Wycieczka edukacyjna po Roztoczu

W mglisty poranek, 26 września, uczniowie z klas: 4b, 6a i 6c wraz z wychowawcami i opiekunami wyruszyli na zwiedzanie Roztocza. W Szczebrzeszynie przywitał nas pan Chrząszcz, w Zwierzyńcu piękny zabytkowy Kościół Świętego Jana Napomucena, Stawy Echo i Koniki Polskie. Spacer po  Roztoczańskim Parku Narodowym oraz Rezerwacie Przyrody- Czartowe Pole- okazał się fascynujący. Mgła szybko opadła i w pełni mogliśmy podziwiać uroki skąpanej w słońcu polskiej jesieni. Na naszej pieszej trasie znalazły się również miejsca pamięci narodowej – pomnik poświęcony bohaterom bitwy o Józefów 1 czerwca 1943 roku, żołnierzom rejonu V Armii Krajowej i Batalionów Chłopskich oraz poległemu Józefowi Kudełka PS.Czarny z oddziału Korsarza. W Hamerni poznaliśmy historię starej papierni sięgającą XVIII wieku. Spacerowaliśmy po kamieniołomie w Józefowie i mieliśmy okazję obejrzeć z bliska zjawiskowe wnętrze ziemi. Dodatkowo z wieży widokowej podziwialiśmy całą okolicę.
Nieco strudzeni mieliśmy okazję wspólnie, przy ognisku, posilić się pieczonymi kiełbaskami.
Dzień edukacyjnej wycieczki zakończyliśmy przy naszej szkole.
tekst: M. Hrycyk
zdjęcia: M. Hrycyk