INNE DYSCYPLINY SPORTOWE


 Rok szkolny 2018/2019


Biała Szkoła w Tatrach

 

13 grudnia uczniowie z klas 7a, 8d i 3a gim. wyjechali na wycieczkę turystyczno – specjalistyczną w Tatry. Po zakwaterowaniu w pensjonacie w Małym Cichym odbyło się instruktażowe szkolenie narciarskie i zapoznanie z regulaminem BHP. 14 i 15 grudnia młodzi narciarze pod okiem instruktorów szusowali na stokach Kaniówki. Dla niektórych był to pierwszy kontakt z nartami w życiu, pomimo tego dzielnie pokonywali trudności i robili widoczne postępy. W piątek w ramach odnowy biologicznej uczniowie pojechali na baseny termalne w Termach Chochołowskich. W przerwie między szkoleniami narciarskimi w sobotę uczniowie zwiedzali Zakopane, a wieczorem spotkali się przy ognisku. Wszyscy uczestnicy wyjazdu są zdrowi i zadowoleni oraz ciekawi nowych tras zjazdowych, na których będą doskonalić swoje umiejętności. Przesyłają serdeczne pozdrowienia z białych i mroźnych Tatr dla całej społeczności uczniowskiej.


Rok szkolny 2017/2018


Biała Szkoła

W dniach 15-19.03.2018r. uczniowie klas VII szkoły podstawowej, II i III gimnazjum przebywali wraz z opiekunami na Białej Szkole w miejscowości Małe Ciche. Uczniowie jeździli na stokach Kaniówka, Małe Ciche i Kotelnica Białczańska. Narciarze uczyli się i doskonali swoje umiejętności w różnorodnych warunkach atmosferycznych, np. w niedzielę towrzyszyły im ciągłe opady śniegu i wiatr. Zmagali się również z lodowym podłożem na stokach. Dzięki temu jazda na nartach była bardziej wymagająca i ciekawa. Po kolacji w ramach odnowy biologicznej cała grupa była na basenach termalnych w Chochołowie. Uczniowie klas gimnazjalnych w czasie Białej Szkoły mogli sprawdzić również swoją wiedzę, przystępując do próbnych testów gimnazjalnych z matematyki i języków obcych. Wszyscy uczestnicy Białej Szkoły zmęczeni i bardzo zadowoleni wracają do Zamościa. Do zobaczenia jutro w szkole. 

Sobota, Małe Ciche, mgła, wiatr i bardzo zimno, a my szusujemy po stoku nie zważając na warunki atmosferyczne.


2016 /2017


Gimnazjaliści szusują na stokach w Szopowym

16.02.2017r  młodzież z klas sportowych kolejny raz wyjechała na narty zjazdowe doskonalić  swoje umiejętności. Pogoda była przepiękna, promienie słoneczne otulały narciarzy i pozwalały zapomnieć o chłodzie zimowym.Wszyscy zjeżdżali z góry bardziej wymagającej, ale dłuższej i pozwalającej na utwierdzeniu się w przekonaniu, że warto było!!!!!! Młodzież nauczyła się pomagać sobie wzajemnie w różnych sytuacjach na stoku. Wszyscy czuli się jak w dużej narciarskiej rodzinie. Oczywiście na zakończenie zjazdów odbyło się natarcie śnieżne „wszyscy na wszystkich”, nauczyciele również zostali wzięci pod uwagę. Przed nami ostatni wyjazd na narty zjazdowe 23.02.2017r połączony z ogniskiem, kiełbaską, herbatą i śpiewem.

Opiekunami byli p.J.Głębocki, p.B.Gaca.


Program Ministerstwa Sportu i Turystyki 

Upowszechnianie Sportów Zimowych

Uczniowie z naszego Gimnazjum zostali zakwalifikowani do programu MSiT, który obejmuje naukę i doskonalenie jazdy na nartach zjazdowych, biegowych i łyżwach. Do programu przystąpiło 28 uczniów z klas od 1 do 3, którzy uczą się jeździć bądź doskonalą jazdę w w/w konkurencjach. Dzięki naszym instruktorom z narciarstwa p.J.Głębockiemu, p.R Malcowi, p.H. Borowikowi, p.A. Świergoniowi młodzi narciarze zdobywają profesjonalną wiedzę o sportach zimowych zarówno teoretyczną jak i praktyczną. Wszyscy zakwalifikowani uczestnicy programu jeżdżą już na nartach zjazdowych, biegowych i łyżwach. Z zamieszczonych zdjęć widać jaką niesie to ze sobą radość, jak integruje dzieci i uczy ich mądrego, aktywnego spędzania czasu zimą. Jazda na nartach kończy się wspólną zabawą na śniegu, bitwą śnieżną, jazdą z górki na różnych przedmiotach. Ta wspólna zabawa będzie trwała do końca marca. Mamy więc czas aby nacieszyć się zimą i skorzystać z jej bogatych walorów. Nad bezpieczeństwem uczestników białego szaleństwa czuwają również p.Barbara Gaca i p.Marek Kudela.


Miejska Gimnazjada w szachach

 W tym roku szkolnym nasze Gimnazjum reprezentowali szachiści z klasy 3A – sportowej w skladzie: Siulkowska Ada, Greszta Patryk, Psiuk Mateusz, Oleszek Paweł.

Na szczeblu miejskim zawodów SZS spotkaliśmy się z zawodnikami Gim 1 Zamość, Gim 5 Zamość, Gim Sitaniec, Gim Krasnobród.

