Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Z tej okazji społeczność szkolna zgromadziła się w dniu 20 grudnia 2019r. w auli szkolnej. Wśród honorowych gości pani Dyrektor Ewa Lorenz przywitała ks. Prałata Janusza Romańczuka oraz przewodniczącego Rady Rodziców pana Więckowskiego.

Spotkanie rozpoczęły zuchy z 14 GZ ,,Leśne Skrzaty” wraz z p. D.Skotarską przyniosły Betlejemskie Światło Pokoju – symboliczny ogień zapalony  w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem.

Inscenizację pt. Pokłon pasterzy przygotowali członkowie Szkolnego Koła Caritas, którzy występowali w charakterze pasterzy i aniołów. Przedstawienie niosło ze sobą przesłanie, aby podobnie jak pasterze, usłyszeć wołanie anielskie. Odpowiedzieć na nie. Jezus nie potrzebuje żadnych skarbów ani drogocennych darów, tak jak ubodzy pasterze powinniśmy klęknąć przed Jezusem z sercami pełnymi zaufania, przynosząc Mu największy dar – dobre serce. Występom towarzyszył niezastąpiony chór z Koła wokalnego pod opieką p.A.Hamerskiej.

Po przedstawieniu głos zabrała pani Dyrektor, życząc wszystkim zdrowych, spokojnych oraz rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz ks. Prałat, który w kilku słowach wprowadził wszystkich w duchowe przeżywanie świąt. Ks. Dominik Osuchowski odczytał uroczyście fragment z Pisma Świętego o Narodzeniu Pana Jezusa, a następnie wszyscy zgromadzeni dzielili się opłatkiem.

Skip to content