Pierwszą rzeczą musi być zawsze dobro dziecka.

Ono musi się czuć kochane, ale musi też czuć się bezpiecznie.

Wiedzieć, co może, a czego nie wolno mu robić.”

(Jan Paweł II)

W dniu 6 października 2022 r. w naszej szkole odbyła się ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasiści w obecności Dyrekcji Szkoły, zaproszonych gości i rodziców zaprezentowali program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na ucznia. Następnie złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, obiecując rzetelnie wypełniać obowiązki ucznia, być dobrymi kolegami, kochać i szanować swoją Ojczyznę. Po ślubowaniu Pan Dyrektor Tadeusz Sałamacha wraz z Panią Wiceprezydent Anną Marią Antos i Panią Dyrektor Wydziału Oświaty Agnieszką Kowal dokonali aktu pasowania na ucznia. Po pasowaniu uczniowie wraz z rodzicami złożyli podziękowania i kwiaty na ręce dyrekcji oraz zaproszonych gości. Na zakończenie pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne i rożki pełne niespodzianek. Po części oficjalnej na dzieci czekał słodki poczęstunek i zabawa przy muzyce.

Wszystkim pierwszoklasistom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów !

Skip to content