Zaznacz stronę

INNE DYSCYPLINY SPORTOWE

 

 


 

 Rok szkolny 2018/2019


Biała Szkoła w Tatrach

 

biaa szkoa 2018 7 20181215 1872095086

13 grudnia uczniowie z klas 7a, 8d i 3a gim. wyjechali na wycieczkę turystyczno – specjalistyczną w Tatry. Po zakwaterowaniu w pensjonacie w Małym Cichym odbyło się instruktażowe szkolenie narciarskie i zapoznanie z regulaminem BHP. 14 i 15 grudnia młodzi narciarze pod okiem instruktorów szusowali na stokach Kaniówki. Dla niektórych był to pierwszy kontakt z nartami w życiu, pomimo tego dzielnie pokonywali trudności i robili widoczne postępy. W piątek w ramach odnowy biologicznej uczniowie pojechali na baseny termalne w Termach Chochołowskich. W przerwie między szkoleniami narciarskimi w sobotę uczniowie zwiedzali Zakopane, a wieczorem spotkali się przy ognisku. Wszyscy uczestnicy wyjazdu są zdrowi i zadowoleni oraz ciekawi nowych tras zjazdowych, na których będą doskonalić swoje umiejętności. Przesyłają serdeczne pozdrowienia z białych i mroźnych Tatr dla całej społeczności uczniowskiej.

ZDJĘCIA

 


 

Rok szkolny 2017/2018

 


 

 

Biała Szkoła

 

biaa szkoa 4 20180319 1404603617

 

W dniach 15-19.03.2018r. uczniowie klas VII szkoły podstawowej, II i III gimnazjum przebywali wraz z opiekunami na Białej Szkole w miejscowości Małe Ciche. Uczniowie jeździli na stokach Kaniówka, Małe Ciche i Kotelnica Białczańska. Narciarze uczyli się i doskonali swoje umiejętności w różnorodnych warunkach atmosferycznych, np. w niedzielę towrzyszyły im ciągłe opady śniegu i wiatr. Zmagali się również z lodowym podłożem na stokach. Dzięki temu jazda na nartach była bardziej wymagająca i ciekawa. Po kolacji w ramach odnowy biologicznej cała grupa była na basenach termalnych w Chochołowie. Uczniowie klas gimnazjalnych w czasie Białej Szkoły mogli sprawdzić również swoją wiedzę, przystępując do próbnych testów gimnazjalnych z matematyki i języków obcych. Wszyscy uczestnicy Białej Szkoły zmęczeni i bardzo zadowoleni wracają do Zamościa. Do zobaczenia jutro w szkole. 

ZDJĘCIA

 

 

Piątek, Kaniówka, zbiórka przed jazdą.

biaa szkoa 9 20180319 1848620219

 

Sobota, Małe Ciche, mgła, wiatr i bardzo zimno, a my szusujemy po stoku nie zważając na warunki atmosferyczne.

 

biaa szkoa 8 20180319 1954551429

 

 

Sobota po kolacji, relaksujemy się przy gitarze i śpiewie.

 

biaa szkoa 4 20180319 1401589189

 

Niedziela, Kotelnica Białczńska

 

biaa szkoa 5 20180319 1569092458

 

Wjeżdżając wyciągiem grzejemy się na podgrzewanych kanapach 😉

 

biaa szkoa 5 20180319 1000402075

 

Pasieka, kadra instruktorska

 

biaa szkoa 7 20180319 1532770979

 

 

 

 

 

 


 

2016 /2017

 


 

Gimnazjaliści szusują na stokach w Szopowym

 

 

badminton grand prix 4 20170225 1365522474

 

16.02.2017r  młodzież z klas sportowych kolejny raz wyjechała na narty zjazdowe doskonalić  swoje umiejętności. Pogoda była przepiękna, promienie słoneczne otulały narciarzy i pozwalały zapomnieć o chłodzie zimowym.Wszyscy zjeżdżali z góry bardziej wymagającej, ale dłuższej i pozwalającej na utwierdzeniu się w przekonaniu, że warto było!!!!!! Młodzież nauczyła się pomagać sobie wzajemnie w różnych sytuacjach na stoku. Wszyscy czuli się jak w dużej narciarskiej rodzinie. Oczywiście na zakończenie zjazdów odbyło się natarcie śnieżne “wszyscy na wszystkich”, nauczyciele również zostali wzięci pod uwagę. Przed nami ostatni wyjazd na narty zjazdowe 23.02.2017r połączony z ogniskiem, kiełbaską, herbatą i śpiewem.

Opiekunami byli p.J.Głębocki, p.B.Gaca.