Przez pierwszy etap zawodów byliśmy w czołówce wygrywając seriami swoje spotkania. Finał okazał się mniej korzystny dla naszej drużyny i to spowodowao, że zajęliśmy 3 miejsce nie awansując do rejonu.

Nasi szachiści są dobrze przygotowani i szkoda, że zabraknie ich w kolejnym etapie rywalizacji. Dziękujemy im za podium i za taki wysoki poziom gry.

Opiekunem młodzieży i uczącym ich grać w szachy był p.Jerzy Andruszek. 


Rejonowa Gimnazjada SZS – Tenis Stołowy 

Do etapu rejonowego awansowało z naszego Gimnazjum  dwoje tenisistów z klasy 3A: Kasprzak Wiktoria i Piotrowski Miłosz.

Rywalizacja była trudna, gdyż  do zawodów zakwalifikowało się wielu trenujących tą dyscyplinę sportu. W kategori dziewcząt i chłopców zgłosiło się aż po 30 zawodników. Nasi tenisiści stołowi godnie reprezentowali szkołę i miasto Zamość.

Nie udało się powalczyć o medale ale nie oddaliśmy tych miejsc bez walki.Dziękujemy Wiktorii i Miłoszowi, że chcą, potrafią i zawsze chętnie uczestniczą w życiu sportowym szkoły.Są oni dla młodszych koleżanek i kolegów wzorem do naśladowania zarówno w sporcie jak i w nauce. 

Opiekunem młodzieży był p.Jerzy Andruszek.

  

Miejska Gimnazjada SZS w Tenisie Stołowym

Dnia 24.10.2016r. odbyła się Miejska Gimnazjada w tenisie stołowym chłopców i dziewcząt. Udział wzięły zamojskie gimnazja: G1, G2, G3, G4, G6. Szkołę naszą reprezentowali następujący uczniowie: Wiktoria Kasprzak, Justyna Korneluk, Aleksandra Laskowska, Miłosz Piotrowski, Patryk Greszta, Szymon Górski i Adam Kasprzak. Cała ekipa dzielnie walczyła o każdy punkt. W efekcie końcowym do zawodów rejonowych awans uzyskali 

Wiktoria Kasprzak (kl. IIIa) i Miłosz Piotrowski (kl. IIIa)

Opiekunem tenisistów był p. Jerzy Andruszek. Wszystkim startującym z naszej szkoły dziękujemy za godne reprezentowanie „Czwórki”,  a startującym w zawodach rejonowych gratulujemy i trzymamy kciuki. (B.Gaca)


VII Polonijny Festiwal Sportu Powszechnego

27.10.2016 Międzyszkolny Klub Sportowy „Padwa” po raz siódmy zorganizował integracyjny Festyn sportowy. Zawodnikami i kibicami sportowymi byli uczniowie z kl. IA (sportowej) naszego gimnazjum. W imprezie brało udział 13 szkół gimnazjalnych miasta Zamościa i powiatu zamojskiego oraz młodzież polonijna z terenu Ukrainy. Głównym celem Festiwalu była integracja uczniów, dobra zabawa połączona z nutą rywalizacji i walki fair play. W programie Festiwalu były gry i zabawy szybkościowo-zręcznościowe w formie wyścigów z elementami kozłowania, prowadzenia i  toczenia piłki, zabawy rzutne itp. Najlepsze drużyny otrzymały dyplomy i puchary, a dla wszystkich uczestników organizatorzy zapewnili słodycze. Nasza klasa I A znalazła się wśród drużyn nagrodzonych pucharem i dyplomem, które dały im olbrzymią satysfakcję. Jednak największą radość okazali na widok góry słodyczy. Opiekunami drużyny byli nauczyciele wychowania fizycznego uczący w tej klasie – p. Barbara Gaca i p. Maros Smolak. (B.Gaca)


2015 / 2016


Tenis stołowy indywidualny – zawody SZS

 

22.10.2015 r. tenisiści stołowi rywalizowali o tytuł Mistrza Miasta Zamościa i awans rejonowy na obiektach sportowych gim 6 w Zamościu.W kategorii dziewcząt wystartowało 13 osób, a w kategorii chłopców 17 osób. Naszą szkołę reprezentował następujący zespół: Korneluk Justyna( kl.2A), Rec Natalia (kl. 3A), Senderek Katarzyna( kl.3A), Greszta Patryk( kl.2A), Piotrowski Miłosz( kl. 2A), Sawicki Jakub( kl.2A). Opiekunem był p.Jerzy Andruszek. Tym razem na zdobyliśmy miejsc medalowych, uplasowaliśmy się wśród dziewcząt na 7-8-9 miejscu, a chłopcy zdobyli 9-12-16 miejsce. Gratulujemy zwycięskim drużynom i życzymy dobrej gry na zawodach rejonowych.

 


2014 / 2015


VIII Międzyosiedlowe Igrzyska Rekreacyjno- Sportowe Dla Mieszkańców Miasta Zamość

Staje się powoli tradycją reprezentowanie Osiedla Zamoyskiego przez uczniów z naszej szkoły. Również w tym roku 28 czerwca- piersza niedziela upragnionych wakacji- nasze dzieciaki spędziły na sportowo. Gospodarzem tegorocznych Igrzysk było nasze Osiedle, na naszych zielonych terenach i boiskach cały Zamość bawił się w sport.

