08.05.2022 r. został podsumowany szkolny konkurs z języka niemieckiego dla klas siódmych  pt. „Moje zwyczaje żywieniowe” (Meine Essgewohnheiten). Uczniowie przedstawili swój sposób odżywiania w formie graficznej, jako piramidę żywienia. Celem konkursu było uświadomienie uczniom, jak wygląda ich dieta, oraz co powinni zmienić, by odżywiać się zgodnie z zasadami zalecanymi przez specjalistów przy komponowaniu swojego codziennego jadłospisu. Jednocześnie uczniowie mieli możliwość rozwijać znajomość języka niemieckiego, przyswajając nowe słownictwo dotyczące jedzenia i picia. Prace, które wpłynęły na konkurs były bardzo estetycznie wykonane i poprawne językowo.

Wyniki konkursu:

I miejsce

–         Natalia Włudarska (kl. 7b)

–         Bartosz Burda (kl. 7a)

–         Adrian Leśniak (kl. 7b)

II miejsce:

–         Maja Dziuba (kl. 7d)

–         Zuzanna Neścior (kl. 7e)

–         Gabriela Kułaj (kl. 7a)

III miejsce

–         Martyna Przygon (kl. 7a)

–         Erwin Poterucha (kl. 7a)

Wyróżnienia:

–         Maja Fusiara (kl. 7a)

–         Katarzyna Bajwoluk (kl. 7a)

–         Wiktoria Reszczyńska (kl. 7a)

–         Amelia Pysiewicz (kl. 7b)

–         Aleksandra Krupicka kl. 7d

Wszystkim nagrodzonym uczestnikom konkursu gratulujemy!

 

Skip to content