 

 

 


 

 

Program Ministerstwa Sportu i Turystyki 

 

Upowszechnianie Sportów Zimowych

 

 

 

 badminton grand prix 2 20170225 1047876498

 

 

Uczniowie z naszego Gimnazjum zostali zakwalifikowani do programu MSiT, który obejmuje naukę i doskonalenie jazdy na nartach zjazdowych, biegowych i łyżwach. Do programu przystąpiło 28 uczniów z klas od 1 do 3, którzy uczą się jeździć bądź doskonalą jazdę w w/w konkurencjach. Dzięki naszym instruktorom z narciarstwa p.J.Głębockiemu, p.R Malcowi, p.H. Borowikowi, p.A. Świergoniowi młodzi narciarze zdobywają profesjonalną wiedzę o sportach zimowych zarówno teoretyczną jak i praktyczną. Wszyscy zakwalifikowani uczestnicy programu jeżdżą już na nartach zjazdowych, biegowych i łyżwach. Z zamieszczonych zdjęć widać jaką niesie to ze sobą radość, jak integruje dzieci i uczy ich mądrego, aktywnego spędzania czasu zimą. Jazda na nartach kończy się wspólną zabawą na śniegu, bitwą śnieżną, jazdą z górki na różnych przedmiotach. Ta wspólna zabawa będzie trwała do końca marca. Mamy więc czas aby nacieszyć się zimą i skorzystać z jej bogatych walorów. Nad bezpieczeństwem uczestników białego szaleństwa czuwają również p.Barbara Gaca i p.Marek Kudela.

 

ZDJĘCIA

 

 

 

 


 

 

Miejska Gimnazjada w szachach

 

 

 W tym roku szkolnym nasze Gimnazjum reprezentowali szachiści z klasy 3A – sportowej w skladzie: Siulkowska Ada, Greszta Patryk, Psiuk Mateusz, Oleszek Paweł.

Na szczeblu miejskim zawodów SZS spotkaliśmy się z zawodnikami Gim 1 Zamość, Gim 5 Zamość, Gim Sitaniec, Gim Krasnobród.

Przez pierwszy etap zawodów byliśmy w czołówce wygrywając seriami swoje spotkania. Finał okazał się mniej korzystny dla naszej drużyny i to spowodowao, że zajęliśmy 3 miejsce nie awansując do rejonu.

Nasi szachiści są dobrze przygotowani i szkoda, że zabraknie ich w kolejnym etapie rywalizacji. Dziękujemy im za podium i za taki wysoki poziom gry.

Opiekunem młodzieży i uczącym ich grać w szachy był p.Jerzy Andruszek.

 

 


 

 

Rejonowa Gimnazjada SZS – Tenis Stołowy 

 

 

Do etapu rejonowego awansowało z naszego Gimnazjum  dwoje tenisistów z klasy 3A: Kasprzak Wiktoria i Piotrowski Miłosz.

Rywalizacja była trudna, gdyż  do zawodów zakwalifikowało się wielu trenujących tą dyscyplinę sportu. W kategori dziewcząt i chłopców zgłosiło się aż po 30 zawodników. Nasi tenisiści stołowi godnie reprezentowali szkołę i miasto Zamość.

Nie udało się powalczyć o medale ale nie oddaliśmy tych miejsc bez walki.Dziękujemy Wiktorii i Miłoszowi, że chcą, potrafią i zawsze chętnie uczestniczą w życiu sportowym szkoły.Są oni dla młodszych koleżanek i kolegów wzorem do naśladowania zarówno w sporcie jak i w nauce. 

Opiekunem młodzieży był p.Jerzy Andruszek.

 

 


 

Miejska Gimnazjada SZS w Tenisie Stołowym

 

 

gimnazjada miejska 2016 1 20161105 1996584685

 

 

Dnia 24.10.2016r. odbyła się Miejska Gimnazjada w tenisie stołowym chłopców i dziewcząt. Udział wzięły zamojskie gimnazja: G1, G2, G3, G4, G6. Szkołę naszą reprezentowali następujący uczniowie: Wiktoria Kasprzak, Justyna Korneluk, Aleksandra Laskowska, Miłosz Piotrowski, Patryk Greszta, Szymon Górski i Adam Kasprzak. Cała ekipa dzielnie walczyła o każdy punkt. W efekcie końcowym do zawodów rejonowych awans uzyskali 

 

Wiktoria Kasprzak (kl. IIIa) i Miłosz Piotrowski (kl. IIIa)

 