Celem tej zabawy jest promocja imprez masowych dostępnych dla wszystkich mieszkańców, wyłonienie najbardziej usportowionego Osiedla Miasta Zamość, aktywizacja Zarządów Osiedli do systematycznych działań na rzecz rozwoju sportu i rekreacji. Uczniów z naszej szkoły zmotywowała ,zmobilizowała i zebrała p.Barbara Gaca. Byli wśród nich sportowcy ze szkoły podstawowej i gimnazjalnej.Może nie zabrzmi to skromnie ale nasi uczniowie pokazali na co ich stać. Rywalizowaliśmy w następujących konkurencjach:piłka siatkowa mężczyzn, piłka siatkowa kobiet, rzut lotką do tarczy, biegi przełajowe, slalom piłkarski, rzuty do kosza.W każdej z wymienionych dyscyplin staliśmy na podium. Również rodzice naszych uczniów chętnie wsparli nasze Osiedle, byli ogniwem łączącym nas z wygraną. Pani Barbara Gaca dopingowała swoich podopiecznych, ona również brała czynny udział w tej rywalizacji. Przeciąganie liny to konkurencja dla najsilniejszych, tacy też pojawili się na polu walki.Miło było patrzeć jak młode pokolenie kibicuje już seniorom, nawołując ich do wysiłku dla swojego Osiedla- Zamoyskiego. Zaagażowanie tak wielu ludzi opłaciło się, wygraliśmy te Igrzyska. W tym roku 2015 Osiedle Zamoyskiego odebrało koronę Osiedlu z Orzeszkowej, byliśmy najlepiej przygotowaną społecznością osiedlową.

 

XXI Międzynarodowy Festiwal Sportu

W dniach 12-14.06.2015 na obiektach sportowych Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu oraz na obiektach zamojskich szkół zorganizowano XXI Międzynarodowy Festiwal Sportu Dzieci i Młodzieży. Organizatorami byli  Zamojskie TKKF przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki i Miasto Zamość. Uczestnikami festiwalu byli w tym roku uczniowie z następujących krajów: Ukrainy, Słowacji, Węgier, Polski. Młodzi sportowcy rywalizowali w następujących konkurencjach: piłka ręczna chłopców, piłka siatkowa dziewcząt, pilka nożna chłopców, badminton dz i chł, lekkoatletyka. Dla najlepszych drużyn i zawodników ufundowano nagrody – puchary, medale i dyplomy.

Nasza szkoła była licznie reprezentowana przez drużynę siatkarek, piłkarzy nożnych, badmintonistów i lekkoatletów.

Piłka siatkowa 

Skład drużyny: Rewucha Weronika, Szykuła Klaudia, Senderek Katarzyna, Żuk Magdalena, Bajwoluk Joanna, Pawluk Małgorzata, Hocek Wiktoria, Mazurek Agnieszka. Dziewczęta rywalizowały w dwóch grupach po trzy drużyny. Nasze siatkarki zagrały z zespołami z Mościsk (Ukraina), Kowel (Ukraina). Druga grupa to zespoły z Grabowca, Dębicy, Łucka.

Poziom zawodów był wysoki. Goście z Ukrainy trenują w szkole sportowej o profilu piłki siatkowej. Można to było zobaczyć i ocenić w czasie poszczególnych gier.

Kolejność końcowa przedstawia się następująco:

1 miejsce- Łuck 45 pkt

2 miejsce- Kowel 40 pkt

3 miejsce – Dębica 36 pkt

4 miejsce- Mościska 32 pkt

5 miejsce- GIM 4 Zamość 22 pkt

6 miejsce- Grabowiec 22 pkt

Opiekunem dziewcząt i wiernym kibicem była p.Barbara Gaca. Zostaliśmy zaproszeni przez drużynę z miasta Kowel na turnieje, które organizują dwa razy do roku w listopadzie i kwietniu. Taki właśnie jest urok zawodów sportowych, że oprócz sukcesów i porażek nawiązujemy nowe znajomości i kontakty z rówieśnikami.

Badminton dziewcząt i chłopców

W rywalizacji sportowej na boiskach Zespołu Szkół Nr 4 w Zamościu wzięło udział 7 zespołów.

Skład zespołów i punktacja końcowa:

1. SBK/SSS Sigulda Łotwa – 37,5 pkt

2. UKS KIKO Zamość – 37,5 pkt

3. BC Lwów Ukraina – 28 pkt

4. UKS Amicus Łopiennik Górny – 9,5 pkt

5. UKS Olimp – Góra Motyczna – 8,5 pkt

6. CZWÓRKA Zamość – 3,5 pkt

7. Mościska Ukraina – 1 pkt

kategorii dziewcząt miejsca medalowe otrzymały następujące zawodniczki z UKS KIKO:

3. miejsce – Wiktoria Kasprzak – 9,5 pkt.

5. miejsce – Julia Szczepanska – 6,5 pkt.

6. miejsce – Paulina Cios – 6,5 pkt.

7. miejsce – Natalia Żujewska – 6,5 pkt.

8. miejsce – Aleksandra Laskowska – 6,5 pkt.

10. miejsce – Monika Piotrowska – 3,5 pkt.

13. miejsce – Oliwia Bojarska

15. miejsce – Natalia Wójcik – CZWÓRKA ZAMOŚĆ

kategorii chłopców miejsca medalowe otrzymali następujący zawodnicy z UKS KIKO:

2. miejsce – Miłosz Piotrowski – 12 pkt.

3. miejsce – Jakub Smolak – 9,5 pkt.

