23 października odbyło się jedno z najważniejszych wydarzeń każdego małego ucznia przekraczającego próg szkoły.  Przekonały się o tym  dzieci z klasy I A, I B i I C, które oficjalnie zostały przyjęte do społeczności szkolnej w obecności dyrekcji, rodziców i zaproszonych gości.  Uczniowie klas pierwszych przy współudziale koleżanek i kolegów z klasy IV B, VI B i VII B zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. By zostać przyjętym do grona uczniów naszej szkoły pierwszoklasiści wykazali się wiedzą  na temat naszej Ojczyzny, zasadami wzorowego zachowania i szkolnej nauki. Najważniejszym punktem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na ucznia, którego symbolicznym ołówkiem dokonali dyrektor szkoły Pan Tadeusz Sałamacha, wicedyrektor Pani Ewa Niedabylska oraz inspektor Wydziału Oświaty Pani Jolanta Repeć. Na zakończenie reprezentanci klas pierwszych podziękowali gościom za przybycie. W salach lekcyjnych czekały na pierwszaków pamiątkowe dyplomy, upominki oraz legitymacje szkolne, a także słodki poczęstunek. Naszym najmłodszym uczniom życzymy wielu sukcesów, a czas spędzony w szkole niech stanie się wielką i niezapomnianą przygodą pełną pasji, nowych wrażeń i doświadczeń oraz niekończącej się motywacji do pracy.

Tekst: B.Zembroń, R.Kowarz

Zdjęcia: Z.Strzelecki