W piątek 28 kwietnia odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja – najważniejszego wydarzenia w dziejach I Rzeczpospolitej.

W montażu słowno-muzycznym uczniowie naszej szkoły przypomnieli to ważne wydarzenie z roku 1791, jego twórców, tło historyczne i przebieg. Dzieło 3 maja miało ogromne znaczenie moralno-polityczne. Stało się symbolem nadziei na odrodzenie narodu, próbą wybicia się na niepodległość.

Majowe święta stwarzają wiele okazji do manifestowania patriotyzmu. W 2004 roku Sejm ustanowił 2 maja Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wywieśmy w te dni biało-czerwone flagi na balkonach lub w oknach naszych domów.

Uroczystą akademię przygotowali uczniowie klasy 6a oraz chór pod kierunkiem  pań: Agnieszki Pawliszak i  Agnieszki Hamerskiej,  dekorację wykonała  pani Małgorzata Hrycyk.

Tekst: Agnieszka Pawliszak

Zdjęcia: Robert Krukowski