21 czerwca uczniowie  klasy  2 A  pod opieką wychowawczyni byli na wycieczce  w Laboratorium Mini LAB w  Zamościu.  Młodzi naukowcy mieli okazję odkryć fascynujący świat chemii, wykonując  pod kierunkiem nauczycieli doświadczenia. Podczas spotkania  wykonali  samodzielnie piłeczkę kauczukową, dowiedzieli się czym są polimery.  Warsztaty w laboratorium świetnie uzupełniły  i poszerzyły  wiedzę zdobytą w szkole. Było to dla dzieci ciekawe i inspirujące przeżycie.
Po zajęciach  turyści  udali się  do restauracji na smaczny  posiłek.  Wędrując ulicami Starego Miasta zachwycali się  urokiem  naszego miasta.  Następnie  uczniowie bawili się na placu zabaw. Pierwszy dzień lata był dla wszystkich uczestników wycieczki radosny, bo spędzony  atrakcyjnie w gronie  przyjaciół .

Tekst i zdjęcia: Dorota Skotarska