Uczniowie klas 1 – 3 oraz 4c, 6a, 6b, 6c wraz z wychowawcami realizują w roku szkolnym 2023/2024 ogólnopolski projekt Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w kinie CKF Stylowy w Zamościu.

Bohaterowie cyklu „Młodzi w obiektywie” to rówieśnicy uczniów klas 4-6. Na ekranie przeżywają  przygody i stawiają czoła takim problemom jak: poszukiwanie własnej drogi i akceptacji, próba odnalezienia się w grupie. Przy okazji dowiadują się, jaką wartość mają przyjaźń czy rodzina.
Filmy wyselekcjonowane do cyklu „Młodzi w obiektywie” dzięki odpowiednio dobranej tematyce i niebanalnej formie mają ogromny potencjał wychowawczo-edukacyjny.  Dzieci, które wchodzą w nastoletniość, z natury rzeczy z oporem podchodzą do racji przedstawianych przez dorosłych, jednak towarzysząc rówieśnikom w ich filmowej przygodzie, łatwiej przyswajają istotę budowania relacji, zdobywania autonomii, podążania za swoimi marzeniami i aspiracjami, stawiania sobie celów oraz ponoszenia konsekwencji własnych działań. Co więcej, obserwując bohaterów, stają się bardziej wrażliwe na potrzeby innych, uczą się empatii i podmiotowego traktowania drugiego człowieka.
Każdy z filmów z cyklu stanowi zaproszenie do dialogu dotyczącego życia i codzienności uczniów, pozwala im przedstawić swój punkt widzenia na wiele aspektów składających się na rzeczywistość dziesięcio-, jedenasto- czy dwunastolatka.
Za nami filmy: Łowcy czarownic, Mamo, kocham cię,199 małych bohaterów, Szczęściara. Przed nami jeszcze:
Głowa pełna ciebie, Lato, kiedy nauczyłam się latać, Sea Sparkle.
Wszystkim kinomanom życzymy niezapomnianych wrażeń.