Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wydarzeniach XIX Lubelskiego Festiwalu Nauki organizowanego przez lubelskie uniwersytety, pod hasłem „Nauka dla przyszłości”.
Projekty, w których wzięliśmy udział to:
1. Szyfrowanie dla każdego – warsztat na którym uczniowie poznali matematykę trochę inną niż w szkole- wciągającą i trochę tajemniczą.
2. Chemia czy natura – jak zrobić naturalny kosmetyk? – warsztat z preparatyki kosmetyków obejmował tworzenie mydełek glicerynowych, kremów do rąk, balsamów do ust oraz olejków do paznokci.
3. Pokazy Słońca przez teleskopy-uczniowie obserwowali protuberancje słoneczne na skraju tarczy Słońca i na jej tle oraz plamy słoneczne.
4. Ciekawy świat nauki – książki dla młodych czytelników ze zbiorów Biblioteki Głównej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej – wystawa na której przedstawione były różne formy wydawnicze, poczynając od książek ilustrowanych dla najmłodszych dzieci, poprzez komiksy do literatury popularno-naukowej.
5. Maleńkie cudeńka – niezwykła pasja kolekcjonera temperówek – wystawa na której uczniowie mogli podziwiać imponujący zbiór temperówek, pochodzący z różnych zakątków świata.
6. Poprzez zabawę do praw fizyki – pokaz przygotowany przez pracowników naukowych UMCS, Instytut Fizyki, wspólnie z Lubelskim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Fizycznego.
Była to ciekawa podróż w świat nauki – inna, kolorowa i wesoła.
Opiekunowie: I Kołodziejczuk i A. Boratyn.