PIŁKA RĘCZNA

ROK SZKOLNY 2016/17


Mała Liga Piłki Ręcznej Chłopców Szkół Gimnazjalnych

5.06.2017

5 czerwca szczypiorniści z powiatu zamojskiego spotkali się na ostatnich swoich meczach ligowych. Wszystkie mecze rozegrane zostały na hali OSiR w Zamościu. Rywalizowalismy z drużynami : Gim 2 Zamość, Gim 3 Zamość, Gim 5 Zamość, Gim 6 Zamość, Gim Żdanów, Gim Komarów, Gim Zwierzyniec.

Główym celem rozgrywek była popularyzacja gry w piłkę ręczną i nabór zawodników do KS Padwa.

Nasi uczniowie zakończyli te zawody z dużym bagażem doświadczenia praktycznego i świadomością pracy jaką muszą włożyć w doskonalenie gry.Tworzą zgrany zespół, który się wspiera i rozumie. Przed nimi kolejny rok szkolny wytężonej pracy z nauczycielami wychowania fizycznego.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 2a i 1a w składzie:

Chwiejczak Krystian, Kasprzak Igor, Kołodziejczuk Jakub,

Kucharz Wiktor, Pałczyński Kacper, Pikuziński Michał,

Rusinek Mikołaj, Wiatrowski Kamil, Wołk Kacper,

Górski Szymon, Kaniuk Piotr, Kasprzak Adam,

Korga Jakub, Lepianka Piotr, Nosal Patryk,

Nowosad Łukasz, Smolak Jakub, Szumowski Jakub,

Woźniak Bartłomiej, Zwolan Kacper.

Opiekunem drużyny byli p.Barbara Gaca, p.Marek Kudela.


IV Turniej Małej Piłki Ręcznej Chłopców Szkół Gimnazjalnych

21.03.2017

W IV edycji wystartowało 7 zespołów szczypiornistów z następujacych szkół: Gim. 2, Gim. 4, Gim. 5, Gim. 6, Gim. Żdanów, Gim. Komarów, Gim. Zwierzyniec. Nasza drużyna zagrała mecze z Gim. 2 i Gim. Komarów. Jak zwykle towarzyszyły nam duże emocje, które wpłynęły na poziom gry. Wszyscy grający z pełnym poświęceniem i zaangażowaniem walczyli o kolejne bramki. Nie było łatwo, bo rywale okazali się wymagający. W naszej drużynie królami strzelców zostali: Łukasz Nowosad i  Adam Kasprzak. Bardzo ładnie w obronie grali Jakub Kołodziejczuk, Krystian Chwiejczak i Jakub Smolak.

Każda kolejna edycja zawodów to nowe doświadczenia dla zawodników Gimnazjum nr 4, to kolejny krok w zdobywaniu  umiejętności technicznych i taktycznych.  

Nasza drużyna tworzy już zgrany zespół, który może na siebie liczyć.

Skład zespołu:

Krystian Chwiejczak, Igor Kasprzak, Jakub Kołodziejczuk,

Wiktor Kucharz, Kacper Pałczyński, Michał Pikuziński,

Mikołaj Rusinek, Kacper Wołk, Piotr Kaniuk,

Adam Kasprzak, Patryk Nosal, Łukasz Nowosad,

Jakub Smolak, Jakub Szumowski, Kacper Zwolan. 

Opiekunem drużyny była p. Barbara Gaca.


Miejska Gimnazjada w piłce ręcznej chłopców

21.02.2017r.

Za nami bardzo emocjonujące spotkanie sportowe, które zgromadziło 6 drużyn zamojskich szczypiornistów.,a gospodarzem zawodów było Gimnazjum nr 5 w Zamościu. Bezpośrednie spotkania rozegrano w dwóch grupach, następnie dwie pierwsze ekipy z grup A i B zagrały o miejsca medalowe. Nasi uczniowie byli w grupie z Gim 2 i Gim 5 i ostatecznie wywalczyli miejsce 3 w Zamościu.

 

Tabela końcowa przedstawia się następująco:

1m- Gim 6 Zamość,

2m- Gim 5 Zamość,

3 -4m- Gim 4 Zamość,

3- 4m Gim Katolicki Zamość,

5- 6m- Gim 2 Zamość,

5- 6m- Gim 3 Zamość.

