10 czerwca zuchy z 14. Gromady Zuchowej  „ Leśne Skrzaty” uczestniczyły w  turnieju zuchowym, który odbył się na Plantach  wokół terenu dawnego amfiteatru położonego w sąsiedztwie Starówki. Przygotowując się do rywalizacji zuchy zapoznały się  z historią naszej ojczyzny, losami polskich lotników z czasów II wojny światowej.  Przypomniały sobie zasady obowiązujące podczas zabaw w parku.

W trakcie biegu patrolowego „Leśne skrzaty”   ochoczo wykonały następujące zadania turniejowe: „Desant”,  „ Spadochroniarz”, „Twierdza szyfrów”, „Zaopatrzenie w angielskim sklepie”, „Puzzle – znaki lotnicze”. Podczas szukania  ukrytych  kartek z sylwetkami  polskich lotników wykazały się spostrzegawczością i odwagą. Udowodniły, że są pomysłowe  wykonując maszyny latające  z   surowców wtórnych.

Na pamiątkę  rywalizacji i wspólnej zabawy z zuchami ze  141. Gromady Zuchowej „Słoneczne Promyki” otrzymały pamiątkowy dyplom, latawce i model myśliwca.

Turniej dostarczył  zuchom wielu wrażeń i przeżyć, pozwolił aktywnie spędzić kilka godzin na świeżym powietrzu, zintegrować się z dziećmi z innej gromady oraz zachęcił do dalszego poznawania  historii naszego kraju.

Organizatorami turnieju byli ZHP  Hufiec Zamość i 141. Gromada Zuchowa „Słoneczne Promyki” ze SP Nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu.

Wszystkim zuchom serdecznie gratulujemy i życzymy  wielu przygód na zuchowym szlaku.

Skip to content