Przyszłość to roboty, komputery i automatyzacja. Wiemy o tym doskonale, dlatego przygotowaliśmy w naszej szkole ofertę wyjątkowych zajęć z robotyki i programowania dla dzieci. Wprowadzają one w niezwykły świat nowoczesnych technologii. To idealny sposób, by zaszczepić w dziecku pasję, która zostanie z nim do końca życia.

Rozwój technologii i związane z nim zmiany zachodzące na świecie sprawiają, że programowanie staje się niezbędną umiejętnością poszukiwaną na rynku pracy.

Równocześnie coraz silniejsze są przesłanki wskazujące na nieocenioną rolę programowania w rozwijaniu takich kompetencji miękkich dzieci jak logiczne myślenie, rozwiązywanie problemów, kreatywność czy współpraca, czyli tego co w obecnych realiach najcenniejsze.

W ubiegłym tygodniu uczniowie klas 4 -8 uczestniczyli w zajęciach z programowania z pomocą edukacyjnych klocków LEGO. Uczyli się konstruowania
i programowania.  Grupy uczniów miały do swojej dyspozycji zestawy klocków do robotyki, które oprócz tradycyjnych elementów, wyposażone były w czujniki i elementy elektromechaniczne. Po zbudowaniu robota według instrukcji, nasi uczniowie przechodzili do jego programowania, czyli wprawiania robota w ruch, tak by mógł wykonać pewną sekwencję zaprogramowanych czynności.

Chcemy w naszej szkole wykorzystać klocki do nauki kreatywnego myślenia i pracy zespołowej, a przy tej okazji do nauki podstaw matematyki, techniki
i programowania. Chodzi nie tylko o zabawę klockami, ale o pracę zespołową i zdobywanie umiejętności rozwiązania problemu. (MJasek)