7. miejsce – Bartłomiej Woźniak – 6 pkt.

10. miejsce – Piotr Lepianka – CZWÓRKA ZAMOŚĆ – 3,5 pkt.

Trenerem badmintonistów jest pan Sławomir Moździoch. Gratulujemy całej drużynie z UKS KIKO i CZWÓRKI ZAMOŚĆ osiągnięć sportowych na Międzynarodowym Festiwalu Sportu Dzieci i Mlodzieży.

Piłka nożna chłopców – komunikat końcowy.

Skład drużyny Gimnazjum nr 4 – drużyna Zamość II

Daniel Kucyk, Szymon Gąska, Marcin Holko, Mikołaj Waszak, Jakub Sawicki, Kacper Lis, Oskar Skubisz, Krystian Nogacz, Patryk Nogacz, Karol Wojtyna, Mateusz Krajewski, Jakub Galka, Patryk Szala.

Rywalizowaliśmy z następującymi drużynami: Mościska Ukraina, Strzelczyska Ukraina, Zamość I – Gimnazjum I, Zamość III – Gimnazjum VI.

Piłkarze nożni zagrali systemem każdy z każdym, który jest najsprawiedliwszym systemem rozgrywek sportowych. Wygraliśmy trzy mecze, a przegraliśmy tylko ze zwycięzcami festiwalu – drużyną z Mościsk (Ukraina).

Jak lwy skąpane w słońcu nasi piłkarze walczyli o miejsce na podium, króre udało się wywalczyć. Nasza drużyna piłkarska zajęła świetne II miejsce.  Nie obyło się bez sportowych emocji. Nasz bramkarz Mateusz Krajewski doznał kontuzji pleców, co uniemożliwilo mu dalszą grę. Godnie zastąpił go młodszy kolega Jakub Gałka, który po raz pierwszy brał udział w tak ważnych międzynarodowych zawodach. W meczu finałowym do bramki powrócił M. Krajewski. Gratulujemy sportowej postawy i wspaniałego wyniku.

Opiekunami grupy były panie: Iwona Rahman i Barbara Gaca, które głośno i skutecznie kibicowały swoim podopiecznym.

Lekkoatletyka

W zawodach lekkoatletycznych wystartowalo 6 naszych uczniów w następujących konkurencjach:

100m – Aleksandra Proć

600m – Weronika Kopczyńska

skok wzwyż – Jakub Rusinek

rzut oszczepem – Maksymilian Korniewski

pchnięcie kulą – Aleksandra Tomczak

skok w dal – Jakub Danilak

W biegu na 100m Ola Proć zajęła 13. miejsce na 22 startujące zawodniczki. (czas 15.85)

W biegu na 600m Weronika Kopczyńska zajęła 8. miejsce na 12 startujących zawodniczek.(czas 2:09.73)

W skoku wzwyż Jakub Rusinek zajął 2. miejsce na 8 startujących zawodników. (155 cm)

W rzucie oszczepem Maksymilian Korniewski zajął 8. miejsce.

W konkurencji pchnięcia kulą Ola Tomczak zajęła 6. miejsce na 8 startujących zawodniczek. (6,54)

W konkurencji skoku w dal Jakub Danilak zajął 2. miejsce na 11 startujących zawodników. (4,62)

Lekkoatletyka jako królowa sportu zgromadziła bardzo dużo zawodników w poszczególnych konkurencjach. Walka o miejsce na podium była trudna, dlatego gratulujemy naszym lekkoatletom osiągniętych wyników, szczególnie tym, którzy wywalczyli o miejsca medalowe. Warto zaznaczyć, że lekkoatleci z Gimnazjum nr 4 rywalizowali z zawodnikami trenującymi w profesjonalnych klubach sportowych.

Opiekunem naszych zawodników była pani Iwona Rahman.

punktacji generalnej XXI Międzynarodowego Festiwalu Sportu Dzieci i Młodzieży Zamość 2015, miasto Zamość zajęło pierwsze miejsce z sumą punktów 287, 50 na 13. startujących ekip.

Jest to łączna suma punktów zdobytych przez zawodników w poszczególnych dyscyplinach sportowych:

LA, badminton, piłka nożna, piłka ręczna, piłka siatkowa.

Cieszymy się, że nasi uczniowie przyczynili się do tego sukcesu.

TeKST: B.Gaca

GIMNAZJADA  REJONOWA SZS z TENISA STOŁOWEGO

05.11.2014 nasi tenisiści stołowi stawili czoła zawodnikom z rejonu. Były to zawody rywalizacji indywidualnej, zgłosiło się po 25 osób w kategorii dziewcząt i 25 osób w kategorii chłopców.

Naszą szkołę reprezentowali:

MAJA KRZESIŃSKA,

EMILIA SARECKA,

PATRYK POMARAŃSKI.

 

Wyniki klasyfikacji końcowej naszych tenisistów :

– VI miejsce zdobył Patryk Pomarański,

– dziewczyny zajęły  miejsca w przedziale 12 – 18.

Poziom zawodów był bardzo wysoki tym bardziej doceniamy wyniki uzyskane przez naszych uczniów. Dziękujemy Wam i gratulujemy.  ZDJĘCIA

Opiekunem zawodników był p.Jerzy Andruszek.

  


GIMNAZJADA – TENIS STOŁOWY INDYWIDUALNY

SUKCES NASZYCH TENISISTÓW!