 

Skład naszej drużyny:

Jakub Korga, Mateusz Hałasa, Patryk Greszta,

Karol Wojtyna, Bartosz Greszta, Krystian Urbański,

Kacper Pałczyński, Mikołaj Rusinek, Łukasz Nowosad,

Patryk Nosal, Miłosz Piotrowski, Jakub Sawicki,

Adam Kasprzak, Kacper Zwolan, Jakub Szumowski.

Opiekunem grupy był p.Marek Kudela.


 

Liga Piłki Ręcznej Chłopców Szkół Gimnazjalnych

2 edycja, 24.02.2017r.

Szczypiorniści z naszego gimnazjum rozegrali drugą rundę meczy na turnieju w hali  Ośrodka Sportu i Rekreacji  w Zamościu. Tym razem naszymi rywalami były drużyny z Gim Żdanów i Gim 6 -Zamość.

Bezcennym walorem tych zawodów jest zdobywanie praktycznego doświadczenia w grze, umiejętność współpracy w zespole i integracja młodzieży. Zawodnicy nie mają czasu ani ochoty  na gry w telefonie, są pochłonięci tym co dzieje się na parkiecie w czasie gry. Obserwacja staje się dobrą lekcją o rywalu, jego taktyce i technice gry. Nasi uczniowie walczą bardzo ambitnie na boisku, tworzą super zespół, który może na sobie polegać.

Skład naszego zespołu przedstawia się następująco:

Nowosad Łukasz(kapitan,2a), Górski Szymon(2a), Kaniuk Piotr(2a),

Kruk Samuel (2a), Lepianka Piotr (2a), Nosal Patryk (2a),

Szumowski Jakub (bramkarz,2a), Zwolan Kacper (bramkarz,2a),

Smolak Jakub (2a), Korga Jakub (2a), Kasprzak Adam (2a),

Woźniak Bartłomiej (2a),Chwiejczak Krystian (1a), Kasprzak Igor (1a),

Kołodziejczuk Jakub (1a), Kucharz Wiktor (1a), Pałczyński Kacper (1a),

Pikuziński Michał (1a), Wołk Kacper (1a), Rusinek Mikołaj (1a), Wiatrowski Kamil (1a).

Nasza drużyna gra ze zmiennym szczęściem ale sercem przepełnionym wolą walki o każdą bramkę i punkty turniejowe.

Trzymamy za nich kciuki wspólnie z opiekunami piłkarzy ręcznych p.Barbarą Gacą i p Markiem Kudelą.


LIGA PIŁKI RĘCZNEJ CHŁOPCÓW

13 grudnia rozpoczęła się I edycja Zamojskiej Ligi Piłki Ręcznej Szkół Gimnazjalnych Chłopców. Do Ligi przystąpiło 8 drużyn z następujących szkół: Gim. 2  Zamość, Gim. 3 Zamość, Gim. 4 Zamość,  Gim. 5 Zamość, Gim. 6 Zamość, Gim. Zwierzyniec, Gim. Żdanów, Gim. Komarów. Celem tej imprezy jest promocja piłki ręcznej, Miasta Zamościa,  Gmin z obszaru, a także współpraca ze szkołami i nauczycielami. Zawody będą trwały do maja 2017r. i rozegrane zostaną systemem turniejowym. Naszą szkolną drużynę reprezentują chłopcy z klas  sportowych 1A i 2A (Rusinek Mikołaj, Pałczyński Kacper, Kołodziejczuk Jakub, Pikuziński Michał, Kasprzak Igor, Wołk Kacper, Kucharz Wiktor, Wiatrowski Kamil,  Nowosad Łukasz, Korga Jakub, Woźniak Bartłomiej, Lepianka Piotr, Smolak Jakub, Nosal Patryk, Kasprzak Adam, Zwolan Kacper, Kaniuk Piotr, Szumowski Jakub). Rozegraliśmy już dwa pierwsze mecze, którymi rozpoczęliśmy cykl spotkań ligowych.