Opiekunem tenisistów był p. Jerzy Andruszek. Wszystkim startującym z naszej szkoły dziękujemy za godne reprezentowanie „Czwórki”,  a startującym w zawodach rejonowych gratulujemy i trzymamy kciuki. (B.Gaca)

  


 

 

VII Polonijny Festiwal Sportu Powszechnego

 

festiwal sportu 3 20161105 1051479900

 

27.10.2016 Międzyszkolny Klub Sportowy „Padwa” po raz siódmy zorganizował integracyjny Festyn sportowy. Zawodnikami i kibicami sportowymi byli uczniowie z kl. IA (sportowej) naszego gimnazjum. W imprezie brało udział 13 szkół gimnazjalnych miasta Zamościa i powiatu zamojskiego oraz młodzież polonijna z terenu Ukrainy. Głównym celem Festiwalu była integracja uczniów, dobra zabawa połączona z nutą rywalizacji i walki fair play. W programie Festiwalu były gry i zabawy szybkościowo-zręcznościowe w formie wyścigów z elementami kozłowania, prowadzenia i  toczenia piłki, zabawy rzutne itp. Najlepsze drużyny otrzymały dyplomy i puchary, a dla wszystkich uczestników organizatorzy zapewnili słodycze. Nasza klasa I A znalazła się wśród drużyn nagrodzonych pucharem i dyplomem, które dały im olbrzymią satysfakcję. Jednak największą radość okazali na widok góry słodyczy. Opiekunami drużyny byli nauczyciele wychowania fizycznego uczący w tej klasie – p. Barbara Gaca i p. Maros Smolak. (B.Gaca)

 

ZDJĘCIA

 

 

 

 


 

 

2015 / 2016

 


 

 

Tenis stołowy indywidualny – zawody SZS

 

tenis stoowy 8 20151027 1213553460

 

22.10.2015 r. tenisiści stołowi rywalizowali o tytuł Mistrza Miasta Zamościa i awans rejonowy na obiektach sportowych gim 6 w Zamościu.W kategorii dziewcząt wystartowało 13 osób, a w kategorii chłopców 17 osób. Naszą szkołę reprezentował następujący zespół: Korneluk Justyna( kl.2A), Rec Natalia (kl. 3A), Senderek Katarzyna( kl.3A), Greszta Patryk( kl.2A), Piotrowski Miłosz( kl. 2A), Sawicki Jakub( kl.2A). Opiekunem był p.Jerzy Andruszek. Tym razem na zdobyliśmy miejsc medalowych, uplasowaliśmy się wśród dziewcząt na 7-8-9 miejscu, a chłopcy zdobyli 9-12-16 miejsce. Gratulujemy zwycięskim drużynom i życzymy dobrej gry na zawodach rejonowych.

 

ZDJĘCIA

 

 


 

2014 / 2015

 


 

VIII Międzyosiedlowe Igrzyska Rekreacyjno- Sportowe Dla Mieszkańców Miasta Zamość

 

Staje się powoli tradycją reprezentowanie Osiedla Zamoyskiego przez uczniów z naszej szkoły. Również w tym roku 28 czerwca- piersza niedziela upragnionych wakacji- nasze dzieciaki spędziły na sportowo. Gospodarzem tegorocznych Igrzysk było nasze Osiedle, na naszych zielonych terenach i boiskach cały Zamość bawił się w sport.

Celem tej zabawy jest promocja imprez masowych dostępnych dla wszystkich mieszkańców, wyłonienie najbardziej usportowionego Osiedla Miasta Zamość, aktywizacja Zarządów Osiedli do systematycznych działań na rzecz rozwoju sportu i rekreacji. Uczniów z naszej szkoły zmotywowała ,zmobilizowała i zebrała p.Barbara Gaca. Byli wśród nich sportowcy ze szkoły podstawowej i gimnazjalnej.Może nie zabrzmi to skromnie ale nasi uczniowie pokazali na co ich stać. Rywalizowaliśmy w następujących konkurencjach:piłka siatkowa mężczyzn, piłka siatkowa kobiet, rzut lotką do tarczy, biegi przełajowe, slalom piłkarski, rzuty do kosza.W każdej z wymienionych dyscyplin staliśmy na podium. Również rodzice naszych uczniów chętnie wsparli nasze Osiedle, byli ogniwem łączącym nas z wygraną. Pani Barbara Gaca dopingowała swoich podopiecznych, ona również brała czynny udział w tej rywalizacji. Przeciąganie liny to konkurencja dla najsilniejszych, tacy też pojawili się na polu walki.Miło było patrzeć jak młode pokolenie kibicuje już seniorom, nawołując ich do wysiłku dla swojego Osiedla- Zamoyskiego. Zaagażowanie tak wielu ludzi opłaciło się, wygraliśmy te Igrzyska. W tym roku 2015 Osiedle Zamoyskiego odebrało koronę Osiedlu z Orzeszkowej, byliśmy najlepiej przygotowaną społecznością osiedlową.

