymy się zdalnie”

,,My też z radością obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia.”

 

 

 

,,Jesień obdarowuje nas smakowitymi owocami, warzywami oraz barwnymi liśćmi.”

 

 

“Żegnamy lato! Jesień wcale nie musi być szara i ponura! Ożywcie okna kompozycją z barwnych liści i kolorowych ptaków.”

 

 

    

Świetlica szkolna obejmuje opieką uczniów klas I – III przed lekcjami i po ich zakończeniu.

Wspomaga i uzupełnia pracę szkoły we wszystkich jej zakresach: opieki, oddziaływań wychowawczych oraz poczynań dydaktycznych.

 

Praca wychowawców skupia się na następujących kierunkach: 

Kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie – integracja grupy rówieśniczej

Kształtowanie nawyków aktywnego spędzania czasu wolnego oraz zasad kultury dnia codziennego

Wdrażanie do samodzielnej pracy

Rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań wychowanków. Pogłębianie
i utrwalanie wiadomości zdobytych na lekcjach

Rozwijanie umiejętności i zdolności muzycznych, plastycznych
i technicznych

Rozwijanie prawidłowej postawy i sprawności fizycznej – wychowanie dzieci w zdrowiu i bezpieczeństwie

 W świetlicy prowadzone są następujące formy zajęć: 

gry i zabawy towarzysko-rozrywkowe – wdrażające do kulturalnego obcowania w zespole

gry logiczne, zabawy dydaktyczne – gry ćwiczące sprawność umysłową, pamięć, orientację, itp.

gry i zabawy ruchowe, zręcznościowe, sportowe

spacery i wycieczki

zajęcia plastyczno-techniczne – rozwijające wyobraźnię i sprawność manualną

zajęcia z “Kultury żywego słowa” – rozwijanie czytelnictwa, przygotowywanie inscenizacji, teatrzyków

zajęcia profilaktyczne według programu “Spójrz inaczej”

program “Uczymy ratować życie”

   W naszej świetlicy bawimy się, uczymy i odpoczywamy. Mamy tu kolegów, z którymi miło spędzamy czas. Uczestniczymy w zorganizowanych zajęciach: plastyczno- technicznych, czytelniczych, ruchowych. W kącikach zainteresowań czekają na nas zabawki, klocki, gry planszowe  i książki. Tak spędzamy czas 🙂


Rok szkolny 2019 / 2020


Zajęcia ruchowe/sportowe

Zajęcia plastyczne

Zajęcia teatralne

Zajęcia konstrukcyjne

Zajęcia czytelnicze

Gazetki tematyczne


Rok szkolny 2018 / 2019


Konkurs wokalny “Wiosenne śpiewanie”

Wiosenne ŚpiewanieW dniu 25 marca, w świetlicy szkolnej odbył się Konkurs Wokalny dla klas I-III „Wiosenne Śpiewanie”. Do konkursu przystąpiło 9-ciu reprezentantów klas I-III. Artyści zaprezentowali piosenki o tematyce wiosennej. Wszystkich zachwyciły piękne, wiosenne stroje i własnoręcznie wykonane rekwizyty. Jury oceniło występy uczniów biorąc pod uwagę: dobór repertuaru, interpretację, umiejętności wokalne oraz ogólny wyraz artystyczny. Poziom wszystkich wykonanych utworów był wysoki i jury postanowiło przyznać nagrody każdej reprezentacji klasy.

Konkurs zakończył się wspólnym śpiewaniem piosenek. Wszyscy świetnie się bawili. Artystom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Organizatorem konkursu byli nauczyciele świetlicy szkolnej.

Moje ulubione miejsce w szkole

Konkurs Plastyczny „Moje ulubione miejsce w szkole” dla dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej, zorganizowany w ramach obchodów 30-lecia Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zamościu.


Tobie śpiewam Ojczyzno

Z okazji 100- lecia Niepodległości Polski, w dniu 7 listopada 2018r. w świetlicy szkolnej odbył się Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej dla uczniów klas I- III “Tobie śpiewam Ojczyzno”. Najmłodsi w odświętnych strojach z dumą prezentowali przygotowane utwory o Polsce. Za wyjątkową prezentację zostali nagrodzeni dyplomami i grami edukacyjnymi o tematyce patriotycznej. Nagrody otrzymali: zespół wokalny z klasy IIC „Ładne kwiatki”, uczniowie z klasy IB oraz zespół muzyczny z klasy IIB. Nagrodę specjalną za wyjątkową interpretację utworu oraz strój otrzymał Antoni Ulanowski z klasy IIIA

V Świetlicowy Turniej Mikołajkowy z Badmintona
mikoajkowy turniej badmintona 1 20190112 1698376174
 18 grudnia 2018r w auli szkolnej odbył się V Świetlicowy Turniej Mikołajkowy z Badmintona. W tym roku zawodnikami turnieju były dzieci z klasy 2a-sportowej. Nauczyciele ze świetlicy zgłosili zespół 14  zawodników,  6 dziewczynek i 8 chłopców.Uroczystego otwarcia turnieju dokonała p.Ewa Lorenz. 
Dzieci  rywalizowały ze sobą w dwóch grupach systemem “każdy z każdym”. Sędzinami zawodów były uczennice klasy sportowej 3a Gimnazjum. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała  p.Barbara  Gaca. Wyłoniono najlepszych zawodników turnieju – Maja Borkowska, Bartosz Pióro, Błażej Lis. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i słodycze. W czasie zawodów uczniowie z klasy 2a otrzymali żywiołowy doping od kibiców ze świetlicy. Celem turnieju była popularyzacja badmintona wśród najmłodszych, integracja dzieci, umiejętność podjęcia  walki sportowej z zachowaniem zasad fair play i uczczenie ulubionego przez dzieci święta mikołajkowego. Dzieci  ze świetlicy były pod opieką p.Barbary Dardy.
 

Rok szkolny 2016 / 2017


Nasza świetlica zakwalifikowała się do udziału w nieodpłatnym, ogólnopolskim, edukacyjnym programie Fundacji dla szkół podstawowych: MEGA MISJA. Chętnych było wielu, a liczba miejsc ograniczona.