Opiekunami młodych szczypiornistów są pani Barbara Gaca i pan Marek Kudela.


ROK SZKOLNY 2014/15


Miejska Gimnazjada SZS w Piłce Ręcznej

 

Z meczu na mecz coraz lepiej

10 marca w Gimnazjum nr 5 odbyła się Miejska Gimnazjada SZS w Piłce Ręcznej Dziewcząt. W zawodach wzięły udział cztery szkoły : Gim nr 2, Gim nr 3, Gim nr 4 oraz Gim nr 5. Drużyna naszej szkoły  z meczu na mecz grała coraz lepiej. Po bardzo dobrym meczu i zwycięstwie nad Gim nr 2 (4;2)  niestety o miejscach zdecydowała różnica  zdobytych i straconych bramek, w wyniku czego  nasza drużyna zajęła 4 miejsce..

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:

Magdalena Żuk (kapitan), Weronika Rewucha,

Natalia Żujewska, Monika Piotrowska,

Katarzyna Senderek, Wiktoria Hocek,

Natalia Kowalczyk, Wiktoria Świder,

Martyna Malinowska, Oliwia Kąkol.

Na bramce dzielnie stawiała opór Klaudia Szykuła, która na zawodach wykazała się dużymi umiejętnościami.

Największą skutecznością szczególnie w zwycięskim meczu może pochwalić się Magdalena Żuk. Każda z dziewcząt grała bardzo dobrze. Trenerką drużyny jest p.Małgorzata Adamowicz – długoletnia zawodniczka piłki ręcznej. Nasz zespół rozegrał trzy mecze: z Gim nr 5 (13:8), z Gim nr 3 (6:5) oraz zwycięski pojedynek z Gim nr 2 (4:2). Gratulujemy zawodniczkom oraz życzymy sukcesu za rok.

Tekst: W.Hocek (2c) 


ROK SZKOLNY 2013/14 

 


SZS – Miejska Gimnazjada w Piłce Ręcznej Chłopców

26.03.2014r tym razem w Gim 5 zorganizowano zawody SZS z piłki ręcznej chłopców. Byliśmy obecni i godnie reprezentowaliśmy naszą szkołę grając systemem każdy z każdym o awans do zawodów na szczeblu rejonowym. W wyniku rozgrywej miasto Zamość będą reprezentować dalej dwie drużyny z Gim 3 i Gim 5. Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolegów.

 

Skład naszej drużyny:

 

Rewucha Piotr, Ćwik Dawid, Morawski Bartłomiej,  

Tytoń Karol, Łaszkiewicz Kacper, Wujec Jakub,  

Blicharz Mateusz, Kusy Radosław, Buczak Szymon,  

Gmyz Jakub, Rusinek Jakub, Siulkowski Jan,  

Konwalik Konrad, Ziemiński Miłosz. 

Opiekunem grupy była p.Barbara Gaca.

 

Należy dodać, że wśród naszych zawodników są uczniowie trenujący w Klubie Sportowym Padwa – Janek Siulkowski i Konrad Konwalik, a kolejni szczypiorniści na dzisiejszych zawodach dostali zaproszenie od trenera kadry wojewódzkiej do współpracy.


 

ROK SZKOLNY 2011/12 


 

MISTRZOSTWA SZKOŁY

KLAS PIERWSZYCH

  

W dniu 5 marca, w ramach akcji promującej zdrowy tryb życia „Trzymaj Formę”, odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Piłce Ręcznej Klas Pierwszych. Mecze rozgrywały się systemem „każdy z każdym”. Po zaciekłej walce pierwsze miejsce zajęła

klasa 1c, która wygrała wszystkie mecze.

Pozostałe klasy wygrały po jednym meczu i o kolejnych miejscach zadecydowała róznica bramek.

II miejsce – klasa 1d

III miejsce – klasa 1a

IV miejsce – klasa 1b

Bramkarzem turnieju został Michał Misiejuk z klasy 1a.

Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom dziękujemy za sportową rywalizację.

Oprawa sędziowska – uczniowie klasy 3a: Michał Łapiuk, Kamil Koza, Jakub Zarębski.

Organizatorem turnieju była pani Małgorzata Adamowicz. 

  

Skip to content