23 czerwca nadszedł długo wyczekiwany przez uczniów dzień – koniec roku szkolnego. Nasi uczniowie już w czwartek otrzymali  dyplomy, nagrody oraz statuetki za osiągnięcia w konkursach sprawdzających wiedzę i  zawodach sportowych oraz pracę w SU, na rzecz Wolontariatu, a także reprezentowanie Szkoły w Poczcie Sztandarowym.

Piątek był dniem  szczególnie ważnym dla Ósmoklasistów, gdyż po  8 latach nauki w szkole podstawowej przyszedł czas opuścić jej mury, a przede wszystkim przyjaciół i  kolegów. Absolwenci w pięknych słowach podziękowali Nauczycielom i  Rodzicom za włożony trud w cały proces dydaktyczno-wychowawczy, a młodszych kolegów zobowiązali do godnego reprezentowania Szkoły w Poczcie Sztandarowym.

Uczniowie, którzy uzyskali średnią ocen 4,75 lub powyżej odebrali z rąk Dyrektora Szkoły p. Tadeusza Sałamachy świadectwa  z wyróżnieniem i nagrody, a ich Rodzice – LISTY GRATULACYJNE. Towarzysząca za oknem pogoda oddalała najlepiej obraz tych wielu lat pracy – piękne słońce na błękitnym niebie, nadciągające chmury, grzmoty i ulewa to odzwierciedlenie tego, jakie emocje towarzyszyły nam przez ten wspólnie spędzony czas.

Oczywiście nie obyło się bez wzruszeń, kiedy wspominając oglądaliśmy klasowe zdjęcia z wycieczek, klasowych uroczystości i.t.p. Popłynęła niejedna łza, ale przecież: PRZYSZŁOŚĆ ZACZYNA SIĘ DZIŚ …

Nowy rozdział życia, przechodząc na emeryturę,  rozpoczęły też Panie: Barbara Darda, Jolanta Wilawer oraz Renata Wojda, którym p. Dyrektor podziękował za wieloletnią pracę i zaangażowanie życząc, aby ten nowy etap, który właśnie się rozpoczął był pełen dobrych chwil.

Wszystkim Uczniom, Rodzicom, Dyrekcji i Nauczycielom oraz Pracownikom Obsługi i Administracji życzymy, aby ten wakacyjny czas był czasem wypoczynku i regeneracji sił.

Ósmoklasistom natomiast mówimy: POWODZENIA!

Tekst:  M. Pawłowska

Zdjęcia: Z. Strzelecki