 

 15 pażdziernika odbyło sie pierwsze spotkanie tenisistów stołowych w ramach gimnazjalnej rywalizacji 2014/2015, w którym udział wzięło 5 szkół z miasta Zamościa : Gim2, Gim 3, Gim 4, Gim 5, Gim 6. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

Emila SARECKA (3b), Maja KRZESIŃSKA (3b) i Patryk POMARAŃSKI (2b). Każdy zawodnik grał o swoje indywidualne punkty, każdy mecz był ważny i emocjonujący. Tylko najlepsi mogli awansować reprezentując jednocześnie miasto Zamość.

 

Nasze tenisistki wywalczyły kolejno ;

Maja Krzesińska – 2 miejsce i tytuł wicemistrzyni miasta Zamościa,

Emilia Sarecka – 4 miejsce. Obie zawodniczki uzyskały prawo startu na zawodach rejonowych.

Mistrzem miasta Zamościa wśród chłopców został POMARAŃSKI PATRYK uczeń klasy 2B.

 

Nasz złoty PATRYK będzie reprezentował Zamość już 05.11.2014 w Szczebrzeszynie.

Gratulujemy młodym i zdolnym tenisistom, dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły, za wynik sportowy.

Opiekunem uczniów był p.Jerzy Andruszek.

  


INNE DYSCYPLINY SPORTOWE

2013/2014


 

VII Międzyosiedlowe Igrzyska Rekreacyjno- Sportowe

dla Mieszkańców Miasta Zamościa 

22 czerwca  odbyły się na  Osiedlu Karolówka zmagania sportowe, których celem była popularyzacja sportu i rekreacji wśród mieszkańców miasta Zamościa. Jednym z celów przewodnich była promocja imprez masowych oraz wyłonienie najbardziej usportowionego Osiedla miasta Zamościa.

Młodzież z naszego gimnazjum reprezentowała Osiedle Zamoyskiego w składzie: Weronika Rewucha, Aleksandra Mazurek, Katarzyna Sendłak, Aleksandra Zubiak, Jakub Wujec, Patryk Koczwara, Miłosz Ziemiński, Karol Tytoń.

Byli z nami i wspierali nas sportowo nasi absolwenci: Jolanta Jasińska, Magdalena Greszta, Agnieszka Hołys, Natalia Świderek, Ernest Grela, Kacper Czerwiński.

Do wspólnej rywalizacji przystąpiło 12 Osiedli z miasta. Każdy uczestnik miał przydzielone zadanie do realizacji w jak najlepszym sportowym wymiarze.

Rywalizowaliśmy w następujących konkurencjach:

– piłka siatkowa mężczyzn – 4 miejsce – Karol Tytoń, Ernest Grela, Kacper Czerwiński,

– piłka siatkowa kobiet – 2 miejsce – Jolanta Jasińska, Magdalena Greszta, Agnieszka Hołys,

– przeciąganie liny – 5 miejsce – wszyscy nasi mężczyźni,

– rzut lotką do tarczy dziewcząt – 1 miejsce – Katarzyna Sendłak, 2 miejsce – Natalia Świderek

– rzut lotką do tarczy chłopców – 1 miejsce – Miłosz Ziemiński,

– rzut lotką do tarczy kobiet – 2 miejsce – Barbara Gaca,

– biegi przełajowe dziewcząt – 4 i 5 miejsce – Aleksandra Mazurek, Katarzyna Sendłak,

– biegi przełajowe chłopców – 1 miejsce – Jakub Wujec,

– rowerowy tor przeszkód dziewcząt – 1 miejsce – Weronika Rewucha,

– rowerowy tor przeszkód chłopców – 1 miejsce – Miłosz Ziemiński, 2 miejsce Jakub Wujec,

– slalom piłkarski – 1 miejsce – Katarzyna Sendłak

– rzut podkową do celu – 2 miejsce – Barbara Gaca,

– wyciskanie odważnika 16 kg – Ernest Grela, Kacper Czerwiński, Patryk Koczwara.

Niedzielne Igrzyska urozmaicała nam nasza aura, która była trochę kapryśna. Udało się jednak przeprowadzić wszystkie konkurencje i wyłonić najlepszych. Dzięki tak licznej frekwencji naszej młodzieży i ich przeróżnym talentom sportowym zdobyliśmy 2 miejsce wśród 12 innych osiedli.

Klasyfikacja medalowa:

1 miejsce Osiedle Słoneczny Stok,

2 miejsce Osiedle Zamoyskiego,

3 miejsce Osiedle Karolówka.

Opiekunem grupy była p. Barbara Gaca, która również brała czynny udział w zawodach. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły i osiedla.

 


Otwarte Mistrzostwa Szkoły w Szachach

16 czerwca p. Barbara Gaca zorganizowała w naszej szkole ostatnie już w tym roku szkolnym zawody szachowe. Mogli w nich wziąć udział wszyscy chętni szachiści z obu szkół – podstawowej i gimnazjalnej. Zgłosiło się 8 zawodników, a wśród nich nasz szachowy przyjaciel ks.Paweł Kruk i pozostali: Patryk Greszta, Hubert Smoląg, Mateusz Psiuk, Ada Siulkowska – jedyna dziewczyna na tych zawodach, Jan Siulkowski, Piotr Samborski, Wojciech Szewczuk.

