ROK SZKOLNY 2014/2015


 

Santa Claus is coming…

 

Już od kilku dni przygotowywaliśmy się do wizyty Św. Mikołaja. Ozdobiliśmy naszą klasę choinkami, Mikołajkami, bombkami, śpiewaliśmy piosenki o Mikołaju. Napisaliśmy listy do św. Mikołaja i ……. czekamy na niego z niecierpliwością.

Wychowawca klasy II b Renata Kowarz


MERRY CHRISTMAS

   

Przed Świętami Bożego Narodzenia zapoznaliśmy się z tradycjami świąt w Polsce i krajach anglojęzycznych. Utrwalaliśmy wyrazy:  Christmas,  Christmas tree, presents, Santa Claus, candy cane, angel, bell, stocking. W ostatnim tygodniu przed świętami zorganizowaliśmy klasową Wigilię (Christmas Eve) i śpiewaliśmy kolędy angielskie „Silent night”, „Jingle bells”. 

Wychowawca klasy II b Renata Kowarz


 

LUBIMY CZYTAĆ.   

WE LIKE READING BOOKS

LUBIMY CZYTAĆ

Do czego służy książka? Zastanawiali się na lekcjach uczniowie klasy II B. Pomysłów  było sporo: do przekazywania różnych informacji, do zaciekawienia, do opowiadania bajek, historii, do uczenia się, do spędzania wolnego czasu.

Dzieci postanowiły wzbogacić klasową biblioteczkę o własnoręcznie wykonane książki.  Natomiast na lekcję języka angielskiego uczniowie przynieśli anglojęzyczne książki dla dzieci. Każdy miał za zadanie  przedstawić swoją książkę, a tym samym zachęcić swoich kolegów i koleżanki do ich  przeczytania.

Wychowawca klasy II B Renata Kowarz


 

Laureaci „Funny English”

 

 

 Laureaci „Funny English” – zdjęcia 

W dniu 17 kwietnia w Szkole Podstawowej Nr 3 w Zamościu odbył się III etap międzyszkolnego konkursu z języka angielskiego dla klas III „Funny English”.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice Aleksandra Poliwczak kl.IIIa, Sak Zuzanna III b, Chałupczak Julia i Wajda Oliwia z kl. III c. Zespół przygotowała Pani Małgorzata Bakuniak.

Konkurs został podzielony na dwie części: pisemną i ustną. W części pisemnej uczniowie pisali test. W części ustnej zespoły prezentowały przygotowane krótkie scenki w języku angielskim. Jury wyłoniło zwycięzców.

 

III miejsce Szkoła Podstawowa Nr 4 w Zamościu.

 

I miejsce zajęła I Społeczna Szkoła Podstawowa w Zamościu.

II miejsce Szkoła Podstawowa Nr 3 w Zamościu.

IV miejsce Szkoła Podstawowa w Sitnie.

V miejsce Szkoła Podstawowa Nr 6 w Zamościu

Pozostałe zespoły otrzymały wyróżnienia.

Do konkursu zgłosiło się 9 zespołów. Swoje drużyny wystawiły: Szkoła Podstawowa Nr 3 w Zamościu, Szkoła Podstawowa Nr 4 w Zamościu, Szkoła Podstawowa Nr 6 w Zamościu, Szkoła Podstawowa Nr 7 w Zamościu, Szkoła Podstawowa Nr 10 w Zamościu, Dwujęzykowa Szkoła Podstawowa Smart School w Zamościu i I Społeczna Szkoła Podstawowa w Zamościu oraz Szkoły z Gminy Sitno: Podstawowa Szkoła w Jarosławcu i Podstawowa Szkoła w Sitnie.

 

Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i zaprezentowali swoje bardzo dobre umiejętności językowe.

 

Gratulujemy!

 Tekst- M. Bakuniak


 

LUBIMY UCZYĆ SIĘ JĘZYKÓW OBCYCH

 

przedstawienie jzykowe 1 20150603 1072639201

W dniu 2 czerwca klasa 2b SP wystąpiła z wiosennym przedstawieniem przygotowanym w językach niemieckim i angielskim. Na widowni zasiedli uczniowie klas pierwszych wraz ze swoimi nauczycielami. Dzieci przedstawiały się, prezentowały wiersze o słoneczku, żabkach, zielonej trawce i intensywnej pracy pszczółek przeplatane wesołymi i rytmicznymi piosenkami. Całe przedstawienie poprowadzili Weronika Iwaniec i Szymon Chadaj. Dzięki ich wstępom do wierszy i piosenek były one zrozumiałe dla wszystkich dzieci.

Atrakcją występu byli bohaterowie podręcznika do nauki j. niemieckiego Anna i Benno, a w ich role wcielili się w piosence Wiktoria Boratyn i Kamil Poświatowski. Kolory wiosny można było podziwiać w angielskiej piosence i w recytowanych przez przebrane dzieci w krótkich scenkach. Emocji u maluchów było wiele, występ obcojęzyczny był dla nich prawdziwą frajdą… Dobrze się bawiła też Pani Dyrektor Jolanta Goryczka. Na zakończenie zachęcała wszystkie dzieci do nauki języków obcych, które przydają się w wielu sytuacjach. Kolorowa i wesoła wiosna z przedstawienia zawitała też do nas i niech już taka będzie !!! 

 

Przedstawienie przygotowały panie Agata Słowik i Renata Kowarz

Skip to content