W dniu 15.09.2023r. uczniowie i nauczyciele  naszej Szkoły wzięli udział w akcji „Sprzątania Świata”, której ogólnopolskim organizatorem jest Fundacja – Nasza Ziemia a koordynatorem jest Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Zamość.
Akcja „Sprzątanie świata”, w tym roku obchodzi swój 30-ty jubileusz, a jej tegoroczne hasło to „Sprzątanie świata łączy ludzi”. Uczniowie klas: 3c, 3b, 4a, 4b, 4c, 5c, 6a, 6b, 6c,7b  wybrali się pod opieką nauczycieli: Aleksandry Kopiel, Marka Piroga, Danuty Kubickiej, Małgorzaty Adamowicz, Danuty Raczkiewicz, Beaty Karchut, Agnieszki Pawliszak, Agnieszki Boratyn, Agnieszki Hamerskiej, Anny Zabłockiej , Renaty Kurzępy, Małgorzaty Hrycyk  i aktywnie włączyli się do akcji. Wcześniej zostali  zapoznani z zasadami BHP obowiązującymi w czasie akcji.

Sprzątaliśmy  Osiedle Zamoyskiego, teren wokół Szkoły Podstawowej nr 4 i Przedszkola nr 15 oraz Osiedla Zakole. W sumie nazbieraliśmy 36 worków śmieci. Możemy być z siebie dumni.
Tekst: Danuta Raczkiewicz
Zdjęcia: Małgorzata Hrycyk, Danuta Raczkiewicz