Zawody zostały rozegrane systemem każdy z każdym i po raz pierwszy na czas, z zegarami, każda partia trwała 10 minut. W bardzo przyjemnej atmosferze, momentach wzajemnej nauki gry, doskonaleniu gry szachiści przechodzili kolejne partie. Po dwugodzinnych zmaganiach wyłoniono zwycięzców: 

1miejsce – Patryk Greszta- klasa 6c, SP4,

2 miejsce – Jan Siulkowski – klasa 2a, Gim4,

3 miejsce – Piotr Samborski – klasa 3a, Gim4,

4 miejsce – Wojciech Szewczuk – klasa 3a, Gim4,

5 miejsce – ks. Paweł Kruk – dziękujemy za wielkie serce i grę bez okularów!

6 miejsce- Hubert Smoląg – klasa 6c, SP4,

7 miejsce – Mateusz Psiuk – klasa 6c, SP4. 

W kategorii dziewcząt Ada Siulkowska nie miała konkurentek i oczywiście wygrała. Nie zmarnowała tego czasu na obserwację gry chłopców ale sama również podjęła z nimi walkę na szachownicy.

Pamiątkowe statuetki, medale i dyplomy ufundowała p. Barbara Gaca. Zostaną one wręczone wszystkim uczestnikom zawodów na akademii końcoworocznej.

Gratulujemy zawodnikom i do kolejnych spotkań w nowym roku szkolnym.


Zamojska Szkolna Liga Szachowa

marzec

  

18 marca, we wtorek nasi szachiści w składzie: Marcelina Chachuła, Piotr Samborski, Wojciech Szewczuk już po raz piąty w tym roku szkolnym walczyli o punkty dla naszego Gimnazjum. Każda edycja jest inna, każda równie interesująca, a dla graczy tak samo pracowita i stresująca. Suma  punktów całej drużyny daje możliwość na zdobycie miejsc medalowych bądź sumowanie ich do zakończenia ligi.

V Turniej medalowo przedstawia się następująco:

– 1 miejsce Szkoła Społeczna

– 2 miejsce Gim 1,

– 3 miejsce Gim 4.

Wszystkie zgłoszone drużyny, a jest ich 12 grają o zwycięstwo w lidze. Gratulujemy naszym szachistom i życzymy dobrych, przemyślanych ruchów na szachownicy, które doprowadzą do kolejnych miejsc medalowych. Pani Barbara Gaca wspiera swoich podopiecznych trzymając mocno kciuki za wszystkie mecze.

 


 

Zamojska Szkolna Liga Szachowa

luty

We środę 26 lutego odbył się IV Turniej Zamojskiej Szkolnej Ligi Szachowej XII Edycji w Zespole Szkół im.Unii Europejskiej w Zamościu. Oczywiście byliśmy tam obecni w składzie: Marcelina Chachuła – kl.2a, Jan Siulkowski – kl. 2a, Patryk Greszta – kl. 6c. Rywalizujemy już po raz czwarty z najlepszymi szachistami ze szkół zamojskich zbierając punkty w poszczególnych turniejach ligowych. Zgłosiło się dziesięć drużyn ze szkół podstawowych, gimnazjalych i średnich, które wspólnie walczą o tytuł Mistrza Miasta Zamościa. Poziom zawodów jest wysoki, startują szachiści trenujący czynnie oraz grupa młodzieży grająca rekreacyjnie. dodatkowo różnica wieku i doświadczenia graczy jest widoczna w poszczególnych grach. Cieszy ilość zainteresowanych młodych ludzi, którzy stworzyli bardzo przyjazną atmosferę i obok walki sportowej pojawił się czas na doskonalenie gry, wzajemną integrację i przyjaźnie. Obecni na zawodach nauczyciele wspomagają szachistów,cieszą się ich sukcesami i dopingują. 

Dzisiejsze spotkanie ligowe zakończyliśmy na 4 miejscu. Opiekunem naszej szkolej grupy szachistów jest p.Barbara Gaca.  ZDJĘCIA

 


Szkolny Związek Sportowy

– Tenis stołowy drużynowy

09.01.2014 r odbyły się w Zamościu zmagania sportowe najlepszych tenisistów stołowych ze szkół gimnazjalnych.

Nasza szkolna drużyna pod wodzą p. Marka Kudeli okazała się grożnym rywalem i zdobyła kolejno:

 

w kategorii dziewcząt 2 miejsce – Krzesińska Maja, Sarecka Emilia

w kategorii chłopców 1 miejsce – Pomarański Patryk, Smoter Jędrzej.

 

Uzyskane wyniki dały naszym tenisistom awans rejonowy, a co za tym idzie możliwość reprezentowania miasta Zamościa w Hrubieszowie.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.

 

06.02.2014r na zawodach rejonowych wywalczyliśmy kolejno:

– w kategorii dziewcząt 8 miejsce na dziewięć startujących drużyn z rejonu,

– w kategorii chłopców 7 miejsce na dziesięć startujących drużyn z rejonu.

 

Poziom zawodów wzrasta wraz z jego rangą, tym bardziej cieszy wynik i obecność naszych uczniów wśród najlepszych tenisistów.

 


 

I Mikołajkowy Turniej Szachowy

w Zespole Szkół nr4 w Zamościu

05.12.2013r p.Barbara Gaca zorganizowała turniej szachowy dla wszystkich chętnych uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjalnej. Do turnieju szachowego przystąpiło siedmiu uczniów co umożliwiło rozegranie zawodów systemem kazdy z każdym bez limitu czasowego. Zawodnicy mieli czas na długie i przemyślane ruchy co było bardziej emocjonujące.