 

 Osiedlowe Igrzyska 2015Osiedlowe Igrzyska 2015 

 


 

 

XXI Międzynarodowy Festiwal Sportu

FESTIWAL SPORTU     FESTIWAL SPORTU

W dniach 12-14.06.2015 na obiektach sportowych Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu oraz na obiektach zamojskich szkół zorganizowano XXI Międzynarodowy Festiwal Sportu Dzieci i Młodzieży. Organizatorami byli  Zamojskie TKKF przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki i Miasto Zamość. Uczestnikami festiwalu byli w tym roku uczniowie z następujących krajów: Ukrainy, Słowacji, Węgier, Polski. Młodzi sportowcy rywalizowali w następujących konkurencjach: piłka ręczna chłopców, piłka siatkowa dziewcząt, pilka nożna chłopców, badminton dz i chł, lekkoatletyka. Dla najlepszych drużyn i zawodników ufundowano nagrody – puchary, medale i dyplomy.

Nasza szkoła była licznie reprezentowana przez drużynę siatkarek, piłkarzy nożnych, badmintonistów i lekkoatletów.

Piłka siatkowa 

Skład drużyny: Rewucha Weronika, Szykuła Klaudia, Senderek Katarzyna, Żuk Magdalena, Bajwoluk Joanna, Pawluk Małgorzata, Hocek Wiktoria, Mazurek Agnieszka. Dziewczęta rywalizowały w dwóch grupach po trzy drużyny. Nasze siatkarki zagrały z zespołami z Mościsk (Ukraina), Kowel (Ukraina). Druga grupa to zespoły z Grabowca, Dębicy, Łucka.

Poziom zawodów był wysoki. Goście z Ukrainy trenują w szkole sportowej o profilu piłki siatkowej. Można to było zobaczyć i ocenić w czasie poszczególnych gier.

Kolejność końcowa przedstawia się następująco:

1 miejsce- Łuck 45 pkt

2 miejsce- Kowel 40 pkt

3 miejsce – Dębica 36 pkt

4 miejsce- Mościska 32 pkt

5 miejsce- GIM 4 Zamość 22 pkt

6 miejsce- Grabowiec 22 pkt

Opiekunem dziewcząt i wiernym kibicem była p.Barbara Gaca. Zostaliśmy zaproszeni przez drużynę z miasta Kowel na turnieje, które organizują dwa razy do roku w listopadzie i kwietniu. Taki właśnie jest urok zawodów sportowych, że oprócz sukcesów i porażek nawiązujemy nowe znajomości i kontakty z rówieśnikami.

Badminton dziewcząt i chłopców

W rywalizacji sportowej na boiskach Zespołu Szkół Nr 4 w Zamościu wzięło udział 7 zespołów.

Skład zespołów i punktacja końcowa:

1. SBK/SSS Sigulda Łotwa – 37,5 pkt

2. UKS KIKO Zamość – 37,5 pkt

3. BC Lwów Ukraina – 28 pkt

4. UKS Amicus Łopiennik Górny – 9,5 pkt

5. UKS Olimp – Góra Motyczna – 8,5 pkt

6. CZWÓRKA Zamość – 3,5 pkt

7. Mościska Ukraina – 1 pkt

kategorii dziewcząt miejsca medalowe otrzymały następujące zawodniczki z UKS KIKO:

3. miejsce – Wiktoria Kasprzak – 9,5 pkt.

5. miejsce – Julia Szczepanska – 6,5 pkt.

6. miejsce – Paulina Cios – 6,5 pkt.

7. miejsce – Natalia Żujewska – 6,5 pkt.

8. miejsce – Aleksandra Laskowska – 6,5 pkt.

10. miejsce – Monika Piotrowska – 3,5 pkt.

13. miejsce – Oliwia Bojarska

15. miejsce – Natalia Wójcik – CZWÓRKA ZAMOŚĆ

kategorii chłopców miejsca medalowe otrzymali następujący zawodnicy z UKS KIKO:

2. miejsce – Miłosz Piotrowski – 12 pkt.

3. miejsce – Jakub Smolak – 9,5 pkt.

7. miejsce – Bartłomiej Woźniak – 6 pkt.

10. miejsce – Piotr Lepianka – CZWÓRKA ZAMOŚĆ – 3,5 pkt.

