Rok szkolny 2019/2020

 Spotkanie autorskie z Wojciechem Widłakiem

26 września 2019 roku w Filii Bibliotecznej nr 1 w Zamościu  uczniowie klasy 2B i 4A wraz z wychowawcami uczestniczyli w niezwykle interesującym spotkaniu  z  Wojciechem Widłakiem- autorem ponad 30 książek, znanym głównie z serii o Panu Kuleczce i Wesołym Ryjku.

      Pisarz opowiedział zebranym, skąd czerpie pomysły do książek, a także pokazał kaczkę Katastrofę, psa Pypcia i muchę Bzyk-Bzyk zrobioną na szydełku. Zaprezentował  tajemniczy kuferek, w którym znajdowały się ilustracje do serii o Panu Kuleczce.

   Autor przeczytał fragmenty swoich utworów, pokazał wydanie „Pana Kuleczki” w języku chińskim, a na zakończenie wszystkim dzieciom, które otrzymały pamiątkowe zakładki, rozdał autografy.
Tekst: Marta Pakos

                             

                               Booktalking, czyli gawęda o książce

– to tytuł regionalnego konkursu czytelniczego dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych i uczniów szkół średnich powiatów: biłgorajskiego, tomaszowskiego i zamojskiego, którego organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu.

I etap konkursu odbył się 23 października 2019 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu oraz filiach w Biłgoraju i Tomaszowie Lubelskim.
Wzięło w nim udział 42 uczniów z 16 szkół powiatów zamojskiego, biłgorajskiego i tomaszowskiego. Naszą szkołę reprezentowała drużyna z klasy 7c w składzie: Julia  Kłos, Aleksandra Nowacka, Martyna Wołoszyn i Dawid Jarszak . Uczniowie pracowali pod kierunkiem pani Marty Pakos.
Jury oceniało m.in.: pomysłowość, poprawność językową, umiejętność zainteresowania odbiorcy książką, zaangażowanie emocjonalne, przestrzeganie czasu wystąpienia.
Uczniowie naszej szkoły przeszli do kolejnego etapu konkursu. Cieszymy się z ich sukcesu i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach.

Tekst: Marta Pakos
(eb)

 

Skip to content