ROK SZKOLNY 2013/2014


MY FAVOURITE FOOD

 

Dnia 16 września 2013r. w ramach przyrody oraz edukacji zdrowotnej  uczniowie klasy III a rozmawiali o znaczeniu zdrowego żywienia. Następnie sala lekcyjna zamieniła się w wielka kuchnią. Mali kucharze wykonali smaczne i zdrowe koreczki mięsno – warzywne i owocowe. Zajęcia były okazją do ćwiczeń w języku angielskim. Uczniowie nazywali produkty spożywcze, mówili o swoich upodobaniach kulinarnych oraz najmniej ulubionych posiłkach.  Na końcu  odbyła się wielka degustacja. Smacznego!

Wychowawca klasy IIIa Jolanta Wilawer


European Christmas Traditions

Dnia 10 stycznia 2014r. klasa III a zorganizowała przedstawienie jasełkowe dla rodziców „Jest taki dzień…” . Był to montaż słowno – muzyczny mówiący o tradycjach Bożonarodzeniowych w różnych krajach europejskich.  Zgromadzeni goście dowiedzieli się z jakiego kraju pochodzi kolęda „Silent night”, w jakim dziewczęta noszą korony ze świec,  w którym kraju podczas Świąt Bożego Narodzenia na stole króluje indyk, a gdzie słodki ryż z cynamonem i pieczona gęś z jabłkami. Kolędy polskie przeplatane były świątecznymi piosenkami w języku angielskim – „O Christmas tree”,  I’m a dancing Christmas Tree”.  Wielkim aplauzem publiczności cieszył się układ taneczny do piosenki „Jingle bell rock”.

Wychowawca klasy III a Jolanta Wilawer


Konkurs ZUCH

Dnia 19 marca 2014r. uczniowie klasy I B  pierwszy raz uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego. W konkursie wzięło udział 4655 uczniów z całego kraju.

Największą wiedzą z zakresu języka obcego z naszej klasy wykazali się następujący uczniowie:

Szymon Belniak

Patrycja Ożóg

Krystian Biernacki

Lena Młynarczyk

Szymon Chadaj

Judyta Kuduk

Wiktoria Boratyn

Bartosz Roczkowski

Gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych konkursach!

Wychowawca klasy I b Renata Kowarz


Konkurs Języka Angielskiego „Zuch”

Dnia 19 marca 2014r. uczniowie klasy IIIa  uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego. W konkursie wzięło udział 4655 uczniów z całego kraju. Największą wiedzą z zakresu języka obcego z naszej klasy wykazali się następujący uczniowie:

Marta Łukasik

Maciej Burzanowski

Karolina Kwiatkowska 

Wiktor Włoch

Wychowawca klasy III a Jolanta Wilawer


Green Day- Zielony dzień w klasie I B.

 

 

Wiosna to pora roku, na którą wszyscy bardzo czekaliśmy. Na ciepłe promienie słońca, na zielone trawki, na pąki na drzewach. Na pierwsze wiosenne spacery i zabawy w ogrodzie. W dniu 21 marca 2014 roku w klasie I B Szkoły Podstawowej królował kolor zielony. W ten sposób pierwszaki zaakcentowały i wyraziły swoją radość z nadejścia wiosny. Były wiosenne piosenki, rymowanki i piękne zielone przebrania. Wszystkim dzieciom bardzo spodobał się ten kolorowy dzień w szkole.

Wychowawca klasy I b Renata Kowarz

 


ZABAWA Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM 

Zabawa z językiem

W dniach 2 i 4 kwietnia 2014r.  uczniowie klas pierwszych i drugich szkoły podstawowej wzięli udział w zajęciach z języka angielskiego zorganizowanych we współpracy ze Szkołą Języków Obcych Bacalarus w Zamościu. Lekcje prowadził native speaker – Brytyjczyk Steve Taylor. Zajęcia oparte były na historyjce pt. „The Enormus Turnip”. Podczas zabaw i ćwiczeń językowych uczniowie poznali nowe słowa i utrwalali ich znaczenie. Przygotowana scenografia i panująca atmosfera zachęcała do aktywnego uczestnictwa. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał  pamiątkowy certyfikat z sentencją „Dziecko, które czyta, stanie się dorosłym, który myśli”.

Radosne i kształcące zajęcia na długo pozostaną w pamięci uczestników.

 


WILL IT FLOAT OR SINK?

Podczas zajęć przyrodniczych dzieci z klasy III a wykonywały ciekawe doświadczenia – badały jak różne przedmioty będą się zachowywały po wrzuceniu do wody i zapisywały swe obserwacje na kartach pracy. Następnie mali naukowcy układali odpowiedź na pytanie: does float or sink?

Wychowawca klasy III a Jolanta Wilawer


SHOPPING

 

20 maja 2014 roku klasa III a zorganizowała w klasie sklep z zabawkami. Każda zabawka miała swoją angielską cenę. W klasowym sklepiku można było kupić zabawkę wyłącznie za „funty”. Była to okazja do prowadzenia dialogów w języku angielskim, jak również ćwiczeń matematycznych w zakresie liczenia pieniędzy.

Wychowawca klasy III a Jolanta Wilawer


KONCERT „MY DZIECI”

  

Dnia 13 czerwca 2014 r. uczniowie klasy III a zaprosili rodziców na uroczysty koncert z okazji zakończenia nauki w klasie trzeciej. Dzieci prezentowały wiersze  i scenki o rodzinie oraz różnorodne umiejętności – m.in. grę na flecie prostym, poprzecznym, skrzypcach,  elementy tańca oraz wdzięczne melodyjne piosenki. Oczywiście nie zabrakło piosenek angielskich – „When I was four”, „M.O.T.H.E.R” i utworur na flet „Banks of the Ohio”. Uroczystość zakończyły  życzenia dla rodziców i dzieci oraz słodki poczęstunek.

Wychowawca klasy IIIa Jolanta Wilawer


Teatrzyk 

 

Uczniowie klasy II a szkoły podstawowej pod opieką pani Małgorzaty Bakuniak przygotowali teatrzyk w języku angielskim. Jest to świetna okazja do wykorzystania umiejętności językowych w praktyce. Przedstawienie odbyło się 24 czerwca 2014r. w dwóch odsłonach. Na początek krótka scenka pt.: „Hide and seek” opowiadająca o zabawie i żartach zwierząt w lesie, a drugi to występ oparty na motywach znanej bajki „Little Red Ridinghood”. Proste stroje oraz rekwizyty uczniowie przygotowali z rodzicami.

Publiczność – uczniowie klas I-III i dzieci z oddziałów przedszkolnych – nagrodziła trud młodych artystów  brawami. Dzieci z łatwością rozpoznały bohaterów oraz opowiedziały, o czym był teatrzyk. Prezentowane piosenki zachęcały do wspólnego śpiewania.

wychowawca kl. II a – Małgorzata Bakuniak


HAPPY HOLIDAY !

Nadszedł koniec roku szkolnego.

Wszystkim uczniom życzymy wspaniałych wakacji, 

uśmiechu, niezapomnianych podróży,  słońca i radości,

obserwujcie świat szeroko otwartymi oczami.

Do zobaczenia po wakacjach.

Wychowawca klasy I b Renata Kowarz

 


Skip to content