 

Klasyfikacja wsród dziewcząt:

1 miejsce – Marcelina Chachuła, uczennica gimnazjum kl.2a,

2 miejsce – Ada Siulkowska, uczennica szkoły podstawowej kl.6b.

Klasyfikacja wsród chłopców:

1 miejsce – Jan Siulkowski, uczeń gimnazjum kl.2a,

2 miejsce – Piotr Samborski, uczeń gimnazjum kl.3a,

3 miejsce – ks.Paweł Kruk,

4 miejsce – Patryk Greszta, uczeń szkoły podstawowej kl.6c,

5 miejsce – Wojciech Szewczuk, uczeń gimnazjum kl.3a.

Zmagania chłopców były do ostatniego meczu bardzo stresujące, gdyż nie wyłaniały zdecydowanego faworyta.

Gościem honorowym zawodów był ks Paweł Kruk, który okazał się czarnym krukiem zawodów i wszystkim graczom podniósł poziom adrenaliny w bezpośrednich meczach.

Nagrodami były medale i pamiątkowe dyplomy ufunowane przez organizatora zawodów.

 


 

Szkolny Związek Sportowy – Szachy

26 listopada odbyła się szkolna  gimnazjada szachowa, do której przystąpiliśmy w składzie:

Piotr Samborski (3a) – kapitan drużyny

Marcelina Chachuła (2a)

Wojciech Szewczuk (3a)

Jan Siulkowski (2a)

Naszymi rywalami byli uczniowie ze szkół: gim 1, gim 2, gim 5, gim społeczne. Należy dodać, że młodzież grająca na zawodach w przeważającej większości jest grupą trenującą szachy w zamojskiej lidze. Poziom zawodów był bardzo wysoki i po pierwszej rundzie widoczną przewagę miała szkoła społeczna. My rywalizowaliśmy do końcowej rundy z gim2 i gim 5. Emocje ostatniej kolejki były bardzo gorące i dzięki umiejętnościom naszych szachistów zremisowaliśmy ze szkoła społeczną co dało nam 3 miejsce w zawodach.

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:           I miejsce – szkoła społeczna,

                                                                                  II miejsce  –  gim 2,

                                                                                 III miejsce  –  gim 4,

                                                                                 IV miejsce – gim 5,

                                                                                  V miejsce gim 1

 Ten sukces cieszy tym bardziej, że było niespodzianką dla samych startujących, a dodatkowo ranga zawodów na szczeblu rejonowym świadczy o poziomie umiejętności naszych zawodników.

 Jesteśmy trzecią drużyną szachową  w rejonie, mamy brązowe medale i ogromną satysfakcję po zawodach.

 Opiekunem i duchowym wsparciem dla zawodników była p. Barbara Gaca.

 


Zamojska Szkolna Liga Szachowa

2013-2014

W tym roku szkolnym zdecydowaliśmy wspólnie z naszymi szachistami wystartować w lidze szachowej, której organizatorem jest Zespół Szkół Społecznych w Zamościu. Jest to poważna decyzja, ponieważ turnieje szachowe rozgrywane będą od pażdziernika 2013 r. do maja 2014 r.  W sumie osiem spotkań, w każdym miesiącu po jednym turnieju.

Nasza szkolna drużyna składa się z następujących osób: Samborski Piotr- kapitan, Chachuła Marcelina, Ada Wojciechowska, Joanna Marzęta, Szewczuk Wojciech, Siulkowski Jan, Margol Jakub.

Jedną z zasad turnieju jest udział trzech szachistów w jednym spotkaniu: dwóch chłopców i jednej dziewczyny. Zawody rozgrywane są systemem kołowym, każda drużyna  z każdą, zawodnik ma 10 minut na rozegranie partii. Do ligi szachowej zgłosiło się 9 drużyn: gim1 – zgłosiło dwie drużyny, gim4, gim5, szkoła podstawowa 6, szkoła społeczna podstawowa i gimnazjalna, III LO , UKS Lider. Jesteśmy po dwóch rundach, które dają nam określoną ilość punktów ligowych. Konkurencja jest bardzo silna i do ostatniego turnieju walka szachistów będzie interesująca.

Pani Barbara Gaca jest główym opiekunem naszej szkolnej grupy, współpracuje z innymi nauczycielami wf- p. Małgorzatą Adamowicz, która rownież pełni funkcję nadzorującą w czasie zawodów.

Życzymy powodzenia, połamania figur….., a może dużo zwycięskiego natchnienia.

 


Tenis stołowy

9 pażdziernika 2013 roku odbyły się indywidualne zawody w tenisie stołowym, w gimnazjum nr 6, na które zgłosiło się sześć gimnazjalych dużyn. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Krzesińska Maja, Sarecka Emilia, Pomarański Patryk. Młodzi tenisiści wykonali zadania na 5+, ponieważ wygrali awans rejonowy do Szczebrzeszyna. Patryk Pomarański w Zamościu nie dał szans swoim rówieśnikom, wygrał zdobywając tytuł mistrza miasta Zamościa.

 

Zmagania sportowe naszych uczniów obserwowali i wspomagali nauczyciele p.Marek Kudela i p.Andrzej Świergoń.

Gratulujemy i cieszymy się razem z młodzieżą.


