8 października 2019 odbyła się inauguracja  22 edycji ogólnopolskiej kampanii hospicyjnej „Pola Nadziei” przed Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych. Pola Nadziei to kampania, która ma na celu promowanie niesienia bezinteresownej pomocy podopiecznym hospicjum oraz rozwój wolontariatu.  Na uroczystość przybyli uczniowie szkół i przedszkoli z całej Zamojszczyzny. Przed posadzeniem cebulek żonkili, które są symbolem nadziei, zgromadzonych powitali i podziękowali za dotychczasową pomoc: ks. Michał Przybysz – dyrektor hospicjum, senator Jerzy Chróścikowski, pan Mariusz Kukiełka – Wójt gminy Łabunie oraz z ramienia prezydenta Zamościa –  pan Krzysztof Rusztyn. Po wysadzeniu cebulek żonkili dla zaproszonych gości przygotowano poczęstunek.  Dziewczęta miały także okazję zwiedzić mini ZOO i skorzystać z placu zabaw. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta z klasy VII b oraz opiekun SU.

Skip to content