Trenerem badmintonistów jest pan Sławomir Moździoch. Gratulujemy całej drużynie z UKS KIKO i CZWÓRKI ZAMOŚĆ osiągnięć sportowych na Międzynarodowym Festiwalu Sportu Dzieci i Mlodzieży.

Piłka nożna chłopców – komunikat końcowy.

Skład drużyny Gimnazjum nr 4 – drużyna Zamość II

Daniel Kucyk, Szymon Gąska, Marcin Holko, Mikołaj Waszak, Jakub Sawicki, Kacper Lis, Oskar Skubisz, Krystian Nogacz, Patryk Nogacz, Karol Wojtyna, Mateusz Krajewski, Jakub Galka, Patryk Szala.

Rywalizowaliśmy z następującymi drużynami: Mościska Ukraina, Strzelczyska Ukraina, Zamość I – Gimnazjum I, Zamość III – Gimnazjum VI.

Piłkarze nożni zagrali systemem każdy z każdym, który jest najsprawiedliwszym systemem rozgrywek sportowych. Wygraliśmy trzy mecze, a przegraliśmy tylko ze zwycięzcami festiwalu – drużyną z Mościsk (Ukraina).

Jak lwy skąpane w słońcu nasi piłkarze walczyli o miejsce na podium, króre udało się wywalczyć. Nasza drużyna piłkarska zajęła świetne II miejsce.  Nie obyło się bez sportowych emocji. Nasz bramkarz Mateusz Krajewski doznał kontuzji pleców, co uniemożliwilo mu dalszą grę. Godnie zastąpił go młodszy kolega Jakub Gałka, który po raz pierwszy brał udział w tak ważnych międzynarodowych zawodach. W meczu finałowym do bramki powrócił M. Krajewski. Gratulujemy sportowej postawy i wspaniałego wyniku.

Opiekunami grupy były panie: Iwona Rahman i Barbara Gaca, które głośno i skutecznie kibicowały swoim podopiecznym.

Lekkoatletyka

W zawodach lekkoatletycznych wystartowalo 6 naszych uczniów w następujących konkurencjach:

100m – Aleksandra Proć

600m – Weronika Kopczyńska

skok wzwyż – Jakub Rusinek

rzut oszczepem – Maksymilian Korniewski

pchnięcie kulą – Aleksandra Tomczak

skok w dal – Jakub Danilak

W biegu na 100m Ola Proć zajęła 13. miejsce na 22 startujące zawodniczki. (czas 15.85)

W biegu na 600m Weronika Kopczyńska zajęła 8. miejsce na 12 startujących zawodniczek.(czas 2:09.73)

W skoku wzwyż Jakub Rusinek zajął 2. miejsce na 8 startujących zawodników. (155 cm)

W rzucie oszczepem Maksymilian Korniewski zajął 8. miejsce.

W konkurencji pchnięcia kulą Ola Tomczak zajęła 6. miejsce na 8 startujących zawodniczek. (6,54)

W konkurencji skoku w dal Jakub Danilak zajął 2. miejsce na 11 startujących zawodników. (4,62)

Lekkoatletyka jako królowa sportu zgromadziła bardzo dużo zawodników w poszczególnych konkurencjach. Walka o miejsce na podium była trudna, dlatego gratulujemy naszym lekkoatletom osiągniętych wyników, szczególnie tym, którzy wywalczyli o miejsca medalowe. Warto zaznaczyć, że lekkoatleci z Gimnazjum nr 4 rywalizowali z zawodnikami trenującymi w profesjonalnych klubach sportowych.

Opiekunem naszych zawodników była pani Iwona Rahman.

punktacji generalnej XXI Międzynarodowego Festiwalu Sportu Dzieci i Młodzieży Zamość 2015, miasto Zamość zajęło pierwsze miejsce z sumą punktów 287, 50 na 13. startujących ekip.

Jest to łączna suma punktów zdobytych przez zawodników w poszczególnych dyscyplinach sportowych:

LA, badminton, piłka nożna, piłka ręczna, piłka siatkowa.

Cieszymy się, że nasi uczniowie przyczynili się do tego sukcesu.

TeKST: B.Gaca

 

GIMNAZJADA  REJONOWA SZS z TENISA STOŁOWEGO

 

 

gimnazjada z tenisa stoowego 5 20141107 1992828478

 

 

05.11.2014 nasi tenisiści stołowi stawili czoła zawodnikom z rejonu. Były to zawody rywalizacji indywidualnej, zgłosiło się po 25 osób w kategorii dziewcząt i 25 osób w kategorii chłopców.

Naszą szkołę reprezentowali:

MAJA KRZESIŃSKA,

EMILIA SARECKA,