 

INNE DYSCYPLINY SPORTOWE

2011 / 2012


 

 

TURNIEJ TAŃCA

 

KARNAWAŁ NAD ŁABUŃKĄ

W sobotę 18 lutego odbył się już po raz dziewiąty Turniej Tańca pod nazwą „Karnawał nad Łabuńką”, zorganizowany w ramach Mistrzostw Tanecznego Okręgu Lubelskiego na sezon 2011/12. W tanecznym starciu wzięli udział tancerze z województwa lubelskiego, którzy rywalizowali w konkurencjach tanecznych: disco dance i hip-hop. O sukcesach uczniów naszego gimnazjum, biorących udział w turnieju, możecie przeczytać klikając na link.

 

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

Karolina Tyszka (3b)  I miejsce Hip-Hop solo dziewczęta seniorki „Raptis Zamość”

Zuzanna Majewska (1d)  II miejsce Hip-Hop solo dziewczęta juniorki KS „Grawitacja” Zamość

Weronika Greszta (1c)  V miejsce Hip-Hop solo juniorki KS „Grawitacja” Zamość

Ada Główka (3b)  VI miejsce Hip-Hop solo dziewczęta seniorki „Raptis Zamość”

Miłosz Ziemiński (1c)  I miejsce Hip-Hop solo chłopcy juniorzy KS „Grawitacja” Zamość

Karolina Tyszka (3b)  II miejsce duet dziewczęta seniorki „Raptis” Zamość

W rytmie muzyki Hip-Hop składamy gratulacje naszym tancerzom za pięknie wytańczone sukcesy sportowe.

 

GRAJMY W SZACHY !!

 

30 listopada miały miejsce Miejskie Zawody SZS w szachach drużynowych. Szkoła nasza po raz pierwszy rywalizowała w tej konkurencji sportowej. Zdobyliśmy V miejsce drużynowo.

Skład drużyny: Joanna Marzęta (1a), Ada Wojciechowska (1a), Piotr Samborski (1a) i Aleksander Marzec (3c).

Opiekunem grupy był pan Marek Kudela. Gratulujemy uczestnikom i zachęcamy wszystkich uczniów do nauki gry w szachy.

 

IV Międzyosiedlowe Igrzyska Rekreacyjno

 

Sportowe dla Mieszkańców Miasta Zamościa

12.06.2011 roku uczniowie z naszego gimnazjum reprezentowali osiedla im. Jana Zamoyskiego w bardzo wielu konkurencjach sportowych w ramach igrzysk osiedlowych. Wystartowało 43 uczniów z klas 1-2-3 rywalizując niejednokrotnie ze starszymi koleżankami i kolegami z reprezentantami dziewięciu zespołów osiedlowych.

Zdobyte miejsca:

  • piłka nożna kobiet – II miejsce (Angelika Czerniakowska, Karolina Główka, Natalia Burdzy, Magdalena Greszta, Jolanta Jasińska, Marta Potocka)
  • koszykówka mężczyzn – II miejsce (Stańkowski Paweł, Mosorzewski Michał, Boczkowski Marcin)
  • piłka siatkowa kobiet – II miejsce (Agnieszka Hołys, Magda Droździel, Aleksandra Fałaga, Karolina Serafin, Aneta Zubiak)
  • rzut do kosza kobiet (celność) – I miejsce Natalia Burdzy, II miejsce  Magdalena Greszta, III miejsce Roksana Proć
  • rzut lotką do tarczy dziewcząt – I miejsce Ewelina Konior, II miejsce  Tołoczko Grażyna, III miejsce  Agata Malinowska
  • rzut lotką do tarczy chłopców – I miejsce  Jakub Nadra, II miejsce  Jakub Mosorzewski, III miejsce  Mateusz Kiciński
  • skok w dal z miejsca dziewcząt  II miejsce Karolina Huk
  • biegi przełajowe dziewcząt 600 m  IV miejsce Joanna Wołoch
  • biegi przełajowe chłopców 600 m  IV miejsce Mateusz Baran

Organizatorzy zapewnili uczestnikom słodycze, napoje chłodzące i lody. Najlepsi zawodnicy stanęli na podium zdobywając medale. Zawodom towarzyszyły występy zespołów, pokazy sprawnościowe, konkursy plastyczne i inne atrakcje.

Opiekunem grupy sportowców na igrzyskach była pani Barbara Gaca.

MISTRZOSTWA ZAMOŚCIA

W JEŹDZIE NA ROLKACH

11 października uczestniczyliśmy w Mistrzostwach Miasta Zamościa w Jeździe na rolkach. Zawody zostały zorganizowane przez UKS Olimp i Gimnazjum nr 2 w Zamościu. Do rywalizacji zgłosiły się cztery gimnazja: nr 1, nr 2, nr 4 i nr 5.

Wśród konkurencji sportowych był indywidualny przejazd na czas oraz przejazd 4-osobowych sztafet szkolnych. Na torze przeszkód uczniowie musieli wykazać się dobrą techniką jazdy, zręcznością, szybkością i zwinnością. W przejedzie indywidualnym uczeń naszej szkoły Kamil Giera zdobył drugie miejsce i tytuł Wicemistrza Miasta Zamościa. Sztafeta szkolna wywalczyła również drugie miejsce.

 

Reprezentanci szkoły: Justyna Sadło (3d), Kamil Giera (3d), Agnieszka Kapluk (1b), Aleksandra Juszczak (1b), Dawid Rahman (1b), Jakub  Mierzwa (1b).

Opiekunem zawodników była pani Barbara Gaca.

W punktacji końcowej szkół zajęliśmy 2-gie miejsce! GRATULACJE!   

Skip to content